Reklama

Reklama

Země versus pavouk

(neoficiální název)
  • USA The Spider (více)

Obsahy(1)

Muž se v noci nevrátí domů a přesto, že to neudělal poprvé, jeho dceři Carol se na tom něco nezdá a vydá se ho se svým přítelem hledat. Brzy objeví vrak otcova auta a poblíž vchod do jeskyně. Pár se vydá do jeskyně otce hledat a narazí na gigantického pavouka. Podaří se jim utéct a vše nahlásí místnímu šerifovi, který se vydá pavouka pomoci DDT zneškodnit. Omráčeného pavouka vezmou na univerzitu v domnění, že je mtvý. Ten se probouzí a vydává se drancovat město a vrátit do své jeskyně, kde je naneštěstí Carol, která se tam vydala se svým přítelem hledat náhrdelník po otci. (jonyyy)

(více)

Recenze (11)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výrazně slabší počin než starší Tarantule (1955), ale pořád se na něj dívat dá. Snímek nemá vyloženě hluchá místa, stále se něco děje. Ústředním bodem příběhu je tajemná jeskyně s nádhernou krápníkovou výzdobou, obří pavučinou a lidskými kostrami. Zde se s obřím pavoukem poprvé setká Carol s Mikem a při návratu v druhé části filmu se jim stane pastí. Šerif s ostatními musí volit mezi zničením pavouka a záchranou dvou mladých lidí, o jejichž přítomnosti v podzemí se dozvěděli od matky Carol. Nevyrovnané triky jsou místy obstojné, jinde je až příliš vidět zadní projekce či použití masky. Na tempu snímku to ale neubírá. Samozřejmě jde o fantastický snímek, přesto je třeba zmínit, že sklípkani nevytvářejí klasické pavučiny tak, jak je známe třeba u křižáků a jak jsou použity ve filmu. Navíc z lepkavých vláken se kořist často vůbec nedostane. The Spider zaujme spíše skalní fanoušky a milovníky starých hororů. ()

nevermore 

všechny recenze uživatele

Earth vs. The Spider se již svým vzezřením řadí spíše k hororům klasickým než hororům bčkovým. Osobně si myslím, že jde o jeden z těch určitě lepších počinů "mistra" Gordona.. Scény, kdy je pavouk snímán z blízka, a zbytek lidí stojí v pozadí, nabuzuje docela důvěryhodně dojem toho, že je velký. Ono totiž v 50. letech to tak ještě fungovalo. Akorát když pak stejný postup Gordon použil v o 20 let novejším a již barevném "Mravenčím teroru", už to fungovat opravdu nemohlo. Earth vs. The Spider je o několik tříd lepší než taková "Giant Spider Invasion" (1975) s obrovskou a neuvěřitelně uměle působící figurínou pavouka (a to si srovnejte časový rozdíl mezi těmito filmy!!). Přece jen tolik specifický pohyb živých pavouků dělá hodně. Žádná mutace z radioaktivního odpadu, žádný útok z kosmu, pavouk prostě je. Je v jeskyni :-) Žádné našroubování dementního důvodu, kde se tam vzal. Avšak co ten pavouk vyluzoval za zvuky to nechápu. Dalece to celé předčilo oba filmy, které jsem zde jmenoval. Zkrátka 51 let starý film, který opravdu není vyloženě špatný. ()

Reklama

pepua 

všechny recenze uživatele

Romantické dobrodružství mladého zamilovaného páru v jeskyni, kde žije gigantický pavouk. Že se tvůrci opravdu bavili dokazuje plakát na předchozí Gordonův film The Amazing Colossal Man a také menší reklama na další film, právě promítaný v kinech (i ve filmu): „My dad just got in a new picture, and I haven't even seen it yet. Something about puppet people. It sounds pretty wild!“ Samozřejmě, je to sice naivní, ale přesto poctivě udělané zábavné sci-fi béčko, oproti např. podobnému filmu The Giant Gila Monster jde opravdu o zábavný počin. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ale jo, tohle se mi rozhodně líbilo více než "Attack of the Puppet People". Práce s pavoukem je docela dobrá, ne skvělá, ale dobrá ano. Celou dobu to vypadá docela uvěřitelně. Není to akční, je to pořád strašně komorní a neděsí to, ale stejně je v tom krása těch béček z 50. let. Jsou lepší filmy jako "Them!", ale tohle ujde. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Áaano, Země versus Pavouk. Intelektuální psychologické drama nové vlny... to nebylo. Ale zábava docela ano, dokonce zprvu film mátl tělem a naznačoval guilty pleasure až do dna, ale pak se výrazně zlepšil. Herci a asi ani zbytek týmu si nedělali iluze, co točí, takže tu a tam docela zaníceně parodovali (-- divka prkenným výrazem typu O. Schoberová: Nesmíme pátrání po mém otci vzdávat! -- chlapec rozhozeně: Co to pindáš, ještě jsme pomalu nezačali?) a scénárista si taky užíval (např. pavoukovo zmrtvýchvstání po dávce rokenrolu). Rozpočet těsně nad nulou, a přesto alespoň polovina trikových záběrů vůbec nevypadala špatně a docela dlouho jsem si nebyl jist, jestli v tělocvičně fakt nemají 20m výbornou maketu pavouka nebo je to kamerou. Těsně za prostředkem pavouk řádí v ulicích, a záběry na spoušť a potoky krve a v nich lezoucí batole vypadlé z kočárku, důkladně vymáchané v krvi, bylo měřítky horrorů nebo katastrof dokonce vynikající. Kdybych nebyl srab, dal bych 4 :) // A tak jo... ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama