Jessica nikdy vo svojom živote nesnívala tak ako iní ľudia. Zato má však pravidelné, desivé nočné mory, ktorých význam jej stále uniká. Táto nepríjemnosť ju doviedla k tomu, aby začala sny a ich význam študovať. Spolu so svojim učiteľom a priateľom Seanom sa vrhnú na štúdium psychofyziológie snov s cieľom pochopiť význam jej desivých nočných môr. Po smrti babičky, ktorú sotva poznala, sa Jessica nasťahuje do jej domu. Hneď prvú noc po príchode však opäť prežije podivnú nočnú moru, v ktorej sa stretne so svojou mŕtvou babičkou. Druhý deň Jessica náhle ochorie. Zostane v posteli s vysokou horúčkou. Mladá žena sa však rozhodne využiť svoj letargický stav, aby sa konečne pokúsila prevziať kontrolu nad svojimi nočnými morami. S čím však neráta, je skutočnosť, že sa začne ešte viac prepadať do iného sveta... (misterz)

zolo23

Tak bohužiaľ, presne tento typ hororu ma dokáže totálne unudiť a znechutiť svojimi rádoby "umeleckými" (?) obrázkami. Snívam, nesnívam,snívam, zdá sa mi to?, je to realita?...už som len čakal, že sa tam objaví Freddy Krueger a konečne tú (inak sympaťáčku) Jessicu rozpára na malé kúsky. Ten nápad nebol zlý, ale spracovanie mohlo byť o trošíčku jednoduchšie, priamejšie. Niekomu tento druh hororu sadne a nemám to nikomu za zlé, ale keď začnete zívať už o 21.00 hodine tak to ďakujem, neprosím. ()

Omnislash

ze zacatku bych mozna dal i 4*. pozdeji uz jen 3* a v ubohem finale bych se musel presvedcovat i do 2*. mozna byla skoda, ze jsen noc pred tim videl perfektne zmaknute lord of tears. tohle mi oproti tomu prislo neslane a nemastne s dost rozkolisanymi hereckymi vykony a zoufalym hudebnim vyberem ()

Rathalos odpad!

Dal som sa ovplyvnit komentarmi ludi,tymi,ktore boli pochvalne na tuto zalezitost,ale velmi lutujem,taku mega-ko*otinu akou je tento film som uz dlho nevidel,jasny odpad a strata casu...:-) ()

XXXXXXXX

Jediný film, kde můžete sledovat bitku na klíče mezi přerostlým koněm a člověkem. Chápu že se zápletka nejspíš točila okolo snů a tudíž byla mlhavá a nejasná, ale taky mohli na konec přihodit nějaké vše vysvětlující resumé. No hlavně, že tam je vidět poprsí obou hlavních hrdinek. No a co jako! Jedna hvězda za začátek, kdy se to ještě jakž takž tvářilo, že postavy jsou ovládány nějakou motivací. Naprosto nadhodnocený film. Nedoporučuji!!! ()

maxcold

Tu jednu ubohou miniaturní hvězdičku dávám za vizuální styl a hudbu, jinak je to taaaaaak nudné až jsem to vypnul. Kdyby na konci byl jakýkoliv zajímavý závěr, je mi to uplně jedno, protože hodina tohohle mi zkazila sobotu. ()

badmotherfucker

Počkat, takže on je to francouzský film s francouzskými herci, ale všichni mluví anglicky?? Dlouho jsem totiž neviděl tak mizerný herecký výkony a prkenný dialogy jako v tomhle hororu. Skrz to se to dokoukat nedalo a z toho všeho spaní jsem usnul nakonec i já. Slušná hudba a občas zajímavá kamera to nezachránila. ()

Scaevola

Těžko přístupné detektivní pátrání zdařile - byť někdy až účelově a s touhou po efektu - rozehrává mystické pátrání po bezproblémovém soužití dcery s matkou ve všech odstínech až doposud popsaných erudovanými psychology. Myslím, že snímek lze vzásadě vnímat ve dvou rovinách: jako ozvláštněnou hru s vědomím i vědou nebo jako napínavé a fantaskní hledání hluboko ukryté pravdy. Obé je zcela adekvátní odvíjejíce se od aktuální nálady divákovy. ()

dalver

Osobitý výklad a význam symbolov môže často priniesť nepochopenie pri prenose či pochopení myšlienky. O to viac to dokáže platiť pri diele, kde si autor zaumieni, že význam symbolu od neho dostane úplne iný ako zaužívany - i keď vysvetliteľný význam. V Horsehead sa so symbolmi pracuje veľmi veľa a aj s ich pomerne zvláštnym pochopením či významom. Popri lucidných snoch a množstvu snových pasáži mi vyznie Horsehead ako ťažký obraz nadrealizmu jednotlivca, ktorý sa snaží podať myšlienku pre mňa pomerne zbytočne komplikovanými metódami. ()

hrochopier

Pri tej hororovej biede z posledného obdobia zaujímavý kúsok. Bizarnejšia záležitosť, ktorá sa dá interpretovať rôzne, ale pointa je myslím zrejmá keď to človek pozorne sleduje. ()

Jarmila68

Tak musím hned ze začátku napsatt,že nejvíc je ta muzika!Je ženiálni,fakt no a k filmu....musela jsem do toho zaplout,nejdřív sem si říkala to je určo nuda no a jak jsem do toho zaplouvala líbil se mi hodně,kromě konce:-(no jo no já rejža ani scénárista nebyla:-)proto jen tři hvězdy,takže dobrý... ()

Dalajlada

Tak jak tu už zaznělo mockrát. Parádní fantasmagorie. Atmosféra psychedelična je naprosto úžasná. Spoustě diváků asi ujde smysl tohoto filmu, ale to zas až tak moc nevadí. Mně se to fakt líbilo. ()