Vánoční srdce (TV film)

Juliette Hagopian

Kostýmy:

Linda Madden
  • ještěžiju

Chcete citovou vyděračku na Vánoce? Poslužte si.(3.12.2016)

Vánoce jsou svátky, které milují lidé na celém světě, a nejvíce je mají v oblibě samozřejmě děti. Rodina Normanových samozřejmě patří mezi lidi, kteří mají Vánoce rádi. Jenže osud umí zle zamíchat kartami a kupříkladu dosud zdravý patnáctiletý chlapec z Clevelandu, Matt Norman, tak pět dní před Vánocemi musí bojovat o život, protože omdlel při basketbalovém zápase a jeho jedinou nadějí je transplantace srdce. Dostává se na první místo v pořadníku a nezbývá, než doufat ve vánoční zázrak. Ve filmu ovšem paralelně sledujeme i osudy 21letého mladíka z Denveru, který je až po krk v dluzích, a pozornému divákovi asi musí být hned od začátku jasné, kdo asi bude dárcem onoho srdce k transplantaci. Jedná o vánoční doják, který ze mě vymáčknul slzy hned v několika úsecích filmu, a to se povedlo dosud málokterému vánočnímu filmu. Filmu tak odpouštím absolutně předvídatelný děj (jak film dopadne jsem tušil už zhruba od 10. minuty), protože občas je potřeba si uvědomit, jak důležitý je dar života, a že můžeme pomoci i po své smrti, a nezáleží na tom, nakolik byl náš život významný či nevýznamný. Film neskrývá, že chce útočit na divákovy city, a já mu to nemám za zlé, protože tomu příběhu jsem zcela propadl a prožíval ho spolu s hlavními hrdiny. Filmu tedy uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy, protože to byl opravdu nezapomenutelný zážitek na hodně dlouhou dobu.(12.1.2014)

• Krastom

Dávám dvě hvězdy, ale to jen a pouze díky nádherné Teri Polo.(19.12.2017)