Mr. Jones

Scott a Penny, mladý zamilovaný pár túžiaci po harmónii, opúšťa ruch veľkomesta, aby uprostred lesov v prekrásnej prírode našli natoľko vytúžený pokoj a pohodu. Domnienku, že ich vysnívaný dom je na míle vzdialený od civilizácie, nečakane vyvráti zistenie, podľa ktorého majú nepredpokladaného suseda. Počiatočné nadšenie z objavu mystického tajomstva, muža zo susedstva, v literatúre často označovaného ako "Mr. Jones", razom pominie po množstve nevysvetliteľných udalostí. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Mladý, zamilovaný pár Scott a Penny túžiaci po harmónii, opúšťa ruch veľkomesta, aby uprostred lesov v prekrásnej prírode našli toľko vytúžený pokoj a kľud. Domnienku, že ich vysnívaný dom je na míle vzdialený od civilizácie nečakane prekvapí zistenie, nepredpokladaného suseda. Počiatočné nadšenie z objavu mystického tajomstva, muža od vedľa, v literatúre často označovaného ako "Mr. Jones" razom pominie po množstve nevysvetliteľných udalostí. Kombinácia "F.F" a čiastočného "shockumentary" tu už bola na pretrase. Bez zbytočného preháňania, "Mr. Jones" zaujal. Len málo ktorý z týchto snímkov prekvapí, takže v tomto prípade niet o čom. Príbeh originálny, snaha o budovanie atmosféry sa taktiež uprieť nedá. Bohužiaľ, ako sa to už (zrejme) u mňa stáva pravidlom, čím som starší, tým som (zrejme) bezcitnejší bastard. Proste, emocionálne ma len málo ktorý snímok zasiahne (tobôž vystraší). Na mňa tento horor v prvej polovici absolútne nezaberal. Ďalším mínusom sa pre mňa stalo zistenie, že za celý film som sa nestretol s pocitom "laku". "Mr. Jones" totiž nedisponuje ani jednou jedinou lakačkou. Spolieha sa vyslovene na atmosféru a príbeh. Čo je pre mňa skutočne pramálo. Rozuzlenie príbehu taktiež bez prekvapenia. To bolo totiž jasné hádam aj 30 minút do záverečných tituliek. V mojich očiach je "Mr. Jones" priemernou, mysterióznou drámou so slabšími prvkami hororu - 50%. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku poviem že som nevedel že je to FF projekt,nešiel by som do toho s takým odhodlaným.Najprv to začalo tak vlažne lebo bolo zoznamovanie z hlavnými hviezdami a ich zážitkami.Ale poviem vám jedno tie dve postavy sa chovali ako čistý prijebanci.Neskutočné mi vadili tie ich debilné dialógy.A aj som rozmýšľal či to nevypnem.Má to zmetený príbeh a v niektorých momentoch aj atmosféru.Ale nemôžem sa ubrániť veľmi rozpačitému dojmu z tohoto filmu.Miestami sa mi to páčilo a miestami vôbec nie.Niekto ich prenasleduje a sú psychicky vyčerpaný ale na sex už náladu nájdu,tak to ich obdivujem lebo stať sa to mne ani sa mi nepostaví. A z toho konca som bol už načisto kokot,nemám rád FF produkciu a po tejto sa to ešte viac prehĺbilo.Dávam dve hviezdy.1* je za niekedy dosť silnú atmosféru a 2* dávam za diabolsky znázornených strašiakov. ()

FromHell

Po tunajších pozitívnych reakciách som čakal rozhodne viac...Mr.Jones je síce čo sa týka atmosféry slušne zvládnutý FoundFootage,no na druhej strane,okrem atmosféry neponúka nič,vďaka čomu by sa film vymykal z priemeru v rámci subžánru.No každopádne je to horor ktorý si určite zaslúži pozornosť každého fanúšika. 60% ()

stration

Naprosto perfektní, hutná atmosféra, která se nějakému found footage nepodařilo už hodně dlouhou dobu. Námět a herci taky dobrý. V závěru ovšem nastává to pravé peklo. Nevíte kde jste, kdo je kdo, kde jste a jenom zíráte na šílený stav hlavních hrdinů, kterým fakt přejete, aby už konečně bylo světlo, nebo tma napořád. Zároveň ale uznávám, že to na některé jedince může být příliš a film šmahem odsoudit jako totální zmatu. Ono v konečném důsledku si ani já nejsem jistý, co si o tom myslet. Každopádně podobně stísněný pocit, gradující tempo, kde každou chvilku tušíte, že za okamžik bude ještě daleko hůř, si dávno nepamatuju. a to je hlavní deviza Mr. Jonese. ()

peiton

Takže v skratke..Mr.Jones je chlapík,ktorý tvorí v lone nedotknutej prírody a zrazu mu do jeho pokojného sveta vtrhne duo mladých ľudí z civilizácie a narušia mu tak jeho symbiozu človeka s prírodou (neuveriteľné!My ľudia všetko zničíme,však?) Tak si ,,povie" len:,,To je ale drzosť.Vyrušili ma,vyruším aj ja ich-po svojom". Som rada,že sa tvorcovia neuchýlili k plytkej vyvraždovačke,ale nieslo to v sebe hlbšiu myšlienku.Neskutočne mystické a miestami desivé.Kľudne takáto odnož mr.Jonesa s nadprirodzenými schopnosťami môže fungovať niekde tam vonku v našom skutočnom svete.Nebola by som proti. ()

• Natáčení probíhalo poblíž Santa Clarity v Kalifornii na filmovém ranči, na kterém bylo několik opuštěných domů a také opuštěná šachta – tu Karl Mueller využil pro některé scény, které se měly odehrávat v jeskyních. (Homerking)