Reklama

Reklama

Planeta oceán

  • Francie Planète océan (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

HAL 

všechny recenze uživatele

Je nutno se smířit s faktem že jde spíše o agitaci než o dokument jako takový, nicméně i tak je to dílo kvalitní, a ta agitace - byť čistokrevně jednostranná - není vyloženě hloupá ani hysterická. Vizuálně samozřejmě dokonalé, a i zajímavých informací je zde dost. (což říkám s tím že jsem prokapitalisticky založený člověk, kterého toto vede hlavně k myšlence že v budoucnu bude třeba se ne ve velkém omezovat a vracet se zpátky na stromy, ale zavést v obřím měřítku promyšelné geoinženýrství - dokument v tomto se mnou nijak zvlášť nekontradikuje, takže dobrý) ()

Nettrass 

všechny recenze uživatele

Ti obyvatelé oceánů to fakt nemají jednoduchý. Jak k tomu přijde takový tuleň, když se musí tulit ke smradu z jakýchsi vypraných ponožek, nebo dokonce sardinka která tu špínu z nich dokonce chlastá. Tuhle na jaře se mi jich zželelo, tak jsem pár rybek vytáhl, osušil a nechal nahřát na sluníčku, aby se po Zimě trochu prohřáli. Jenže byli už tak nasáklé těma hnusama, co do té vody vypouštíme, že vzápětí začali hrozně smrdět, až z toho sami omdlely. Asi proto se musí permanentně koupat. Já být rybou, asi bych ze zoufalství skočil do nejbližší konzervy. ()

Reklama

wampilenka odpad!

všechny recenze uživatele

Děsivě krásně natočená propaganda. Jakmile se na scéně objevil predátor, zazněla dramatická hudba. Oproti tomu plachtění býložravého rejnoka, který žije v symbióze s malými rybičkami, doprovázela hudba jásavá. A tuto symbiózu nazvali tvůrci filmu podmořskou !solidaritou!. Ehm. Horší ale než masožravá ryba je člověk. Přesněji, rybářskou vesnici hlas vypravěčky ještě toleroval, ale velkoměsto už ne. Lidé si prostě dovolili moc, když slezli z těch stromů. To jsem ještě netušila, jakou třešničku film na závěr nabídne: vzdejme se náboženství, stejně nás nezachrání, zachrání nás jedině naše inteligence. Krom toho, že to tvrzení je blbost, je to ještě pokrytectví: Hodinu a půl jsou na nás chrlena dogmata enviromentalismu a pak toto. Koukat na to příště, tak jedině s vypnutým zvukem, případně si k tomu místo původního znění pustím nějakou oblíbenou hudbu. ()

ivan bohatyr 

všechny recenze uživatele

Možná až moc takové výhružné - rychle se všichni změňme nebo do pár let lidstvo umře hladem na zdecimované planetě. Dnes 5 let od natočení filmu žádné zásadní problémy nevidím, tuňáky jíme stále dál. Stejně co s tím může průměrný člověk udělat - odpad třídím, co dál? Co se týče znečištění pořád zmiňovaná jen Čína, no tak hlavně tam by se to mělo vysílat. No ale výborné záběry, kolikrát člověk kroutí hlavou jací živočichové na té naší planetě žijí. ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Nejvíc mě opět mrzí ten agitační ekologický apel v závěru. To nemůžou nechat diváka, aby si dal dvě plus dvě dohromady sám na základě právě zhlédnutých záběrů s patřičným vše vysvětlujícím komentářem a uvědomil si, kam v důsledku počínání lidí naše zázračná planeta „Oceán“ spěje? Záběry na nejrůznější mořské živočichy a jejich nikdy nekončící snahu přežít jsou fantastické. Co se týče vypravěče, viděl jsem originál a s Joshem Duhamelem jsem problém neměl. Jen nemusel mít slovní komentář tak často tendence ke klišé, to ovšem není jeho chyba. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama