Jako chmýří pampelišek

• Francie

Du vent dans mes mollets

The Dandelions

Komedie / Drama

Francie, 2012, 89 min

• kolodej1

upřímně vzato mi film přišel tak trochu zbytečný, osudy účastníků příběhu mě nijak zvlášť neoslovily, asi to více zaujme dětského diváka. Jestliže to měla být komedie, tak jsem nepostřehl nic, čemu by se dalo zasmát. V tomto smyslu tedy film selhává. Ani dramatická linka není ničím vyjímečná. Šedý průměr, který bych dospělému diváku nedoporučoval(6.11.2015)

"Zajímavá sociální sonda." Ani ne tak komedie, jako spíš smutná až lyrická, ale místy úsměvná či zábavná, zároveň však hravá vzpomínka jedné malé holčičky, kterou napsala na psacím stroji své nejlepší kamarádky, pro povídací doktorku paní Treblu, ke které poprvé přišla se svou ustaranou maminkou, protože ve škole neměla žádné kamarádky a když měla holčička deváté narozeniny, tak na její oslavu ze všech pozvaných spolužaček, přišla jenom jedna, právě ta nejlepší kamarádka, aby potom obě dívenky společně prožily období plné dětských her a dobrodružství, ale i trápení a starostí, odehrávajících se na samém začátku osmdesátých let dvacátého století, za zvuků skvělého hudebního doprovodu, plného francouzských šansonů, ale i tehdejšího inteligentního disca.(26.10.2015)

Rodinné aj súkromné, úsmevné i dojemné zážitky malého osamelého dievčaťa, ktoré zrazu nie je samo. To môže znamenať len jedno - oplatí sa vidieť.(15.2.2013)

Solidní rodinná komedie z pohledu dítěte.(28.10.2015)

• mateas.matt

Dle meho suchy humor, az presprilis. Nefungujici rodina, ktera se prestehuje, da do skoly sve ditko, ktere nema kamaradky. Najde si jednu, se kterou bude o neco vice normalnejsi. Zvrat v podobe nadchazejici nevery manzela a otce one male slecny zavrsi upevneni dosavadniho vztahu a celkove uklidneni cele rodiny. No, kdyz ne komedie, tak alespon peknej ukaz tohodle utuzeni vztahu.(4.1.2015)