Rychlé peníze - prodej drog

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Matthew Cooke

Matthew Cooke

No, kdyby to bylo takhle jednoduché, tak nikdo nedělá nic jiného. Pokud se budete dle tohoto průvodce řídit, tak dříve než si vyděláte nějaký ten melounek, tak budete doživotně odpočívat pár metrů pod zemí. Přesto je tento styl vyprávění docela miloučký. Tedy minimálně do doby, než jsem si všiml, že stále opakuje to samé. Jinak samozřejmě neříká vůbec nic nového. Jak tenhle byznys, nebo jak se to správně česky píše, funguje však tuší zřejmě úplně každý. Filmů s touto tématikou není vůbec málo. Navíc mám vše vyzkoušeno i z pozice vyšetřovatele v PC hře L.A. Noire, kterou tímto doporučuji. Takže si myslím, že kdybych neměl co ztratit, tak se můžu do tohoto byznysu s chutí zahryznout. Bohužel se musím přiznat, že jsem se u tohoto dokumentu místy dost nudil, což jsem naprosto nečekal. Slaboučké 3*.(13.1.2014)

Z počátku ohromné nadšení z prakticky poučného snímku, který na rozdíl od té běžné rádoby - osvětové americko - protiamerické agitky konečně poradí běžnému člověku, jak nemarnit svůj čas dvanáctkami u pásu montováním šroubků či pocením se nad lapťopem v útulném kancelářském kotci pod taktovkou kdejakého kravaťáckého idiota, a konečně si také dopřát trochu toho života. Bedlivě hltajíc každou radu, vybaven propiskou a notesem, už jsem se skoro viděl, jak sháním brigádníky na přepočítávání komínů dolarových bankovek, když v tom se v tvářích úspěšných protagonistů začaly nenápadně lesknout první hořké slzy politování nad svým životem, a dokument samotný, upustivší od užitečných rad, začal vyprávět o tom, jak je svět špatný, jak jsou drogy, společnost a právní systém fuj (ale s drogami je prý alespoň sranda), a došlo to až k upřímnému vyznání feťáckých bossů, že teď už jsou "klín" a naprosto šťastní se svou profesí elektrikáře za deset dolarů na hodinu, které znělo velmi, velmi upřímně. Tak jako tak, i přes znatelný twist z recese na klasickou osvětu, byla celkem zábava to sledovat, a i když se podle dokumentu asi nenaučíte vydělávat sto táců denně, už pro těch pár rad od fifty-centa za zhlédnutí rozhodně stojí! 4*(29.7.2013)

Velmi zábavný a především naučný dokument o drogách! Dramaturgicky geniálně vystavěné vyprávění jako u Scorseseho nejlepších filmů (zdraví Vlk z Wall Street). Na spoustu filmů dokument taky přímo odkazuje. Takže v průběhu sledování cítíte touhu sebrat všechny prachy co máte, sehnat nějakej ten kokain a začít vydělávat nehorázný prachy! Proč? protože vás to ty sjetý týpci v dokumentu učí! Krůček po krůčku! A je to stejně jednoduchý, jako utírání vlastní prdele...pokud se ovšem neposerete ve vlastní posteli v džinách, který jste měli na posledních večírku, kde bylo víc kokainu než vzduchu. To už je problém a tenhle typ problému vždycky přijde, jak ve filmech výše zmíněného tvůrce, tak v reálném životě. A tom vás utvrdí všichni zpovídání a že jsem se nestačil divit, kdo všechno se uvolil celkem otevřeně mluvit o své drogové kariéře, závislosti na drogách, nebo o podpoře zrušení zákazu užívání a prodeje drog (Susan Sarandon!!!). Tohle by se asi nemělo promítat na školách, ale lidi, co běžné dokumenty nudí, tohle dozajista vtáhne stejně, jako někteří protagonisté vtáhli kokain do svých nosánků. Prostě TAK!(30.10.2014)

• NinonL

Dokument řeší otázku, zda drogy zlegalizovat či ne. Je pro legalizaci a popisuje důvody. První polovina působí jako propagace ilegálního prodeje drog, od pouličního prodejce až po šéfa drogového kartelu. Jen samé výhody a peníze, jak tvrdí bývalí distributoři. Proto jsem na rozpacích s hodnocením. Konec sice všechno napravil, ale víc než dvě hvězdy dát nemůžu.(12.2.2016)

Co dělat pro to, abyste si vydělali pořádné peníze? Prodávejte drogy. Je v tom opravdu obrovský balík, že by se vám o tom nikdy ani nesnilo. Jen je s tím spojeno riziko, že se dostanete do vězení. Skvělá výpověď o tom, jaké to je drogy prodávat, jaké to je dostávat úplatky, za to, že nic nevidíte, a nakonec i jaké to je, snažit se dostat lidi, co se snaží s drogami obchodovat. Dokument se snaží mít více pohledů na věc, což je hodně dobře. Navíc jeho provedení je neskutečně cool, jsou zde celebrity, což může i mladým ukázat, jaký tenhle svět drogového dealerství, ale i jejich užívání vlastně je. Takhle se dělají zajímavé dokumenty, které něco řeknou!(28.10.2013)