poster

Sladký život kurev (festivalový název)

 • Německo

  Whores' Glory

 • Německo

  Whores' Glory - ein Triptychon

 • Rakousko

  Whores' Glory

 • Rakousko

  Whores' Glory - Ein Triptychon

Dokumentární

Německo / Rakousko, 2011, 114 min

Scénář:

Michael Glawogger

Kamera:

Wolfgang Thaler

Hrají:

Emma, Ning, Toh, Wat, Palm, Lolita, Jhorna, Ruma
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Dokumentárny náhľad do troch bordelov, od bangkokského "na úrovni", ktorého holky sa vo voľnom čase vedia baviť a s prácou si nerobia tažkú hlavu, cez bangladéžsku špinavú dieru, ktorej zamestnankine majú v spoločnosti hodnotu pouličných psov, až po mexickú dekadentnú velesrandu, ktorej monológy zákazníkov s pracovníčkami by takto nenapísali ani autori slávnych “hairy pussies, smelly pussies”. Miestami smutné, občas šokujúce, ale väčšinou jednotvárne a držiace sa uzamknuto v spoločných priestoroch podnikov. Na intímnejšie zobrazenie sexu dôjde až ku koncu, v jednej krátkej scéne.(17.11.2016)

 • Pluhy
  ****

  Šlapka v Bangladéši stojí 12Kč! Ještě než začnete zmateně pobíhat a shánět last minute letenky, vyplatí se zkouknout Whores' Glory. Špína, filcky, hlad, desítky kunčaftů za den, a místo oběda raději spolykají zbytky z šprcky a umyjí se v zabordelený vodě. Pardón ale takhle jsem si svůj sexy výlet nepředstavoval. Mnohem šukézněji vyhlíží Mexico se svojí La Zona, kde mají šlapky najeto, víc než vaše zrezlá felda na dvoře. Za svojí pětistovku tak dostanete upocenej sex s vycrackovanou štětkou, v jejím skromném pokojíčku, při kterém Vás bez příplatku neudělá a nechá Vás se staženejma gatěma ve dveřích. A za ještě větší příplatek vám vystříká mozek z hlavy pomocí spešl triku s kostkou ledu. Uhlazeněji působí akvárka v bangkoku. Ráno dívky nastoupí do pozoru, odpíchnou si píchačku, sednou si do kukaně a vy si pouze ukážete a za litr dostanete rajcovní Thajku přesně podle vašich představ. Ale vzhledem k tomu, kolik stojí letenka do Bangkoku, tak asi řeknu Maruně od vedle. Príma dokument, který se mohl ještě více prostřihat.(17.7.2014)

 • JitkaCardova
  *****

  Je to spíš komponovaná píseň než surový dokument, jak to ostatně název předesílá sám. Jsem si jistá, že natočené materiály se daly sestříhat ve všech třech lokacích zásadně jinak, tak aby vyjádřily ještě nepoměrně drsnější, bědnější a hořčí skutečnost, stejně jako se naopak všechna tři místa dala zobrazit i poetičtěji, humorněji či dokonce romantičtěji, proto určitě nedává smysl srovnávat na základě viděného životní podmínky ani naturel prodejných ženských tam či onde. Glawogger se v neprospěch objektivního a co nejširšího podání jednotlivých bordelů (což by bezpochyby zvedlo jak míru edukativnosti, tak nezáživnosti) rozhodl natónovat každou část triptychu do jedné barvy či emocionální tóniny. Thajsko: čistá, sklovitá odtažitost a sterilita obchodu s dívčím masem -- Bangladéš: omezenost ducha, špína, temná odevzdanost a mrzká role žen -- Mexiko: nízká zpustlost, nevázanost a rozjívenost lidové zábavy. A tak nám umožňuje vychutnat si orchestrovanou skladbu o nejstarším povolání na světě, rozloženou do tří základních melodických linek - vět, od prvního do posledního obrazu, jako když se v ruce komtesy postupně políčko po políčku rozvinuje přisprostle omalovaný a čím dál odvážněji kolorovaný vějíř. Vizuálně podmanivé to dílo určitě je, a ještě jednou: je to rafinovaná obrazová báseň mnohem spíš než hodnotící a vyčerpávající dokument.(21.9.2014)

 • anais
  *****

  Dokument (je otázka nakolik je to celé sehrané...) odkrývající místa, před kterými lidé zavírají oči... Od prefabrikované thajské prostituce, přes špínu a chudobu Bangladéše až po propocené Mexico na cracku a tvrdém alkoholu... Není to příjemný pohled. Hlavně když si uvědomíte, že většina z těch lidí jsou skutečně na dně, zatímco je dokument představuje v nádherně barevných, kompozičně vymazlených záběrech dokonale padnoucích na hudební podklad (CocoROsie, PJ Harvey...). Hrůza a smutek uzavřené v líbivém hávu.(8.7.2012)

 • GilEstel
  ***

  [47. MFF KV] Thajsko, Bangladéš, Mexiko. 3 světy, 3 kultury, 3 rozdílné bordely. Zde máte možnost se zblízka (někdy až moc zblízka) seznámit s tím, jak to kde funguje. Čert tomu nechtěl, všude se autoři zaměřili na pro Evropana značně extrémní formy nevěstinců. Tyto vás spíše od podobných míst odeženou na míle daleko, než by vás motivovaly k vizitě. Po většinu času jen kroutíte hlavou a litujete ty nebohé dívky, které fňukají do kamery, jak mají těžký život. Pro zpestření ještě kamera vtipně vyzpovídá jednu vysloužilou šlapku, která se nebojí podělit o své extrémní celoživotní zážitky. Konečná hlavní scéna v Mexiku nás pak neochudí ani o návštěvu jednoho motelového pokoje s kompletním číslem. Dokument po celou dobu divákovi dává najevo fatální životní situaci, kterou prostitutky prožívají. Jsou brány jako oběti. Docela by mě zajímal úhel pohledu, který by se díval jako na oběti na jejich zákazníky. To by bylo možná zajímavější.(11.7.2012)

 • - Český festivalový název není přesný. Originální název Whore's Glory lze přeložit spíše jako Sláva kurev. Režisér Michael Glawogger tím chtěl vzdát hold ženám, které jsou kvůli špatným životním podmínkám nuceny živit se tímto náročným řemeslem. Český distribuční název proto vyznívá téměř až nepatřičně. (Cimr)