Mrtvý stín

Ellen De Waele

Kostýmy:

Vanessa Evrard
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký film(11.1.2013)

zajímavě pojatý krátký film s neméně výraznou estetickou stánkou. Retro styl, tajuplná atmosféra i smysluplný příběh mě dotlačil k hezkým 4 hvězdičkám. Jen potvrzuje, že tíhnout k životu jen kvůi němu samotnému je zbytečné. Doporučuji a našel jsem ho tady i s titulky [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](14.12.2015)

• Fiftis

Nevydarený kraťas. Nalákala ma galéria a popis snímky. A tiež výborný vojnový herec Matthias Schoenaerts. Človek si povie, že kraťasy nemôžu byť zlé. Že sú tak krátke, že musia byť prepracované do poslednej bodky. Že tam nemôžu byť nudné miesta a blbé dialógy. A že scenár musí byť dokonalý. Ani jedno z tohto tento snímok nespĺňa. Síce dĺžka je ideálna, 30 min by už bolo na kraťas veľa a tiež neznášam zase tie 4-5 minútové krátkometrážne snímky. Tak sa naozaj veľa nezmestí. Tie by som skôr nazval nejakými reklamami. Ale tu končia pozitíva. Takže dĺžka a hlavný herec a jeho výkon. To je celé. Námet tiež cool, ale nuda a nuda. Spracovanie zlé. Atmosféra ako tak, ale priemer to proste nedosiahlo.(1.12.2019)

Tohle bylo velmi dobré! Já mám filmy pojednávající o té druhé straně mám moc rád, musejí však být inteligentní. Mrtvý stín naštěstí takovým filmem je. Celé zpracování mi velice sedlo a pro mne je to v krátké době druhé a milé setkání se Schoenaertzem. Rijcxk je belgický voják, kterého za první světové postřelí německá hlídka. Nezemře však. Ocitne se v místě, kde slouží tajemné bytosti, která sbírá stíny mrtvých. Nathan musí nasbírat 10 000 fotografií mrtvých přičemž čím zajímavější foto smrti, tím je bytost potěšenější... Ve chvíli kdy mu zbývají poslední dva snímky zjistí ve světě živých něco, co velmi rozkolísá jeho snahu nasbírat požadované stíny a být propuštěn z meziprostoru... Za mne je to za 4 kartičky se jmény! * * * *(13.9.2015)

Výborný nápad, velmi zdařilé zpracování a atmosféra, kór když se tu sbírají stíny mrtvých a když se celý film žene (teda, on se nežene, je dost pozvolný, někdy až moc) na vlně melancholické romance. A jakmile je něco romantické a melancholické, tak to má u mě cestu vydlážděnou, navíc, když je tu veškeré řemeslo i námět tak moc fajn. Jen ten stříhač by se měl víc činit. Během psaní tohoto komentáře nebyl žádný stín zraněn, ani ilegálně zachycen(21.3.2017)