Mama dlya mamontyonka

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Sovětský svaz, 1981, 8 min

Oleg Čurkin

Klara Rumjanova

Tohle vůbec není pohádka, z čeho by se asi tak měly děti ponaučit, když všichni jsou jen milí a laskaví? Kdyby takhle mrož řekl, že žádný mamut nikdy neexistoval a na mamutka udělal dlouhý kel, následně byl jako zlo potrestán, to by byla jiná. Případně kdyby opice neběhala po palmách jak zběsilá, jen aby ukojila mamutkův hlad, také by mohla být závěrem potrestána. Ponaučením budiž to, že by se lidé alespoň mohli pokusit k sobě chovat jako zvířátka z Mámy pro mamutka.(7.4.2013)

Když jsem se před třemi lety začal učit rusky a myslel si, že to nebude mít žádné budoucí využití, nevěřil bych, že svoje chabé znalosti budu oprašovat u sovětských animáků z osmdesátých let. A ono jo. Mamutek je roztomilej až na půdu a vydává zvuky jako náš český drug Krteček, takže má ode mně za plnej chobot!(2.5.2013)

pohádka pro děti, kterou jsem kdysi viděl. Veskrze milá a nenáročná pohoda jako u Krtečka. Nechci snižovat hodnotu, tak moje 3hvězdy píšu jen sem a dávám 4: Pro děti to pravé - dokonce i bez znalosti ruštiny. Zkuste tady: http://video.yandex.ru/users/bliskun-oksana/view/520/ [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](1.1.2014)

Každý potřebuje mámu, i když je největší široko daleko. Mamutkovo zmatená odpověď na otázku medvíděte, kdo že vlastně je: "Já nevím." mi připomněla stejnou odpověď u Čeburašky. Přístup zvířátek, která mu pomáhají, je krásná utopie. Chtěla bych svého vlastního mamuta.(7.4.2013)

Pekná a roztomilá animácia, pri ktorej nebolo za potreby akosi extra rozumieť rusky..(7.4.2013)