Moje žena

Dino de Laurentiis

Nino Baragli

Scénografie:

Mario Garbuglia

Alberto Sordi a Silvana Mangano v pěti povídkách - 1) L´uccellino (Tinto Brass) - Manžel je zoufalý z nezdravého vztahu manželky ke domácímu miláčkovi, ptáčkovi v kleci. Devětkrát se zbaví ptáčka, po desáté už zhnusený její tvrdohlavostí odstraní ji. 2) Eritrea (Luigi Comencini) - Inženýr Sartoletti potřebuje za každou cenu získat povolení, aby mohl stavět v chráněném parku. Situace se vyvine tak, že mu může pomoci prostitutka Eritrea. Ta doufá, že konečně potkala slušného muže. Když však pochopí, že má být opět využita a prodána, dokončí obchod, jak slíbila, ale situaci využije také pro sebe. Po čase se inženýr a Eritrea potkají za jiných okolností a Sartoletti přemýšlí, jestli to nebyla ta pravá žena, kterou dosud nenašel. 3) I miei cari (Mauro Bolognini) - Marco je už nějaký čas hospitalizován v nemocnici. Manželka, syn a tchýně se za ním zastaví každý den, ale z jeho nemoci radost nemají. Syn se za něho stydí, tchýně mu vyčítá, že byl nezodpovědný, když se oženil, měl děti a teď je nemocen. Manželka je zoufalá z finanční situace a také že se za něj nevdala proto, aby byla pořád sama. Chovají se k Marcovi, jako by to byla jeho volba být nemocen. 4) Luciana (Mauro Bolognini) - Luciana a Marco vyprovodí své polovičky na letišti, avšak kvůli technickému problému se letadlo musí za několik hodin vrátit. Za těch několik hodin se sblíží, pochopí, že oba dva jsou v manželství nešťastni a že by spolu mohli mít lepší život, kdyby to letadlo spadlo. 5) L´automobile (Tinto Brass) - Manžel přivede manželku na policii, aby do zápisu vysvětlila, že její vinou bylo odcizeno jejich auto. Muž je tak zničený ze ztráty svého milovaného auta, že si ani nevšimne, že ho manželka podvádí. Tinto Brass jiný než jak jej známe z pozdější produkce. Nejvíc se mi líbila druhá povídka, Eritrea, pro svůj styl, sevřenost a myšlenku.(31.12.2013)