Mstitel Trinity

• Španělsko La cólera del viento (více)

Děj se odehrává na konci 19. století nikoli však na americkém Divokém západě, ale v Evropě, v jižním Španělsku. Do Valencie přijíždí nemluvný nájemný vrah a pistolník Marco, aby dělal nějaký čas špinavou práci pro místního bohatého velkostatkáře a šlechtice Dona Antonia. Prvním Marcovým úkolem je odstranění nepohodlného anarchisty, jenž v poslední době Donu Antoniovi velmi komplikuje život. Nejenže mu neprojevuje náležitou úctu, ale navíc proti němu štve i rolníky, kteří pracují na jeho pozemcích. Marco se zpočátku řídí příkazy Dona Antonia, avšak po několika dnech se zamiluje do nádherné hostinské Soledad, díky níž poznává také Antoniovu druhou tvář. Rolníci se snaží pistolníka přesvědčit, aby se postavil na jejich stranu a vedl je v boji proti bezohlednému velkostatkáři a jeho bandě nohsledů. Marco nakonec souhlasí, i když tuší, že v boji s vycvičenými zabijáky nemají příliš velkou šanci na úspěch... (oficiální text distributora)

Hightower

Nevím, zda revolucionáře odstraněného Marcem, je možné zcela považovat za anarchistu. A to z toho důvodu, kdy dělníkům říká: " nový svět, kdy vše patřím všem, všichni mají stejně, všem stejným způsobem..." Nikde také nebyla zmínka o tom, že mají požadovat absolutní svobodu. Jen mají usilovat o "nový svobodný svět". Spíše se mi jeví jako komunista. Děj se jinak zdál všední, ale za to výkon Terence Hilla se mi jevil zajímavým. A to proto, že jej spíše vnímám po boku jeho kolegy Buda Spencera jako mlátičku. Jo a konec ten teda byl. ()

Tormentor665

Téma je rozhodně zajímavé - španělský venkov na konci 19. století plný bídy, vykořisťování a teroru. Jenže režisér nejspíš nevěděl, kam to směřovat. Hrubší a chlípnější pasáže spojené s krutými nájemnými vrahy nedokázal propojit s realističtějším a plastičtějším sociálním dramatem. Navíc je tam trestuhodně málo akce a film povětšinou nudí. Hill na to, že hraje vážnou roli, docela válí, ovšem proměna jeho osoby (jak známe hlavně ze Solimových La Resa dei Conti a Faccia a Faccia) mi přijde nedotažená. Minimálně ve srovnání s výše uvedenými filmy jednozačně spaghetti druhé kategorie, což je škoda, protože potenciál měl. ()

Virusman666

Netvrdím, že tento western je propadák, ani že je to bomba, je docela fajn - až na hlavního hrdinu - ten patří spíš do komedií s tím tlusťochem.., dá se shlédnout určitě i několikrát, ale když někdo napíše, jak je skvělý a "Kam se hrabe Clint Eastwood" (že Fallen_One ?), tak co si o takovém "odborníkovi" myslet? Jasně - viděl western tak akorát z ponorky a to mu ještě chcala žába na sklo.... Pane Bože, co se tady v komentářích k filmům člověk nedočte ještě za kraviny... ()

Mikecat

Dosť ponurý pomalo sa odvíjajúci dej nudí človeka, asi tak v strede sa to trocha rozbehne, všetko vyzerá nádejne, ale ten koniec - pýtalo by to happyend. Celkovo je celý film spomaleny a taký nedopracovaný. No na 70te roky to nieje najhoršie. ()