Reklama

Reklama

Mstitel Trinity

  • Itálie La collera del vento (více)

Obsahy(1)

Děj se odehrává na konci 19. století nikoli však na americkém Divokém západě, ale v Evropě, v jižním Španělsku. Do Valencie přijíždí nemluvný nájemný vrah a pistolník Marco, aby dělal nějaký čas špinavou práci pro místního bohatého velkostatkáře a šlechtice Dona Antonia. Prvním Marcovým úkolem je odstranění nepohodlného anarchisty, jenž v poslední době Donu Antoniovi velmi komplikuje život. Nejenže mu neprojevuje náležitou úctu, ale navíc proti němu štve i rolníky, kteří pracují na jeho pozemcích. Marco se zpočátku řídí příkazy Dona Antonia, avšak po několika dnech se zamiluje do nádherné hostinské Soledad, díky níž poznává také Antoniovu druhou tvář. Rolníci se snaží pistolníka přesvědčit, aby se postavil na jejich stranu a vedl je v boji proti bezohlednému velkostatkáři a jeho bandě nohsledů. Marco nakonec souhlasí, i když tuší, že v boji s vycvičenými zabijáky nemají příliš velkou šanci na úspěch... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Mario, Mario (nebo Terenci, jak tě zná většina méně zasvěcených filmových fanoušků), ty máš prostě smůlu, že v našich očích navždy zůstaneš tím druhým do party údernému tlouštíkovi Budu Spencerovi a přitom na to máš. Tedy máš na vyšší patro italowesternu, cos nejen tímto filmem dokázal. Ono to prostě chce mít poněkud obsáhlejší filmové zkušenosti z tvé kariéry, působením v německém popř. rakouském Heimatfilmu počínaje a těmito vážnými spaghetti rolemi konče. ()

Korbitch 

všechny recenze uživatele

Hodně líný až heroinový, ne heroický, ale heroinový rádoby špáglety western v hlavní roli s Terencem, který podle mě celou dobu natáčení hulil hašiš, klátil komparzistky a válel se ve stínu místní stodoly. Nesympatický, tupý a předvídatelný film, který nezachrání ani ten konec, který byl proboha tak do očí bijící. Čistý průser a znevážení žánru western. ()

Reklama

erl 

všechny recenze uživatele

Hodně podceňovaný Western. Už zápletka je velice originální a nepředvídatelná. Nájemný vrah jenž projeví city k ženě a začne váhat mezi stranou dobra a zla. Vskutku netradiční podívaná zasazená do prostředí Španělského venkova působí svěže a neotřele. Neotřele působí také Terence Hill jehož pistolník Marco je po Djangovy druhá vážná role kterou jsem měl štěstí zatím vidět. Působí přesvědčivě , má dostatek charisma a smrtelný pohled který k těmto postavám bez pochyby patří.Režisér Mario Camus si poradil dobře z netradiční látkou. Neustále pražící slunce ještě přidává beznadějné a pesimistické atmosféře. Bohužel důvod proč je La Collera del vento tak neoblíbený u širší veřejnosti je závěr který mnohým vyrazí dech. Já ho přijal protože po všem co se ve filmu odehraje už není asi jiná cesta. Vynikající podívaná která si zaslouží více pozornosti. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Solidní netradiční western, pokud se to vůbec (podle místa děje) dá westernem nazývat. Terence Hill hraje (navzdory zažitým polohám) přesvědčivě zajímavou a pro sebe velmi netradiční postavu nájemného zabijáka (více záporná postava než kladná). Většinu filmu se toho moc nestane a všechno se děje až v druhé polovině filmu (spíše na konci) a dlouho není jasné "kdo je kdo". Příběh je ale zajímavý a konec netradiční. Slušných 50%. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

La Collera del vento ja osobne nepovažujem za western v pravom slova zmysle. S týmto žánrom má spoločné snáď jedine tak obdobie, do ktorého je situovaný, inak sa ale odohráva v Španielsku a postráda takmer všetky typické westernové črty. Hlavný hrdina, stvárnený Terenceom Hillom sa oblieka ako nejaký mormon, revolver nosieva zastrčený kdesi v nohaviciach alebo schovaný v kufri a súbojov medzi rýchlo tasiacomi pištoľníkmi sa tu divák nedočká ani náhodou, keďže zabíjané sú takmer výlučne neozbrojené osoby alebo sa tu strieľa zákerne od chrbta či z úkrytu. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama