13. komnata Karla Schwarzenberga (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

• ChillThomas

Přistupoval jsem k tomu sice jako ne-volič KARLA ale i tak je to poměrně pěkný dokument o jeho báječným životě, je pěkné že se k majetku dostal už ve 20 letech a sám říkal že měl báječný život, takže se vlastně vyhýbal čemukoliv co postihlo nás čechy, proto je tak usměvavý a optimisticky seniliní dědula. Mám ho svým způsobem rád ale také ho nesnáším. 45%(5.3.2013)

• Smells

Roním slzy od začátku do konce. Malý Karlík je ve svých jedenácti letech zapáleným vlastencem,ale přesto je donucen opustit "svou heimatland". Dlouho trpí ve vyhnanství v Österreich.Pak ovšem díky bohu pro naši vaterland nastává 29. prosinec 1989 kdy "král Vašek" Karlíka potřebuje a povolá ho zpět. Je mu vrácen všechen majetek,a poddaní,hlavně v in Prag ho milují.Přátelé je mi blivno,při sledování tohoto dokumentu. Vivat Beneš !!!!(9.2.2014)

Rád bych se s ním někdy setkal a v klidu pohovořil. Doufám, že jeho hospodským posezením ještě není konec, i když jsou volby už pryč. Myslím, že hodnocení se musí nutně celkově odrážet i podle preferencí politických, což se odráží zde v komentářích. Hvězdičku ubírám za podle mě krátkou stopáž (omezení pořadu, škoda).(5.3.2013)

• kingik

Trezorový díl Krkonošských pohádek (alternativní konec). Krakonoš velmi rozezleně: "Trauntenberku, to ti povídám, ještě jednou mně s Kalouskem vlezeš do revíru krást zvířátkám seno, tak něco uvidíš!!!" Schwarzenberg za "totáče" s krycím jménem Trautenberk zareaguje asi až po pěti minutách velmi ospale: "Já jsem se tam šel jenom vychrrrrápat". Právě jste sledovali alternativní konec dílu "Jak Schwarzenberg s Kalouskem kradli zvířátkům seno na zimu" z večerníčkovského seriálu, který se v televizi nikdy neodvysílal. Klady: nevedeme. Zápory: kníže Imbecil, ale nutno přiznat, že, z těch idiotů, co se hrnuli na Hrad jsem si nevybral, jeden větší zloděj a zkurvysyn než druhý. A je mně u prdele kdo tam je anebo není. A tak tohle moje prohlášení berte jako plus. Mé hodnocení: 0%(4.3.2013)

Tato 13. komnata odvysílaná první březnový den připomněla, jakou lidskostí a skromností je obdařen Karel Schwarzenberg, zvlášť v kontrastu s nově zvoleným prezidentem. Slabší útěchou pro voliče, kteří mu při prezidentských volbách dali svůj hlas, může být to, že tato osobní zpověď také odhalila, že i přes vtip jemu vlastní a velkou životní vitalitu kníže skutečně stárne a únava je v jeho hlase znatelná. Třeba mu bude dopřáno trávit více času tak, jak on sám si bude přát. Byla to zpověď skutečného šlechtice.(2.3.2013)