Reklama

Reklama

Mrtvý stín

  • Česko Smrt stínů (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Trailer
Krátkometrážní / Drama / Fantasy / Romantický / Válečný
Belgie / Francie, 2012, 20 min

Obsahy(1)

Nie každá smrť je zaujímavé kompozičné dielo. Smrť starobou je nezaujímavá. Napríklad vražda je vždy expresívna. Nathan Rickx (Matthias Schoenaerts) musí odfotiť ešte dve smrti, aby sa oslobodil z temnoty, v ktorej je zaseknutý medzi smrťou a životom, a tiež získal späť svoj tieň. Dvere do života sa však otvoria len na jednu hodinu a on bude musieť učiniť v krátkom čase správnu voľbu... (sochoking)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

easaque 

všechny recenze uživatele

zajímavě pojatý krátký film s neméně výraznou estetickou stánkou. Retro styl, tajuplná atmosféra i smysluplný příběh mě dotlačil k hezkým 4 hvězdičkám. Jen potvrzuje, že tíhnout k životu jen kvůi němu samotnému je zbytečné. Doporučuji a našel jsem ho tady i s titulky [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Nevydarený kraťas. Nalákala ma galéria a popis snímky. A tiež výborný vojnový herec Matthias Schoenaerts. Človek si povie, že kraťasy nemôžu byť zlé. Že sú tak krátke, že musia byť prepracované do poslednej bodky. Že tam nemôžu byť nudné miesta a blbé dialógy. A že scenár musí byť dokonalý. Ani jedno z tohto tento snímok nespĺňa. Síce dĺžka je ideálna, 30 min by už bolo na kraťas veľa a tiež neznášam zase tie 4-5 minútové krátkometrážne snímky. Tak sa naozaj veľa nezmestí. Tie by som skôr nazval nejakými reklamami. Ale tu končia pozitíva. Takže dĺžka a hlavný herec a jeho výkon. To je celé. Námet tiež cool, ale nuda a nuda. Spracovanie zlé. Atmosféra ako tak, ale priemer to proste nedosiahlo. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad, velmi zdařilé zpracování a atmosféra, kór když se tu sbírají stíny mrtvých a když se celý film žene (teda, on se nežene, je dost pozvolný, někdy až moc) na vlně melancholické romance. A jakmile je něco romantické a melancholické, tak to má u mě cestu vydlážděnou, navíc, když je tu veškeré řemeslo i námět tak moc fajn. Jen ten stříhač by se měl víc činit. Během psaní tohoto komentáře nebyl žádný stín zraněn, ani ilegálně zachycen ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo velmi dobré! Já mám filmy pojednávající o té druhé straně mám moc rád, musejí však být inteligentní. Mrtvý stín naštěstí takovým filmem je. Celé zpracování mi velice sedlo a pro mne je to v krátké době druhé a milé setkání se Schoenaertzem. Rijcxk je belgický voják, kterého za první světové postřelí německá hlídka. Nezemře však. Ocitne se v místě, kde slouží tajemné bytosti, která sbírá stíny mrtvých. Nathan musí nasbírat 10 000 fotografií mrtvých přičemž čím zajímavější foto smrti, tím je bytost potěšenější... Ve chvíli kdy mu zbývají poslední dva snímky zjistí ve světě živých něco, co velmi rozkolísá jeho snahu nasbírat požadované stíny a být propuštěn z meziprostoru... Za mne je to za 4 kartičky se jmény! * * * * ()

Galerie (33)

Související novinky

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)

Reklama

Reklama