poster

Olympijský stadion v Londýně (TV film)

 • Velká Británie

  Olympic Stadion

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 48 min

 • Splasher
  ****

  537 M Liber. To je pořád méně než co celkově vysázela Sazka za O2/Sazka Arenu. Ještě, že tu nominaci na 2020 ČR včas stáhla. _ Teď si ještě počkat jak se na tomhle stadionu bude sportovat během olympiády a jaké bude jeho další uplatnění.(28.7.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  zajímavé, jak rychle se dostal do české televize, já osobně ho tam viděl přesně v den kdy bylo oznámeno že je definitivně hotov, bylo by lepší kdyby s dokončením dokumentu počkaly alespoň do zahájení her(28.6.2012)

 • ESNYR
  ****

  Ukázka toho jak se posouvají hranice možností. Před 20 lety by to nebylo možné postavit, protože neexistovala technologie která by to umožnila. Jen je škoda že u těchto dokumentů (megakonstrukcí a megastaveb a podobně) nečekají tvůrci na úplné dokončení a uzavírají to ještě před dokončením. Tenhle stadion stál sice fůru peněz ale je to opravdu parádní stavba.(22.9.2015)

 • Ydrosten
  ****

  Perfektní ukázka lidského umění. Když to nejde , tak to dejte někomu kdo neví že to nejde a on to postaví. Celé generace ingenierů a techniků , považovaly za nemožné postavit " skládačkovou " konstrukci tak aby vydržela nápor který by na ni měl působit. Velká poklona všem , kteří na tom pracovaly.(29.7.2012)

 • otík
  *****

  Dokument v rámci cyklu Megastractions přibližuje stavbu olympijského stadiónu v Londýně pro olympiádu v roce 2012. Dokument zmiňuje všechny přípravy i samotnou stavbu, překvapivě však neukáže stadión v naprosto konečné podobě. Chybí ještě opláštění. Ale i tak jde o neskutečně zajímavý dokument o úžasné stavbě stadiónu. V originálním znění je vypravěčem Mark Strong, v českém znění Alfréd Strejček. Hudba: Stuart Fox. PS: podle dokumentu stála výstavba stadionu 486 milionů liber, což je v přepočtu přes 17 miliard korun. To je pořádný mazec. Tyto peníze sice nestál jen samotný stadión, ale všechny náklady kolem a kolem. Ale i tak - hm, to je sumička.(30.7.2015)

 • - Přestože má stadion kapacitu pro 80 000 diváků, byl v Londýně v době uvedení filmu po Wembley a Twickenham Stadium až třetím největším stadionem. (fctp)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace