Mstitel Trinity

Mario Camus

Mario Cecchi Gori

Roberto Gerardi

Mario Cecchi Gori

Nevím, zda revolucionáře odstraněného Marcem, je možné zcela považovat za anarchistu. A to z toho důvodu, kdy dělníkům říká: " nový svět, kdy vše patřím všem, všichni mají stejně, všem stejným způsobem..." Nikde také nebyla zmínka o tom, že mají požadovat absolutní svobodu. Jen mají usilovat o "nový svobodný svět". Spíše se mi jeví jako komunista. Děj se jinak zdál všední, ale za to výkon Terence Hilla se mi jevil zajímavým. A to proto, že jej spíše vnímám po boku jeho kolegy Buda Spencera jako mlátičku. Jo a konec ten teda byl.(1.12.2012)

Jaký asi tak může být osud nájemného vraha, kterému se při výkonu řemesla začnou plést do cesty láska a nenávist ? A jen tak na okraj: Zase se hraje o svobodu, o lidskou důstojnost - a o spravedlnost ... jako už tolikrát. Je to marné, tenhle boj je starý jako lidstvo samo ... a hned tak neskončí, protože (jak známo) s jídlem roste chuť - takže se VŽDYCKY, v každé době a za každých okolností najde větší než malé množství těch, kteří nikdy nebudou mít dost. Děj nijak zvlášť nespěchá (taky není kam) ... dává si pozor, aby se nezadýchal - a nenechá se vyvést z míry ... přesto nebudete mít pocit, že by se nic nedělo. Kromě toho - finále vám všechno vynahradí. Na druhou stranu navzdory vcelku originální zápletce nevidím žádný důvod k přehnanému nadšení. Jakoby zpracování bylo maličko odfláknuté ... takové rutinní, bez jiskry a bez invence. Nijak mě to netěší, neboť Terence Hillovi jeho netypická role velice slušela. Nevýrazné 3*. P.S.: Dozvěděla jsem se, co si vysloužil ON, ale jaká byla JEJICH budoucnost ?(21.5.2014)

• Martin741

Takze toto ma nebavilo. Camus ako reziser mi nic nehovori a cely film je priserne dlhy a nudny. Pribeh divaka nestrhne a herecke vykony - no, v lepsom pripade priemerne. ZaplatVajpayee, ze Terence Hill natocil potom dalsie kulty aj s Budom Spencerom /Pari e Dispari, Jestli se Rozzlobime, budeme zli etc etc/. 30 %(21.1.2015)

La Collera del vento ja osobne nepovažujem za western v pravom slova zmysle. S týmto žánrom má spoločné snáď jedine tak obdobie, do ktorého je situovaný, inak sa ale odohráva v Španielsku a postráda takmer všetky typické westernové črty. Hlavný hrdina, stvárnený Terenceom Hillom sa oblieka ako nejaký mormon, revolver nosieva zastrčený kdesi v nohaviciach alebo schovaný v kufri a súbojov medzi rýchlo tasiacomi pištoľníkmi sa tu divák nedočká ani náhodou, keďže zabíjané sú takmer výlučne neozbrojené osoby alebo sa tu strieľa zákerne od chrbta či z úkrytu.(9.3.2012)

Velmi netradiční western pro Terence Hilla. Hraje zde neidentifikovatelného hrdinu s vlastnostmi kladnými i zápornými. Jeho jednání je motivováno penězi a pomstou, ani láska ho nepřinutí změnit hodnoty, kterými se celý život řídil. Je to hodně smutný a vážný film, pomalý a natočený v duchu klasických Leoneových westernů (jen tam chybí trochu toho odlehční).(21.2.2005)