Postřehy odjinud (TV pořad)

Dokumentární / Publicistický

Česko, 1993, 4-6 min

Milan Fridrich

Zdeněk Úlehla

Celkově dobrý a zajímavý pořad, který mi šlape i na čtyři hvězdičky, ale pokud to vemu i hodně moc zpětně, tak to už musím začít brzdit.(6.6.2012)

Pořad o zemích Evropské unie, o jejich nejzajímavějších a nejkrásnějších koutech, kterými vás provede v 6 minutách vždy jiná tvář Českého rozhlasu nebo České televize.(26.7.2013)

"Polsko očima Miroslava Karase" ***, "Provence očima Jana Šmída" ****, "Itálie očima Milana Fridricha" ***, "Skandinávie očima Tomáše Sniegoně" ****, "Turecko očima Milana Fridricha" ???, "Korsika očima Jana Šmída" ***, "Irsko očima Petra Voldána" ****, "Neznámá Francie očima Jana Šmída" ***, "Švédsko očima Tomáše Sniegoně" ***, "Španělsko očima Jaroslava Skalického" ***. Pořady běžely paralelně s "Postřehy Karla Kyncla", který - při porovnání s nimi - pokaždé, kromě poučení, myslel také na špetku toho humoru.(25.5.2012)

Postřehy odjinud - Polsko očima Miroslava Karase - Rybářský sen - osobně si myslím, že tento film nemusel být na festivalu MFOF 2014. Né, že by to byl špatný pořad, ale pro svoje zaměření by se hodil lepší cestopis, který třeba nebyl odvysílaný na ČT. Hodnotím pouze tento díl ***. Shlédnuto v rámci MFOF 2014 v Opavě.(13.11.2014)

Neobyčejně dobrá vycpávka hluchých míst mezi vysílanými pořady České televize. V několika minutách je divákovi příjemným způsobem představeno nějaké místo nějaké země, obvykle prostřednictvím místní zajímavosti nebo zvyklosti. Uvítal bych více zemí a více měst, někdy trochu méně turistické destinace. Formát je nicméně moc dobrý.(14.10.2013)