Hi wa mata noboru (TV seriál)

• Japonsko

陽はまた昇る

The Sun Also Rises

Japonsko, 2011

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• Zíza

V jádru to není špatný seriál, jen nezáživný. Sledujete partu třiceti lidí, kteří se chtějí stát policisty ze svých malicherných důvodů a to jim jejich vyučující dává pěkně sežrat. A to je dobré, protože všechny ty kecy, co většinou Japonci mívají a po kterých to končí většinou s úsměvy, slzami a „usmířením“, tady nefungují, protože se na ně učitel – kjókan – podívá se svým kamenným výrazem a ještě je seřve. To šlo. Dalším kladem byl právě příběh učitele Tóna a útěku jeho ženy s uprchlým zločincem. Provázelo to každou epizodu a krásně to v 8. díle vyvrcholilo a musím říct, že to byl nejlepší díl. Jenomže i s tímhle vším mě to moc nebavilo. Herecké obsazení ušlo, ale přišlo mi to celé nevýrazné, fádní a člověk neměl moc šancí se do toho jakkoliv vžít. I tak se ale občas dozvíte nějakou zajímavost – mě třeba zaujalo, že jedny klepeta mají policisté po celý svůj život, nebo alespoň do té doby, než je ztratí či se jim nevratně porouchají. Ale kdo ví, jestli je to pravda. :-D Lepší 2*.(2.8.2012)