Mstitel Trinity

Trinity Sees Red

Drama / Western

Španělsko / Itálie, 1970, 105 min

• Korbitch

Hodně líný až heroinový, ne heroický, ale heroinový rádoby špáglety western v hlavní roli s Terencem, který podle mě celou dobu natáčení hulil hašiš, klátil komparzistky a válel se ve stínu místní stodoly. Nesympatický, tupý a předvídatelný film, který nezachrání ani ten konec, který byl proboha tak do očí bijící. Čistý průser a znevážení žánru western.(23.7.2013)

Jaký asi tak může být osud nájemného vraha, kterému se při výkonu řemesla začnou plést do cesty láska a nenávist ? A jen tak na okraj: Zase se hraje o svobodu, o lidskou důstojnost - a o spravedlnost ... jako už tolikrát. Je to marné, tenhle boj je starý jako lidstvo samo ... a hned tak neskončí, protože (jak známo) s jídlem roste chuť - takže se VŽDYCKY, v každé době a za každých okolností najde větší než malé množství těch, kteří nikdy nebudou mít dost. Děj nijak zvlášť nespěchá (taky není kam) ... dává si pozor, aby se nezadýchal - a nenechá se vyvést z míry ... přesto nebudete mít pocit, že by se nic nedělo. Kromě toho - finále vám všechno vynahradí. Na druhou stranu navzdory vcelku originální zápletce nevidím žádný důvod k přehnanému nadšení. Jakoby zpracování bylo maličko odfláknuté ... takové rutinní, bez jiskry a bez invence. Nijak mě to netěší, neboť Terence Hillovi jeho netypická role velice slušela. Nevýrazné 3*. P.S.: Dozvěděla jsem se, co si vysloužil ON, ale jaká byla JEJICH budoucnost ?(21.5.2014)

Napriek tomu, že príbeh je zasadený na prvý i na druhý pohľad do neatraktívneho prostredia, rozhýbal sa do slušného kváziwesternu. Naťahovaný začiatok a celkové vlažnejšie tempo síce môžu spočiatku odradiť, ale kedže má pekne rozpracovanú zápletku a Hill už párkrát ukázal, že sa nehodí len do komédií, vychádza z toho poctivá dráma, v ktorej nie vždy je jasné, ako dej bude pokračovať. Rey v negatívnej roli nesklamal, no a Maria Grazia Buccella je zasa zmyselná kočica.(14.4.2017)

Velmi netradiční western pro Terence Hilla. Hraje zde neidentifikovatelného hrdinu s vlastnostmi kladnými i zápornými. Jeho jednání je motivováno penězi a pomstou, ani láska ho nepřinutí změnit hodnoty, kterými se celý život řídil. Je to hodně smutný a vážný film, pomalý a natočený v duchu klasických Leoneových westernů (jen tam chybí trochu toho odlehční).(21.2.2005)

Mario, Mario (nebo Terenci, jak tě zná většina méně zasvěcených filmových fanoušků), ty máš prostě smůlu, že v našich očích navždy zůstaneš tím druhým do party údernému tlouštíkovi Budu Spencerovi a přitom na to máš. Tedy máš na vyšší patro italowesternu, cos nejen tímto filmem dokázal. Ono to prostě chce mít poněkud obsáhlejší filmové zkušenosti z tvé kariéry, působením v německém popř. rakouském Heimatfilmu počínaje a těmito vážnými spaghetti rolemi konče.(30.6.2005)