Ztracen na Sibiři

Stefan Ciupek

Horst Reiter

Scénografie:

Erwin Prib

Bláznivej Němec se ocitne v Rusku, což je taky docela dost bláznivá země, korn Sibiř a začne tam trojčit jak kráva. Jako navazuje vskutku usměvěné situace, ale děj je ještě zmatenější než ten Němec. Nádherný záběry na ruskou přírodu jsou zde k vidění rovněž, hlavně v druhý části filmu. Pokud si člověk chce natáhnotu fajfky po namáhavým dnu a filmově si odfrknout, krapet pobavit a ke konci taky trošku popřemýšlet o svým životě, myslím si, že tenhle film má přednost v jízdě.(5.8.2013)

• ludovit14

Režisér Ralf Huettner,ktorý s filmom Vincent will Meer v roku 2010 slávil veľký úspech,hlavne v Nemecku- tak film Ausgerechnet Sibirien,je presne opakak slávi.Je to priam neuveriteľné čo za ____to bolo.40 minúte som to vypol,kedže takáto príšerná nuda je veľa aj na koňa.Normálne keď ma film nudí,tak si ho aspoň pretočím aby mi niečo napokom neušlo-ale tu som nemal ani odvahu to po-pretáčať.Po 10 minutách sa film presunie na Sibír-a tam,každá jedna veta je prekladaná z Nemčiny do Ruštiny a opačne(takže vôbec to nemusím vysvetľovať čo za p___to vlastne je!!! HOD: 1%.Veľmi nezaujímavé,nudné,zlé,katastrofálne atď..PS:Pre tento príbeh,,platí’’Groteska a sentimentalita- úsilie vo svojom scenári nesie skoro všetky mysliteľné klišé, a väčšina z nich bola pred 50 rokmi sfilmovaná!!!!!!!!!!! .Navyše, príbeh nie je dôveryhodný!(19.8.2013)

Maléry pana účetního říznuté Hledači pokladů s výjevy Na křídlech vážky. Chvíli to klape, chvíli neklape. Špatné je, že spousta dějových ťuknutí je tak okatě okatých, aby i ta nejzabedněnější trubka pochopila, co chce autor říci. Na druhou stranu to moudré a zajímavé neopouští linii filmu ani v těchto chvílích.(18.1.2014)

Na tento film tak ľahko nezabudnem, lebo vždy keď som ho zapla v telke, bol v nejakej inej časti... už ani neviem koľkokrát som z neho videla druhú a tretiu tretinu, kým som sa dostala aj k prvej a nakoniec k celému filmu od začiatku až po koniec :-) A pri všetkých tých čiastkových pokusoch som zistila, že na mňa pôsobí jeho atmosféra, že som zvedavá na všetky súvislosti a že ho chcem vidieť úplne celý... a že sa mi páči. Po tom, ako ma dokázal opakovane upútať a zaujať, som sa rozhodla ísť na 4 hviezdičky.(31.3.2014)

Citlivý Matthias je v živote postavený pred nové situácie, v ktorých sa musí prekonávať. Spoznáva novú krajinu, nových ľudí a hlavne novú lásku. Nájsť samého seba mu pomáha mladý Vladimír Burlakov (ženy už len kvôli nemu si to pozrite :)) Dá sa povedať/napísať, že ide o príjemnú road movie z krásneho prostredia.(24.12.2013)