One Direction 3D: This Is Us

• Velká Británie One Direction: This Is Us (více)

Hudební 3D film o momentálně nejslavnější chlapecké popové skupině One Direction natočil Morgan Spurlock, tvůrce kultovního dokumentu Super Size Me. Fanoušky a hlavně fanynky této britské kapely čekají strhující záběry z koncertních pódií i ze zákulisí velkolepých show. Chybět nebude ani komorní pohled do soukromí pětice sympatických mladíků. Skupina One Direction v roce 2010 patřila mezi favority britské talentové soutěže X Factor, do které se mladíci přihlásili individuálně a ž v jejím průběhu vytvořili skupinu. Dnes patří pětice Niall, Zayn, Liam, Harry a Louis mezi největší hvězdy mezinárodní hudební scény, prodali na 30 miliónů desek a jejich zatím poslední album „Take Me Home" se umístilo na první příčce hitparád ve 37 zemích. (oficiální text distributora)

Untitled07

Upozorňuji, že nejsem žádná jejich poblázněná fanynka, ale několik jejich písní se mi líbí a taky proto jsem se na tenhle dokumentární film podívala, abych se prostě jen o nich dozvěděla něco víc. Je to zajímavě zpracovaný dokument plný zákulisních záběrů, které ukázaly, že to jsou jen obyčejní, talentovaní kluci, co zkusili štěstí v soutěži a vyšlo jim to. Tak proč jim to nepřát? Navíc to jsou sympaťáci takže nechápu ty nenávistné komentáře. Hold závist je hnusná věc...zatímco oni dělají to, co je baví a vydělávají si tím slušné peníze, ty sedíš doma na prdeli a jelikož nevíš co se svým volným časem, koukáš se na jejich film, i přesto, že je nemáš v lásce. To je docela ironie ne? ()

adushka64

Tento film mě velice překvapil. Celou dobu jsem seděla nadšeně v kině s 3D brýlemi na očích a užívala si ten zážitek a opravdu se bavila. Jsem fanynka 1D ale myslím si, že lidé kteří tento film viděli, museli uznat, že hlavně zpracované koncerty ve 3D jsou velkým plus tohoto filmu. Je to vtipné a nenucené. Dokument, který vás baví a rychle vás provede cestou vzniku až po současnost One Direction. Těším se, až se na to opět podívám. ()

BeranSon

Co o tom říci? Někdo je chorobně nesnáší, někdo je bere jako modlu (to spíše ty directionerky) a někdo jako já vidí partu rádoby kluků, který mají dobrý písničky a někdy si je i zazpívá. Ovšem názor na tuto skupinu by neměl měnit povahu a postoj k dokumentu, který není nijak extra zvláštní. - 3/10 - ()

hazaba

Nebylo to špatné, v podstatě se jednalo o průměrný dokument o jedné hudební skupině, která podle některých moderátorů je úspěšnější než Beatles, minimálně z hlediska fanoušků. Když se to vezme kolem a kolem, vlastně se jedná o určitý fenomén vypovídající o dnešní online době, době facebooku, twitteru, instagramu, tumblru a já nevím, jakých dalších sociálních sítí. Písničky jsou přesně takové, jaké lze od teenagerů čekat, nicméně jak řekla jedna postava v jedné knížce: "Boy bands are underestimated". Proto nechme tyto chlapecké skupiny náctiletým fanynkám a neušklíbejme se... však my jsme v těchto letech taky měli své idoly a je to pořád lepší, než poslouchat morbidní hudbu, řezat si žíly nebo píchat si perník... ()

IPajule

Je to neskutečné a neuvěřitelné co tato pětka za 3 roky dokázala. Vyhoupnout se během chvíle na samotný vrchol, dá hodně práce, ale největší dík patří jejím fanouškům, kteří v ně věřili i poté co prohráli v soutěži a skončili jako druzí. V roce 2010 se každý z nich, sám za sebe zúčastnil soutěže X faktor, kde se dostali dál, ale všech se zhostilo zklamání, když dále nepostoupili. Když je daly dohromady jako skupinu, udělali to nejlepší co mohli a jejich radost se nedá popsat. Tenhle dokument je vtipný, hlavně konkrétní scénky. Nasoukat všechnu jejich slávu, soukromí, přátelství od samého začátku do 92 minut je docela málo. Ty davy fanoušků. Nechápu ty ubohý lamy, který proti nim mají kecy a neustále se do nich naváží s orientací. Jen závidí, že něco dokázali. Harry, Zayn, Liam, Niall a Louis budou mít fanoušky ještě hodně dlouho !! Velký obdiv ! Píseň Best song ever se na konec krásně hodila ! ()

RoseJo

Tento dokument jsem chtěla vidět, spíše z důvodu abych se pobavila a nebrala to vůbec vážně - něco jako komedii. Doposud jsem 1D celkem nemusela a docela i hejtovala, ale po shlédnutí tohoto dokumentu jsem si uvědomila, že nejsou zas tak hrozní a byla jsem výsledkem celkem překvapená - ale fanouškem 1D asi nikdy nebudu. Ale stále to budu považovat trochu jako komedii, ale hrozně jsem se bavila, jak po nich šílely ty bláznivý fanynky, i když respektuji, že za to nemůžou. Dávám tomu 4*, protože mne to mile překvapilo, byli tam docela hezký songy, ale nepatrně to na mě zapůsobilo jako brainwash - to ztrácí 1*. Jinak mne celkem dostala ta reklama na ČSFD před a po filmu. ()

bestn

Že bych byla úplná fanynka One Direction se říct nedá, jejich písničky mám ráda a ze zvědavosti jsem na ten film šla. Jak již název filmu "This is Us" napovídá, tak se nám chlapci díky tomu filmu chtějí "představit". Ti co to hodnotí negativně, tak si nedokážu představit co si pod tímto zpracováním asi tak představovali. Zpracování měli pěkné, neuvěřitelné jak pohltili celý svět, že jsou záběry, kde jsou histerické fanoušky, za to chlapci ani nemůžou a všichni si sáhněte na svědomí jací jste byli VY v mládí, kteří měli svého idola. Uvědomte si také, že je jiná doba a bere se všecko jinak. Sečteno, podtrženo...film mě bavil :) ()

