Killing Joke, The

Krátkometrážní / Akční / Horor / Thriller

Argentina, 2011, 16 min

TO sa mi páčilo. Slečinka je ohrozovaná neznámou (?) silou a všetko to vyústi do finále, ktoré nieje jednoznačné. Chcem ešte potľapkať po pleci tvorcov ( castingových režisérov ) za to, akú herečku zvolili. Jej výraz tváre pri bezradnosti ma privádzal do stavu, že tam rovno vbehnem a pomôžem.(11.3.2018)

• orkadimenza

Klady: klaun, hudba. Zápory: příběh, pointa, hlavní herečka. Opravdu škoda té pointy, jinak atmosféra ušla.(3.11.2017)

Práce s atmosférou je zde opravdu vysoko, byť snímek nějaký děj extra nemá. Umocněná hudbou, prostředím, kamerou a v neposlední řadě herci, jelikož klaun byl skvělý. Velké překvapení a záverečný záběr až poetický.(19.4.2013)

Film je zajímavou úvahou nad tím, jak se dá pracovat s atmosférou filmu. Tvůrci si vystačili s několika archetypy, které jsou tak šikovně poskládané, že není potřeba spřádat smysluplnější děj. Křehká osamělá dívka v červených šatičkách v prorezavělé industriální oblasti. Červený balónek. Klaun jako nositel zla. A všechno to funguje tak jak má - vyvolává strach a další emoce, byť je to "pouze" aditivně poslepované jedno k druhému.(18.4.2013)

Kamera i zvuková stopa je na výbornou. Klaun je takovej obyčejnej. Stejně jako pointa celýho filmu. Zase o jednu buchtu s COULROFOBIÍ víc. ( Řecké slovo: koulron znamená chůdy. Kolobathristes je ten co chodí na chůdách a to kdysi bývali především klauni. Uvedená fobie tady představuje chorobný strach z klaunů ). Není to špatný, ale nátlak klauna ( killing joke ) mohl být ještě drsnější.(13.1.2016)