Mrtvý stín

Raf Keunen

Ellen De Waele

Kostýmy:

Vanessa Evrard

Opravdu velice originální nápad v neméně kvalitním zpracování a s naprosto výborným Matthiasem Schoaenaertsem, který mi film za filmem dokazuje, jak výborným hercem evropského formátu je.(27.9.2015)

Výborný nápad, velmi zdařilé zpracování a atmosféra, kór když se tu sbírají stíny mrtvých a když se celý film žene (teda, on se nežene, je dost pozvolný, někdy až moc) na vlně melancholické romance. A jakmile je něco romantické a melancholické, tak to má u mě cestu vydlážděnou, navíc, když je tu veškeré řemeslo i námět tak moc fajn. Jen ten stříhač by se měl víc činit. Během psaní tohoto komentáře nebyl žádný stín zraněn, ani ilegálně zachycen(21.3.2017)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký film(11.1.2013)

Tohle bylo velmi dobré! Já mám filmy pojednávající o té druhé straně mám moc rád, musejí však být inteligentní. Mrtvý stín naštěstí takovým filmem je. Celé zpracování mi velice sedlo a pro mne je to v krátké době druhé a milé setkání se Schoenaertzem. Rijcxk je belgický voják, kterého za první světové postřelí německá hlídka. Nezemře však. Ocitne se v místě, kde slouží tajemné bytosti, která sbírá stíny mrtvých. Nathan musí nasbírat 10 000 fotografií mrtvých přičemž čím zajímavější foto smrti, tím je bytost potěšenější... Ve chvíli kdy mu zbývají poslední dva snímky zjistí ve světě živých něco, co velmi rozkolísá jeho snahu nasbírat požadované stíny a být propuštěn z meziprostoru... Za mne je to za 4 kartičky se jmény! * * * *(13.9.2015)

zajímavě pojatý krátký film s neméně výraznou estetickou stánkou. Retro styl, tajuplná atmosféra i smysluplný příběh mě dotlačil k hezkým 4 hvězdičkám. Jen potvrzuje, že tíhnout k životu jen kvůi němu samotnému je zbytečné. Doporučuji a našel jsem ho tady i s titulky [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](14.12.2015)