Démoni

(neoficiální název)
  • Itálie Demonia

Ve středověku se stalo v jedné italské vesnici strašlivé rouhání - jeptišky v místním klášteře začaly uctívat ďábla. Vesničané již nemohli snášet orgie a zvrhlé obřady, vtrhli do kláštěra, jeptišky ukřižovali a nechali umřít ve sklepení kláštera. Léta plynula a celá událost upadla v zapomenutí. Pak však do vesnice přijedou archeologové a začínají se dít podivné věci. Manželka vedoucího výpravy má sny o smrti, křiku a krvi, ve vesnici se začíná objevovat postava v šatu jeptišky, někteří vesničané se chovají nadmíru podivně. A pak začnou krutým způsobem umírat lidé . Má-li krveprolití ustat, je nutno odhalit tajemství dávných událostí a zlomit kletbu. (oficiální text distributora)

tenebrae86

Průměrný, ale stále ten starý známý Fulci. Jeden z jeho posledních hororů nijak nevybočuje ze stylu, který si Lucio jel na konci osmdesátých let. Opět tu máme nadpřirozený příběh, tentokrát dochucený démonickou 'nunsploitation' legendou. Děj se strašně táhne a zpracováním snímek moc nevyniká, ale pár momentů je tu i docela originálních a dostatečně zneklidňujících, aby si je divák zapamatoval. Máme tu například nemilý úvod s ukřižováním jeptišek, škaredou scénku s nasranýma kočkama, které nebohé ženě vyškrábou oči, nebo děsivé roztržení otce na kusy před zraky jeho malého syna. Potěší i několik podivných snových pasáží, ale celkově tu postrádám tu hnusnou a deprimující atmosféru, kterou známe z režisérových starších filmů. ()

kkarx

Demonia by snesla i odpad, ale pořád ji nemůžu upřít jisté kouzlo a pár dobrých scén. (snová scéna v amfiteátru, orgie jeptišek...) Film má dokonce nějaký příběh, i když se Fulcimu opět nedaří ho odvyprávět. Demoniu hodnotím spíš jako televizní film na který večer náhodně narazíte při přepínání kanálů a jako takový není zas tak špatný. ()

drankeryth

Koniec filmu sa mi vobec nepacil, to co malo znamenat? Taky tzv. odjebany koniec finaloveho rozuzlenia som ani v najmensom omyle necakal. Ved ani cely film neni ziadna slava, ale obcasne gore prvky ma potesili, ale ta troska vo filme to ani moc nezachranila od nepodareneho filmu. ()

Tormentor665

A to jsem ještě mírný. Tohle Fulci natočil a zahrál neuvěřitelně bez života. S nápady si vůbec nehraje, vše plyne tak nezajímavě a bez napětí, že se divák prostě nemůže do filmu ponořit. Dvě jakžtakž slušné gore-brutalitky (aneb co nebylo v Černé Kočce) jsou jediným důkazem mistrovy přítomnosti. Kdyby Líza lízala a použila k tomu trochu hřebíků ... ach jo, na ty dnešní cudné ženy už ani pořádných pár facek nezabírá... ()