poster

A dost! (TV pořad)

Publicistický / Krátkometrážní

Česko, 2012, 4–11 min

Režie:

Jan Tuna

Účinkují:

Jan Tuna, Jakub Klingohr

Producenti:

Lukáš Záhoř
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Milky.
  *****

  Baví mě místní zaprdění Češi, kteří tento užitečný pořad kritizují pro uvolněnější a odlehčenější přístup a dokonce pro vizáž Tuny. Co chcete? Ať tam sedí za stolem v obleku a s pravítkem v prdeli, tabulí grafů za sebou a vše odříkává jak ve zprávách? Vzpamatujte se a vystrčte hlavy z řití. Tohle není přenos z parlamentu nebo za komančů. A určitá úroveň bulvárnosti daným tématům jen prospívá. Samozřejmě, ono těžko člověk bude třeba všechny éčka a složení nosit v hlavě a v obchodě uvažovat nad detailním rozborem složení, ale je dobré mít alespoň nějaké povědomí na co si dát bacha a co člověk například jí nebo kupuje. A jak vidím, tak Čechům právě to stravování dělá problém a osvětu by dost potřebovali! Stačí se podívat co člověk potkává na českých chodnících.(24.7.2016)

 • LRyuzaki
  **

  Je fajn, že když něco zkritizuje, tak nabízí také jinou metodu. Nicméně některé informace jsou občas zavádějící. Stránka s emulgátorama je slušný nápad na buissnes a také mi moc nelahodí, ale to už není má věc a já sám se v těch éčkách i trochu vyznám (Navíc je tu těch stránek více.). Občas mi přijde že zveličuje některé problémy až zbytečně moc. Jsou to téměř 3*, ale dávám 2 a až se zase někdy podívám, tak třeba své hodnocení změním.(16.2.2016)

 • Mleako
  odpad!

  Přehlídka demagogie a pořad, který jen zbytečně plaší lidi. Tuna si záměrně vybírá jen negativní tvrzení z wikipedie a to "ale", které za danou informací pokračuje nikdy nezmíní. Záměrně si vybírá jen ta fakta, která se mu hodí a která budou neznalé lidi šokovat. Viz třeba tvrzení: "Kyselina benzoová se může odbourávat na benzen, který může způsobovat rakovinu." Nikdy ale neřekne, že se látka uvolňuje jen v tak miniaturním množství, že to nemůže lidské tělo ovlivnit. Vždy v pořadu padne, co je tam za aditiva, ale nikdy nepadne že jejich limity jsou stanoveny záměrně na tak nízké hranice, aby to zaručeně neovlivnilo lidské zdraví a že aditiva výrobce taky něco stojí a nesypou je zbůhdarma všude jen proto, že můžou. Jakožto studovaného potravináře mě tenhle pořad uráží a považuji ho za potravinářský bulvár.(21.7.2015)

 • v.indruchova
  *****

  Líbí se mi ta úžasná kuráž, s tím nepořádkem tady v republice konečně něco udělat. Kdo na to má odvahu? Vetšina si radši jen stěžuje a nic proto nedělá? Pořad je skvělý a konečně nalévá čistého vína. Kdo chce zůstat t ve tmě je to jeho volba, ale ať nenadává na něco tak užitečného. Není pravdou, že se nedá najíst BEZ ÉČEK. je to obrovská lež, dle mého názoru lidí kteří, žijí v době, která už dávno byla. Jak je možné, že se tu (a nejen tu) lidé urážejí, kvůli tomu, že nejí maso a ani mléčné výrobky, tím je hned člověk duševně chorý? A napadlo vás, že ten člověk má proto vážné důvody, které nejsou zřejmé rychlými soudy. Prosím nebuďme soudcem a katem.(27.9.2016)

 • salahadin
  ****

  Je to strašidelnější pořad než regulérní americké horory. Kladu si otázku, jestli nemám místo nakupování v obchodech spíš vyhnat děti na pastvu do Alp. Nebo se naučit chemii a vyrazit do supermarketu. Patří do éček i E55? :-) Jinak tenhle seriál je super, protože Tuna je rázný a konfrontační typ, co se nebojí a co vyhledává dramatické situace a volí silná slova. No nemůže tohle fungovat jinak než skvěle?(8.1.2014)