Never Ever Open It

Krátkometrážní / Horor / Thriller / Komedie
Irsko, 2011, 9 min

Režie:

Damian McCarthy

Znudený nočný strážnik v opustenej budove skúma pôvod podivných zvukov. (Palisander)

Arkanoid

Niektoré veci by mali ostať zatvorené. Pochmúrna atmosféra, sústredená kamera, kvalitne použité zvuky, odrátavaný čas evokujúci zvedavosť a napätie dotvárajú príjemnú hororovú formu, ktorej nestačí obsah, ktorý poteší aspoň v závere. ()

borec999

Ušlo to. Nie je to tak nervydrásajúce a napínavé ako predchádzajúce režisérovo dielo Nakonec zemře, ale atmosféra tu bola a tá lakačka na konci je znova lahôdková(nechápem, ako to robí ale vždy ma dostane). Uvidíme, či sa Mccarthy odváži v podobnom čiernobielom štýle natočiť aj niečo dlhšie alebo nebodaj celovečerák. Určite by som nebol proti. 80% ()

Sancty

Po predchádzajúcich filmoch sa dušujete, že ste pripravený na všetko. A nakoniec vás ten zasratý Ír aj tak dostane tam, kde vás potrebuje mať. Budovanie atmosféry je podobné ako u predchodcov a divák tuší, čo má v závere očakávať. Lenže aj režisér si je vedomý toho, že opakované už nie je funkčné a tak odvádza jeho pozornosť (odpočítavanie), aby mu v závere opäť uštedril knokaut. ()

J*A*M*A*L

Natočené dobře, horrorově výborné, atmosféricky skvělé.Jedna konečná lekací třísekundičkový záběr, ale jinak dobré.Čtyři hvězdičky si to docela zaslouží dobře. ()

Ad4mson

Vizuál jak vystřiženej z Mazací hlavy, atmosféra tak hustá, že by se jen těžko krájela a pointa?...No, málem jsem si posral trencle. Damian McCarthy je pro mě přeborník v hororových kraťasech. ()

HonzyR

Škoda, že jsem ani trochu nepochopil, proč se hlídač choval tak, jak se choval a jaký v tom všem viděl smysl. Celý film jsem si říkal, proč to sakra dělá. Nicméně jako u každého kraťase od McCartyho jsem byl úplně totálně po.... :) Ale znovu bych se nebál zkouknout, což je asi hlavní problém. To u Hungry Hickory jsem se dlouho přemáhal, abych se podíval ještě jednou... __60%__ ___K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=2k-XPeUXsjM___ ()

Kirman

Ale jó - jen jsem se nelekl. Každopádně pěkně hutná atmosféra. Kamera byla tak krásně nepříjemná, že při pohledu do bedny skrze porušenou "mříž", jsem měl neustále tendenci si natáčet obraz... Ten konec by mohl být zajímavější. ()

Heroine

Co se mi na tom líbí, že název "vyzrazuje" něco, co nakonec vlastně nevidíme, jen víme, že to nastane. Odečítání času je skvělý nápad, ale "to" překvapení zase potopilo mou představivost. ()

Gauner.9

Vidět tohle asi v 11 večer těsně před spaním není asi úplně nejlepší nápad... Nekecám, dvě hodiny jsem neusnul. Určitě nejlepší krátkej horor, co existuje. Pokaždý, když se na to náhodou kouknu znova, i když vím, co se bude dít, leknu se vždycky a mám hroznou husí kůži kdykoliv se o tom s někým jenom bavím. Přestože nesnáším horory, tohle fakt stojí za to. ()