poster

Rychlé peníze - prodej drog

 • USA

  How to Make Money Selling Drugs

Dokumentární

USA, 2012, 90 min

Režie:

Matthew Cooke

Kamera:

Matthew Cooke
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinonL
  **

  Dokument řeší otázku, zda drogy zlegalizovat či ne. Je pro legalizaci a popisuje důvody. První polovina působí jako propagace ilegálního prodeje drog, od pouličního prodejce až po šéfa drogového kartelu. Jen samé výhody a peníze, jak tvrdí bývalí distributoři. Proto jsem na rozpacích s hodnocením. Konec sice všechno napravil, ale víc než dvě hvězdy dát nemůžu.(12.2.2016)

 • VanTom
  ***

  Důsledná forma jakéhosi videoherního "návodu", jak si jednoduše vydělat prodejem drog a vystoupat po kariérním žebříčku od pouličního pěšáka až k provozování kartelu, tomuto dokumentu spíš uškodila: nadsázka nebyla zrovna patrná (natož využitá) a v moderním, dravém, MTV-like stylu se spousta informací jednoduše utopila. Až v závěrečné cca 1/4 se výrazně zvážnělo a tepání amerického systému, lijícího miliardy dolarů do nesmyslně persekuční "války proti drogám", přinutilo k zamyšlení.(10.9.2015)

 • neoBlast
  **

  Okázale nevkusná "věc", která absolutně dojíždí na svůj koncept "dáváme vám rady jak prodat drogy", k tomu všade samé odlesky, třpytky a cool střih. Přesně tento materiál křičí na diváka "patřím na MTV a ne do rukou seriózního diváka", láká na pár známých jmen na plakátech, kteří sotva prohodí pár vět a tlachá o ničem. Nadsázka očividná, ale tento agresivní styl mě prostě rušil. Od hodnocení odpad! mě vytrhl závěr, který najednou na problematiku drog, pašeráctví a přidružených činností nahlíží mnohem obšírnějí, makrookem a celkem některé teze dávají smysl. 30 %(20.11.2013)

 • grogodil
  ****

  Spolu s Cocaine Cowboys bez debaty najvťahujúcejší dokument o drogách. Forma dokumentu, ako istého návodu pre začiatočníka, ako sa nalevelovať z pouličného dílera na kartelového bossa, je zo začiatku možno až zbytočne odľahčená, no zhruba v polovici sa to prehupne už do plnokrvého dokumentu, ktorý odkryje a na krátkom priestore veľmi šikovne a zrozumiteľne prepojí všetky ostatné súvislosti a strany tohoto biznisu, neustále poukazujúc na chybne nastavené protidrogové zákony (hlavne v USA) . Čiže v podstate dostanete také cca 90 minútové The Wire v kocke. Ten, kto strávil 60 hodín pri seriáli, sa samozrejme nič nové nedozvie, kto nie, ten si vypočuje zopár interesantných faktov z prvej ruky.(3.11.2013)

 • GrungeChild
  ****

  Z počátku ohromné nadšení z prakticky poučného snímku, který na rozdíl od té běžné rádoby - osvětové americko - protiamerické agitky konečně poradí běžnému člověku, jak nemarnit svůj čas dvanáctkami u pásu montováním šroubků či pocením se nad lapťopem v útulném kancelářském kotci pod taktovkou kdejakého kravaťáckého idiota, a konečně si také dopřát trochu toho života. Bedlivě hltajíc každou radu, vybaven propiskou a notesem, už jsem se skoro viděl, jak sháním brigádníky na přepočítávání komínů dolarových bankovek, když v tom se v tvářích úspěšných protagonistů začaly nenápadně lesknout první hořké slzy politování nad svým životem, a dokument samotný, upustivší od užitečných rad, začal vyprávět o tom, jak je svět špatný, jak jsou drogy, společnost a právní systém fuj (ale s drogami je prý alespoň sranda), a došlo to až k upřímnému vyznání feťáckých bossů, že teď už jsou "klín" a naprosto šťastní se svou profesí elektrikáře za deset dolarů na hodinu, které znělo velmi, velmi upřímně. Tak jako tak, i přes znatelný twist z recese na klasickou osvětu, byla celkem zábava to sledovat, a i když se podle dokumentu asi nenaučíte vydělávat sto táců denně, už pro těch pár rad od fifty-centa za zhlédnutí rozhodně stojí! 4*(29.7.2013)