Vajíčka na tvrdo

• Česko Lupiči z divokejch vajec (více)
všechny plakáty
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1925, 19 min

otík

Jiný název - Lupiči z divokejch vajec (podle titulků ČT). Kde tady hrají Laurel a Hardy, to jsem opravu nepochytil. Hlavní roli hraje Billy West, v roli Daveho je Wm. (William) Dyer, v dalších rolích Ethelyn Gibson a Les Bates. Příběh mladého Billyho, který si jede do města k advokátu Brownovi pro dědictví. Potká však bratra Daveho, kterého obviní z krádeže hodinek a vyhodí ho z auta. Před domem advokáta ještě stihne jednomu místnímu chlapíkovi zničit deštník. U advokáta se dozví, že zdědil nějaké peníze a vlastnický list ke kavárně Honky Tonk. Jenže je tam také poznámka, že v případě Billyho smrti zdědí jeho peníze bratr Dave a onen chlap, kterému byl zničen deštník. Od té chvíle se roztáčí kolotoč honiček a pastí, jen aby Billyho Dave a další chlapi dostali a vymámili z něj peníze. A Billymu se stále daří utíkat, aby pak na konci všem ukázal, zač je toho loket a ještě získal lásku v podobě místní tanečnice. Celkově ničím extra humorná krátká komedie s velkým množstvím psaného textu. ()

ostravak30

U Laurela a Hardyho je krom všeho ostatního známo to, že dost vtipný je i doplňující text. Zde například - "chodí tak rázně, že beton prosí o milost" nebo "má univerzitní diplom a ví, kde mizí světlo, když zhasne". To se jen tak nevymyslí. Jinak to byla taková běžná honičková a padací groteska, kterých jsem už pár viděl a to i v podání Chaplina. ()