poster

Mrtvý stín

 • Mort d'une ombre

 • Dood van een Schaduw

 • anglický

  Death of a Shadow

 • český

  Smrt stínů

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Drama / Fantasy / Romantický / Válečný

Belgie / Francie, 2012, 20 min

Scénář:

Tom Van Avermaet

Hudba:

Raf Keunen

Producenti:

Ellen De Waele

Kostýmy:

Vanessa Evrard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Opravdu velice originální nápad v neméně kvalitním zpracování a s naprosto výborným Matthiasem Schoaenaertsem, který mi film za filmem dokazuje, jak výborným hercem evropského formátu je.(27.9.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Výborný nápad, velmi zdařilé zpracování a atmosféra, kór když se tu sbírají stíny mrtvých a když se celý film žene (teda, on se nežene, je dost pozvolný, někdy až moc) na vlně melancholické romance. A jakmile je něco romantické a melancholické, tak to má u mě cestu vydlážděnou, navíc, když je tu veškeré řemeslo i námět tak moc fajn. Jen ten stříhač by se měl víc činit. Během psaní tohoto komentáře nebyl žádný stín zraněn, ani ilegálně zachycen(21.3.2017)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Krátký film(11.1.2013)

 • Big Bear
  ****

  Tohle bylo velmi dobré! Já mám filmy pojednávající o té druhé straně mám moc rád, musejí však být inteligentní. Mrtvý stín naštěstí takovým filmem je. Celé zpracování mi velice sedlo a pro mne je to v krátké době druhé a milé setkání se Schoenaertzem. Rijcxk je belgický voják, kterého za první světové postřelí německá hlídka. Nezemře však. Ocitne se v místě, kde slouží tajemné bytosti, která sbírá stíny mrtvých. Nathan musí nasbírat 10 000 fotografií mrtvých přičemž čím zajímavější foto smrti, tím je bytost potěšenější... Ve chvíli kdy mu zbývají poslední dva snímky zjistí ve světě živých něco, co velmi rozkolísá jeho snahu nasbírat požadované stíny a být propuštěn z meziprostoru... Za mne je to za 4 kartičky se jmény! * * * *(13.9.2015)

 • easaque
  ****

  zajímavě pojatý krátký film s neméně výraznou estetickou stánkou. Retro styl, tajuplná atmosféra i smysluplný příběh mě dotlačil k hezkým 4 hvězdičkám. Jen potvrzuje, že tíhnout k životu jen kvůi němu samotnému je zbytečné. Doporučuji a našel jsem ho tady i s titulky [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](14.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace