poster

Postřehy odjinud (TV pořad)

Dokumentární / Publicistický

Česko, 1993, 4-6 min

 • Aleix
  *****

  Je velmi zajímavé hodnotit tento pořad v době ,kdy se již nenatáčí a vysílají se postřehy ze zemí z devadesátých let. Někdy ,až úsměvně jak si protagonisté představovali hladký běh společné evropy ( brexit ,hospodářské krize, migranství ). Určitá nostalgie z bezstarostnosti na mě vždy dýchne ,když vidím záběry z Bruselu o ,kterém se nemluví jen se souvislostí s Europarlamentem ,ale o městu takovém. Vtipy o škodovkáv v Británii nebo obavy švédů o vstupu východoevropských zemí do EU a masovým zaplavením tamnějšícho pracovního trhu.(28.5.2018)

 • Luke7
  ***

  Postřehy odjinud - Polsko očima Miroslava Karase - Rybářský sen - osobně si myslím, že tento film nemusel být na festivalu MFOF 2014. Né, že by to byl špatný pořad, ale pro svoje zaměření by se hodil lepší cestopis, který třeba nebyl odvysílaný na ČT. Hodnotím pouze tento díl ***. Shlédnuto v rámci MFOF 2014 v Opavě.(13.11.2014)

 • Drom
  ***

  Neobyčejně dobrá vycpávka hluchých míst mezi vysílanými pořady České televize. V několika minutách je divákovi příjemným způsobem představeno nějaké místo nějaké země, obvykle prostřednictvím místní zajímavosti nebo zvyklosti. Uvítal bych více zemí a více měst, někdy trochu méně turistické destinace. Formát je nicméně moc dobrý.(14.10.2013)

 • e-pilot
  ****

  "Polsko očima Miroslava Karase" ***, "Provence očima Jana Šmída" ****, "Itálie očima Milana Fridricha" ***, "Skandinávie očima Tomáše Sniegoně" ****, "Turecko očima Milana Fridricha" ???, "Korsika očima Jana Šmída" ***, "Irsko očima Petra Voldána" ****, "Neznámá Francie očima Jana Šmída" ***, "Švédsko očima Tomáše Sniegoně" ***, "Španělsko očima Jaroslava Skalického" ***. Pořady běžely paralelně s "Postřehy Karla Kyncla", který - při porovnání s nimi - pokaždé, kromě poučení, myslel také na špetku toho humoru.(25.5.2012)

 • Dragoni
  ****

  Pořad o zemích Evropské unie, o jejich nejzajímavějších a nejkrásnějších koutech, kterými vás provede v 6 minutách vždy jiná tvář Českého rozhlasu nebo České televize.(26.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace