Konec 19. století. Osudy fanatického náboženského vůdce, šerifa a bývalé prostitutky se začínají proplétat do krvavého trojúhelníku na drsných pláních Nového Mexika. (Jocker94)

Killda

Slušný western. Je škoda že tvůrci rozjíždí zápletku až tak pozdě, rozhodně tahle látka měla větší potenciál. Ale až budete mít znuděné odpoledne jako já, zkouknutí tohoto snímku vám neublíží. Ed Harris hraje opet výborně a January Jones je na western girl až příliš sexy... stačilo by trošku okořenit nápady a kvalitní westernovka by byla na světě. ()

DavidWebb

Sladká pomsta je v mojich očiach slabý film, ktorý je ale relatívne výrazný v jednej rovine. V obrazovej. Vo vytvorení atmosféry divokého západu spolu s peknými obrázkami prírody. To je ale všetko a je to málo. Príbeh je jednoduchý - čo by nevadilo keby zaujal. Tým, že je to len ďalší odtieň šedej mnohokrát videného, sa stáva nudným - divák dopredu vie ako to skončí pretože to vyplýva z názvu filmu a vlastne ma už zaujímalo iba to ako bude "pomsta" vykonaná. No a na tomto poli sa Bohužiaľ takisto neudialo nič originálne. SPOILER! Každý dostane guľu a je to. Naša hrdinka si odpajdá do západu slnka a nasledujú záverečné titulky. Až na vypatlaného psychopatického kňaza a štandardného Eda, celkovo slabé herecké výkony, film nepodporil ani soundtrack a réžia mi prišla akási taká unáhlená a dosť surová. Viem si predstaviť, že kvôli obrazovej stránke sa to mohlo niekomu dosť páčiť. Za seba ale nie viac ako 45%. ()

warrenur

Heh..tak tie charaktery i priamociaro plynuci dej, kde sa s nikym, s prepacenim, neseru, si ma ziskal. Vsetky tri ustredne charaktery su zahrane bravurne. Ten mormonsky fanatik mal ten spravne sialeny, Bohom odobreny zamer, byvala "spolocnicka" bola nalezite pritazliva a nekompromisna s presnou muskou a peknymi fialovymi satockami. A oboch, aspon teda v mojich ociach, jednoznacne tromfol "forenzny technik a serif v jednej osobe, polosialeny tanecnik a chladna hlava v podani pana Eda Harrisa. Jenoduche priamociare, drsne, uprimne a hlavne zabavne. Odporucam. ()

Cervenak

Čakal som nejaké artové mudrovanie, namiesto toho som dostal ostrý, svižný western s poriadne veľkou kopou mŕtvol. Scenáristicky to nie je úplne dotiahnuté a January je pomerne bezvýrazná, ale všetko prebije herecký súboj psychopatického kazateľa Isaacsa a mierne vyšinutého šerifa Harrisa, ktorý je celú dobu radosť sledovať. ()

dr.fish

Tenhle film sice nevstoupí do dějin westernu, ale taky to není úplně bezduchá a tupá kravina. Možná, že kdyby se tvůrci tak zoufale nesnažili přijít s něčím novým, mohlo by to být i lepší. Jenže ta snaha o netradiční přístup, postavy i děj, filmu spíš ublížila. Nicméně Ed Harris je vtipnou postavičkou a January Jones zvolna odkvétající sexbombou, a to na slušnou kovbojku pořád ještě vystačí. 65% ()

• Film se natáčel v amerických lokacích Santa Fe, Abiqiuiu a Novém Mexiku. (rafix)