Český žurnál - Série 3 (2015) (série)

Matrix AB (S03E02)

(epizoda)

Situační portrét jednoho z nejvlivnějších mužů české současnosti, politika a podnikatele Andreje Babiše. Filmový štáb jej několik měsíců sledoval v záři reflektorů i v jejich stínu. Setkává se také s osobnostmi, které o Babišovi vydávají nevšední osobní svědectví. Vzniká tak ojedinělý filmový vhled do světa moci. Dokument představuje Andreje Babiše především jako veřejného činitele, který i v politické praxi používá metody, jimž se naučil při své podnikatelské činnosti. Kamera jej zachycuje v neustálém pohybu, na nejrůznějších akcích, mítincích, při osobním setkávání s občany. Je schopen mluvit s bezdomovci a vzápětí jej vidíme, jak anglicky nebo francouzsky konverzuje se zahraničními diplomaty. Na veřejnosti a před kamerou se projevuje ze své lepší stránky. Nikdo však není dokonalý – Babišovu odvrácenou tvář ve filmu charakterizují jeho bývalí spolustraníci a odpůrci. (Česká televize)

BubuBubu

No co dodat, stačí když rozdáte pár koblih, pár knížek s pěknými fotografiemi, sem tam dáte bezďákovi pětitisícovku, a na volebním mítinku nejakou tu cukrovou vatu. Pak už vám lidi dostatečně zobou z ruky a zapomenou i na to, že jim skupujete půdu pod nohama. Ono taky proč ne, když je tomu český národ otevřený. Doma na Slovensku by si to pan Babiš asi nedovolil. Je mi z toho smutno. Každopádně dokument velice poučný a povedený. ()

Georginek

K zbiltí, co my jsme za pronárod, když si zvolíme něco takovýho. Hanba nám. Tenhle národ by potřeboval řádnou genocidu..... ()

bad_azz

Kdo politiku sleduje, nic nového se nedozví. Rozhodně tim ale nechci říct, že jsem se nudil. Pozorovat Babiše je skutečně zábava. Navíc vzhledem k formátu pořadu šlo asi těžko natočit víc. Chybí mi však notná dávka objektivity (A to fakt nejsem fanda Babiše). ()

RavenSpector

Jeden úhel pohledu a štvavé kecy. Takový mám z tohoto dílka dojem. Dokument to není a výpověď čehokoliv taky ne. Podotýkám, že jak Babiš, tak Klusák jsou mě u prdele. Nestraním ani jednomu z nich. ()

gerojmanus

Tak jen jsem se přesvědčil o tom, co si myslím už delší dobu. Buď půjdete se mnou a budete mít vše nebo běžte a nenechám na Vás nic suchou a už si neškrtnete..Neexistuje nic mezi tím. Je to smutný kino a držím panu Klusákovi palce, aby to přežil bez úhony. ()

TheMarkos

Do očí bijící vypočítavost a arogance, které jsou omlouvány výmluvami. Jsem rád, že se tohoto tématu/portrétu chopil právě pan Klusák, který umí skvěle vystihnout absurditu situace. Moc se mi líbilo, že byl film doplněn o záběry výrazu herce Babiše, na kterých by mohl být natočen i celovečerní film. Všiml jsem si jednoho "vypípnutí" jména, zajímal by mě důvod (ochrana jaké strany). Čtyři hvězdy, pátá hledá lepší konec. ()

DudeLebowski

vidieť seba samého v úplne inom svetle je vlastnosť ktorá sa dá piplať donekonečna.... a pán Babiš je v nej preborník... Vít Klusák si zaslúži medailu za občiansku statočnosť!!! ()

lineker

Vše co jsem si osobně o této kontroverzní postavě české politiky a byznysu myslel se v Klusákově dokumentu potvrdilo. Nějaké shrnující stanovisko nemá cenu předkládat v samotném dokumentu to několikrát zaznělo. Snad jen, že česká blbost, která umožnila tomuto monstru nastoupit na politický eskalátor je do nebe volající. Bohužel účinek dokumentu se rozprskne v několika diskuzích či recenzích a tím to skončí. Obdivovatelé tohoto velmi společensky a morálně ušpiněného guru ho stále vidí v těch nejkrásnějších barvách a na tom bohužel nemůže žádný film nic změnit. ()

Plainview

Další z řady nic neříkajících dokumentů, nepřinášejí nic nového ani zajímavého, jen hodinu dolejzaní za Babišem. ()

Y2ORSI odpad!

"Já nemám rád tebe a ty zase mě, ale PR říkalo, že něco musíme splácat." takto nějak si představuji zrod tohoto "dokumentu". Nevím, kdo byl nakonec ve větších rozpacích, že k natáčení vůbec došlo. Nebyl asi ani prostor ani chuť natočit zajímavý a nezávislý dokument o Babišovi. Zbytečná ztráta času diváka i obou zúčastněných. ()

shakeXL

Všichni okolo jsou zloději, lháři a podvodníci jen téměř svatořečený Andrej je čistý jako lilie. Ještěže dokument toto tvrzení trochu vyvrací. ()