Mstitel Trinity

The Wind's Fierce

Trinity Sees Red

Drama / Western

Španělsko / Itálie, 1970, 105 min

Mario, Mario (nebo Terenci, jak tě zná většina méně zasvěcených filmových fanoušků), ty máš prostě smůlu, že v našich očích navždy zůstaneš tím druhým do party údernému tlouštíkovi Budu Spencerovi a přitom na to máš. Tedy máš na vyšší patro italowesternu, cos nejen tímto filmem dokázal. Ono to prostě chce mít poněkud obsáhlejší filmové zkušenosti z tvé kariéry, působením v německém popř. rakouském Heimatfilmu počínaje a těmito vážnými spaghetti rolemi konče.(30.6.2005)

• Martin741

Takze toto ma nebavilo. Camus ako reziser mi nic nehovori a cely film je priserne dlhy a nudny. Pribeh divaka nestrhne a herecke vykony - no, v lepsom pripade priemerne. ZaplatVajpayee, ze Terence Hill natocil potom dalsie kulty aj s Budom Spencerom /Pari e Dispari, Jestli se Rozzlobime, budeme zli etc etc/. 30 %(21.1.2015)

Hodně podceňovaný Western. Už zápletka je velice originální a nepředvídatelná. Nájemný vrah jenž projeví city k ženě a začne váhat mezi stranou dobra a zla. Vskutku netradiční podívaná zasazená do prostředí Španělského venkova působí svěže a neotřele. Neotřele působí také Terence Hill jehož pistolník Marco je po Djangovy druhá vážná role kterou jsem měl štěstí zatím vidět. Působí přesvědčivě , má dostatek charisma a smrtelný pohled který k těmto postavám bez pochyby patří.Režisér Mario Camus si poradil dobře z netradiční látkou. Neustále pražící slunce ještě přidává beznadějné a pesimistické atmosféře. Bohužel důvod proč je La Collera del vento tak neoblíbený u širší veřejnosti je závěr který mnohým vyrazí dech. Já ho přijal protože po všem co se ve filmu odehraje už není asi jiná cesta. Vynikající podívaná která si zaslouží více pozornosti.(5.3.2008)

Napriek tomu, že príbeh je zasadený na prvý i na druhý pohľad do neatraktívneho prostredia, rozhýbal sa do slušného kváziwesternu. Naťahovaný začiatok a celkové vlažnejšie tempo síce môžu spočiatku odradiť, ale kedže má pekne rozpracovanú zápletku a Hill už párkrát ukázal, že sa nehodí len do komédií, vychádza z toho poctivá dráma, v ktorej nie vždy je jasné, ako dej bude pokračovať. Rey v negatívnej roli nesklamal, no a Maria Grazia Buccella je zasa zmyselná kočica.(14.4.2017)

Velmi netradiční western pro Terence Hilla. Hraje zde neidentifikovatelného hrdinu s vlastnostmi kladnými i zápornými. Jeho jednání je motivováno penězi a pomstou, ani láska ho nepřinutí změnit hodnoty, kterými se celý život řídil. Je to hodně smutný a vážný film, pomalý a natočený v duchu klasických Leoneových westernů (jen tam chybí trochu toho odlehční).(21.2.2005)