Gen D (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 70 min

Pavel Bureš
  • Hpatrik

Nemoc je to nepochybně hrozná a nikomu bych ji nepřál, ale vypovídající hodnota dokumentu je nízká, dotýká se témat které tam vůbec nepatří a scény jsou zbytečně natahované, až nudí.(24.7.2014)

• mlSean

dle mého nešťastně zvolen oficiální text distributora, řekl bych až, takzvaně zpráskaný na koleni(30.10.2012)

Obsah je napsaný zbytečně tajemně a vůbec nic neříká o tom, co vlastně uvidíte, snad až v poslední větě. Dokument přibližuje dědičné onemocnění ze skupiny porfyrií, poruchy metabolismu krevního barviva poměrně srozumitelným způsobem. Téma dokumentu je velmi zajímavé a podané na různých případech několika lidí, kteří ke svému onemocnění přistupují svébytným způsobem. Můžeme vidět zodpovědnou matku, která nemoc dítěre přijme a přizpůsobí mu život a bydlení a pak je osudem královsky odměněna. Ale také třeba poznáme muže, který svou nemoc popírá a naopak se chová ke svému zdraví zcela nezodpovědně. Zajímavé poučení a pohled do světa lidí, kteří přichází do života s kuriozním a smutným handikepem, kdy nepřítelem je naše jinak životodárné Slunce.(23.1.2013)