Sváteční slovo je promluva zajímavé osobnosti, která má co říct k aktuálním problémům dneška a přitom respektuje křesťanský (tedy tradičně evropský) hodnotový žebříček. Má vytvářet prostor pro zamyšlení, má otevírat morálního rozměr naší existence a hledat ho v každodenním snažení. Promluvy jsou tematicky orientovány zejména na oblast mezilidských vztahů, charitativních aktivit, hodnotových měřítek, osobní odpovědnosti jedince apod. (Česká televize)

Honza__St. odpad!

Velmi výjimečně se tam může najít aspoň trochu zajímavá věc, ale v drtivé většině případů jde jen o nesmyslné bláboly (a samozřejmě v barvách černoprdelníků a pravdoláskařů). Spoustu z těch, co se tam "intelektuálně" ukájeli, měli po jejich svátečním slovu rovnou odvézt do Bohnic nebo Černovic, podle toho, kam to měli blíž. Ať si říká kdo chce co chce o socialistické Nedělní chvilce poezie, ale i to horší z ní byl klenot v porovnání s tímhle. ()

Pepinec

Teď jsem se schválně díval na návod použití ČSFD a fakt se v něm nepíše nic o tom, že filmům z produkce Novy, filmům o homosexuálech, filmům Zdeňka Trošky anebo všemu, co třeba jen vzdáleně souvisí s náboženstvím, je zakázáno udílet vyšší hodnocení než odpad. Čili můžete klidně vystrčit květák zpod peřiny a beze strachu nahlas říct, že některé myšlenky vybraných lidí můžou být pro jiné přínosné nebo inspirující. Já myslím, že profil by vám za to POMO nezrušil... ()

Peddro

Jsem ateista, ale zároveň konzervativec, tudíž mám ve hluboké úctě židovsko - křesťansko- antické hodnoty, na kterých byla vybudována západní civilizace. Jsem krajně znepokojen dnešními progresivistickými liberály, kteří chtějí tyto základy zničit. Příčí se mi ideologové, kteří vše konzervativní označují za přežitek. Je třeba víc pořadů, které budou hájit konzervativní hodnoty. ()

MurielRezek

Byť neznaboh a velká hříšnice:-), vím, že nás *Něco* přesahuje a také věřím ve šťastné shledání s mými blízkými. Vážím si chytrých a vzdělaných lidí, kteří patří ke kulturní elitě národa, proto nepřepínám, když v TV běží slovo sváteční. Naopak, někdy záměrně přepnu z veřejnoprávních medií na TV Noe, naladím radio Proglas..nějak mi to zklidní duši. Jsem si vědoma všech excesů, které se ve jménu víry a náboženského fanatismu napáchaly a stále páchají, ale alespoň v našich zeměpisných šířkách by úplně postačilo "Patero" a více slušnosti, skromnosti a zdravého rozumu. Jak jsem po roce pobytu na čsfd zaznamenala, zupáckých frustrátů, nesnášenlivosti a tuposti je i zde, na tak malém prostoru, nepřehlédnutelně. Sociologický vzorek lidské ubohosti, malosti a omezenosti, který nejspíš koresponduje s nastavením lidské společností obecně. Takže žádné novum, protože skvělých, laskavých a moudrých lidí je tu víc jak požehnaně :)! Většinou jim nechybí nadhled a je s nimi legrace. ()

MM_Ramone

Keď vidím to nízke hodnotenie a čítam tie stupidé vyjadrenia niektorých užívateľov ku tejto relácii, tak mi je z toho smutno a zároveň sa vo mne prebúdza hnev. Títo takzvaní ateisti, pseudo demokrati a trápni teenagerskí rebeli, čo tak silne broja proti kresťanstvu, nemalou mierou prispievajú ku tomu, aby sa z Európy stala provincia moslimských fundamentalistov. Vďaka ich hlúposti zaniknú všetky naše historické, kultúrne i náboženské hodnoty a stane sa z nás len menej cenný národ zotročený vyznávačmi islamu. *** ()