Reklama

Reklama

Muži, kteří vybudovali Ameriku

(seriál)
  • USA The Men Who Built America
všechny plakáty

Epizody(4)

Obsahy(1)

John D. Rockefeller, Cornelius Vanderbilt, Andrew Carnegie, Henry Ford a J.P. Morgan. Ľudia, ktorých mená sú aj v dnešných časoch v USA veľmi často frekventované, môžeme si ich všimnúť napísané v názvoch ulíc či na priečeliach budov. Tieto mená sa veľkou mierou spolu podieľali na budovaní Ameriky a formovaní do podoby, v akej ju poznáme dnes. Títo muži sú stelesnením amerického sna, pretože takmer všetko, čoho sa ich ruky dotkli, sa premenilo na zlato. A toto je dokumentárny seriál o ľuďoch, ktorí svojím úsilím a neochvejnou vierou v silu pokroku a inovácie spravili z jednej bývalej kolónie zviechajúcej sa z ničivej občianskej vojny prosperujúcu svetovú superveľmoc. (beso74)

(více)

Recenze (17)

Ještěřák 

všechny recenze uživatele

Kurevsky hustá demonstrace neregulovaného ryzího kapitalismu, natažená do osmi rozmáchlých, smysluplně propletených kapitol, s určitou charakteristickou příměsí americké teatrálnosti, zdlouhavosti a veledůležitosti - The men who built America... all with European roots and some of them European-born :) :) :) ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Jsem unešen touhle fantastickou záležitostí! Tohle je mix hraného seriálu s dokumentárními vložkami v podobě dobových záběrů a doplňujících komentářů dnešních "velkých zvířat", jako jsou třeba Donald Trumph, Stephen Wozniak a spousta dalších multimilionářů, filantropů a CEOs všech možných gigantů. Tento čtyřdílný seriál má tak vychytaný vizuál a obrovskou a hlavně přesnou informační hodnotu, že to není ani náhodou naposled, co jsem si tenhle skvost pustil. Historie obecná + historie technologická + historie ekonomie + osudy obdivuhodných velikánů. Cornelius Vanderbilt - železnice, John D. Rockefeller - ropa, Andrew Carnegie - ocel, J.P. Morgan - elektřina a Henry Ford - auta. Všichni v tomto seriálu jako nenávidění rivalové, kteří pohnuli nejen Amerikou, ale celým světem. Doporučuju! ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"JUST GIVE ME THE DAMN NUMBERS!" ------------ Veľmi kvalitná dokumentárna záležitosť o najväčších predstaviteľoch kapitalizmu a industriálnych inovácií svojho obdobia. Šesť mien, šesť strhujúcich príbehov, pútavo spracovaných, cestou od útleho veku až na vrchol. Dokument je počas celej svojej dĺžky neprestajne komentovaný významnými osobami kapitalizmu, spomeniem napríklad Steve Wynn, Jim Cramer, Jack Welch, Steve Case, Russell Simmons, Wozniak, no a samozrejme nechýba ani Donald Trump. Na počudovanie má dokument pomerne vysoké hodnotenie, keď vezmeme do úvahy, koľko odporcov takéhoto ekonomického systému a aj Ameriky sa na ČSFD nachádza. Čím to asi bude? Aaah, je to jasné. ()

divisak 

všechny recenze uživatele

Nakonec dávám tři... Doslova unavující opakování informací dosti pokazilo první příjemné dojmy. Opravdu jsou Američani tak nadutí nebo omezení, že jim po každých cca 10 minutách musí být připomínáno, jak byly Spojené státy v průběhu 19. století na ekonomickém vzestupu? Jinak pro mne mnoho zajímavých informací, viz elektrické křeslo - jeden z Edisonových vynálezů. Také by ale neuškodilo v cyklu připomenout, že i když byl Nikola Tesla americký vynálezce, že byl srbského původu. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ač studuju ekonomku a miluju Ameriku, tento příběh nástupu obřího kapitalismu a moderní civilizace vůbec mi až dodnes unikal. Proto jsem se s chutí pustil do téhle pěkné, šestihodinové, divácky dobře stravitelné dokumentární série od History Channelu. Vanderbiltova železnice, Rockefellerův petrolej, Carnegieho ocel, Morganův proud a finančnický um, krátce i Fordův automobil. Vše od zrodu zbrusu nových průmyslů, přes šílená jmění a likvidace konkurence, stinné stránky titánů, souboj mezi sebou navzájem, až po nástup T. Roosevelta, regulaci monopolů a rozdávání majetku. To vše je přehráno jak pro debily, s vypravěčem a charismatickými herci, proloženo vstupy významných podnikatelů a expertů dneška. Snad jediná výtka směřuje na otravně časté opakovačky se základním shrnutím děje, které jsou dány TV střihem. Tedy ideálně ještě vzít to nepotřebné, zkrátit o dobrých 90 minut, a byl by z toho dokonalý celek. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama