Malá Rita

Muzikál / Western

Itálie, 1967, 90 min

Ferdinando Baldi

Nino Baragli

Spaghetti muzikálek s Hillem a jednou malou znějící dívenkou.(25.1.2010)

• dopitak

Na prvním místě je třeba říct, že Malá Rita je děsná ptákovina, nepříliš vtipná parodie na western s docela solidně chytlavými cajdáky. V hlavní roli turínská rodačka Rita Pavone, velkooká zpěvačka zvyklá stát před kamerou (zdaleka se nejednalo o její jediný film). Kam tento snímek posouvá přitroublý český dabing (v českém znění: Irena Hrubá/Rita Pavone; Pavel Trávníček/Terence Hill; Jiří Pomeje; Radan Rusev; Bohdan Tůma; Radovan Vaculík a Vladimír Fišer), a jaký by byl (jaký je) v originální italštině, na to už si musíte odpovědět sami.(13.7.2010)

• Pitryx

Ta hudba tedy nic moc, od Itálie jsem čekal něco lepšího. Dějově bych to nerozebíral, jde o komedii. Asi. V každém případě má v sobě Rita tolik přitažlivosti, jako cesta do práce nacpaným trajflem. Vůbec mi nebyla sympatická, spíš protivná, ovšem to je věc vkusu. Ale občas jsem se bavil a tak si tento nevtíravý filmeček nějaké to plus zaslouží. 201209129749/9814(24.2.2014)

Celkom milá a zábavná paródia, v ktorej malá spievajúca divožienka (v podaní kedysi slávnej talianskej popovej hviezdy Rity Pavone) postupne vtipne zlikviduje všetkých slávnych spaghetti-westernových hrdinov - Djanga, Ringa, aj nejakého machrujúceho týpka, ktorý nosí pončo ;-).(22.3.2007)

Sice střelenost, ale roztomilá a vůbec ne stupidní. Paní Pavone sice není moc herečka, ale když přijde na zpěv, celá se rozsvítí a ožije, to prostě umí a ví to. Krom toho chodí jako správnej kovboj, což oceňuji. Mario Girotti to u mě bude mít vždycky dobré, a Indiánský smělý plán se zlatem, nekompromisně dotažený do konce, je vskutku originální. Za konec hvězda navíc.(1.8.2017)