Voorhees odpad!

nechapu NENAVIDIM DIRECTIONERKY'!!! davate tomu pet hvezdicke protoze ste mokrý z tech buzen uz jenom po kinematograficky strance to je odpad tupa propaganda kterou vy ovce nevidite HNUS! ODPAD A NIC VIC!!! ()

Franche

Dám 4*. 3 proto, že si myslím, že o povedený dokument a jednu proto, že kluci (přinejmenším tak vypadají) jsou fakt v pohodě. Pokud vzpomínáte na Backstreet boys a máte pocit, že každý boyband je banda slaďoušů ... kluci jsou jiní. Puberťáci, kteří dělají co je baví a dělají to tak, jak chtějí. Nezávidím jim ale ani trochu. Do obchodu si přece jen zajdu ráda v klidu. A zpívat ve 20 letech před skoro 70 tisíci lidmi? Hezky pěkně děkuji, obejdu se. Dokument fajn, koncerty dost cool, backstage momenty hodně vtipné. Plačící maminky jsou asi nutnost, ale mě by to bez nich nevadilo. Co už. Pokud máte 1D rádi nebo vám alespoň nevadí - podívejte se. Je to celkem síla. ()

_aandyy_

Tak mi připadá, že už navzdory tzv. anti-fans, neboli povrchním živlům, kteří se podívají na název filmu / dokumentu a hodnotí pouze dle toho, kdo se v něm objevuje by se mělo pohlížet na dnešní hvězdy typu One Direction nebo Justin Bieber se značným odstupem a nezúčastněně pozorovat, o jaký materiál (film, dokument) se jedná. Tohle je podle mého názoru poměrně slušný dokument z turné praštěného a především velmi úspěšného boybandu, který se od začátku své kariéry prostě jen tak baví a dělá si to co chce. A právě v tom je možná kámen úrazu. Závistivých lidí je až příliš bohužel, někomu se vede, někomu ne, ani bych se nedivila, kdyby většinu hodnocení "odpad" zde dávaly např. o generaci starší, především muži, kterým se něco nepovedlo :) .. Nechci se teď úplně zastávat těch kluků, ale když mají úspěch po celém světě, tak asi budou mít cosi do sebe.. Za tím si stojím, a to už mi není -náct:). ()

Allka

I ten, kdo nemá rád hudbu 1D, musí po zhlédnutí tohohle dokumentu uznat, že jako osobnostem se těmhle klukům nedá v podstatě nic vytknout. Jsou sympatičtí, vtipní, milí, chytří a mají srdce na správném místě. Navzdory tomu, že se proslavili v tak nízkým věku, se z nich nestali rozmazlený kriplíci (zdravíme Justina Biebera) a bez ohledu na neustálý tlak ze všech stran (šílené fanynky, které budí regulérní hrůzu, producenti, co vás vzbudí uprostřed noci, protože potřebují, abyste právě teď šli nahrávat desku, management, co kuje železo, dokud je žhavý) si dokázali zachovat zdravý rozum - aspoň prozatím :P A tohle všechno dokument This is us ukazuje velmi dobře. Rozhodně má docela velkou výpovědní hodnotu, je i vizuálně atraktivní a zaobírá se relevantními tématy. Pár výhrad nicméně mám - film mohl jít v některých věcech víc do hloubky (třeba co se týče kluků jako takových a hlavně jejich vzájemných interakcí - to, že jim to spolu tak pěkně jde, funguje mezi nimi zvláštní chemie a jsou to opravdoví přátelé, je podle mě jedna z jejich hlavních zbraní a rozhodně jeden z nejzajímavějších rysů skupiny, proto mi velmi chyběl důraz dokumentu na tenhle aspekt), naopak pár scén si mohl úplně odpustit (třeba tu, v níž Zayn kupuje svojí rodině dům - byl takový laciný trhač osrdí zapotřebí? :P). Shrnuto a podtrženo ale hodnotím tenhle počin dost pozitivně a klukům přeju do budoucna jen to nejlepší, protože oni si to kupodivu fakt zaslouží. P. S.: Kdo bude nadále tvrdit, že 1D je banda šampónů, co neumí zpívat, ať si na místě vrazí facku. Pasáže dokumentu věnující se záznamům z koncertů jasně dokazují, že tenhle boyband rozhodně nestojí jenom na pěkných tvářičkách. A že se holt někdo narodí hezkej... To snad nemůže nikdo nikomu vyčítat :-D P. P. S.: A že dělají popovou hudbu? No a co? Každej přece nemůže bejt metalistou. A v rámci popu jsou 1D minimálně nadprůměrní. ()

Renie42 odpad!

Nechutné, nechápem to, asi jsem na ně příliš stará. Kde jsou ty doby, kde in byl Backstreet Boys, Lunetic, East 17 a ještě dříve Beatles. To pak bylo fanouškovství a ne od jedné náctileté fifleny, která napsala na Twitter, že jestli si ti magoři neodkliknou, tak uškrtí svého psa. A taky to i udělala, fotky byly hrozné a tu p... bych prohodila oknem s desátýho patra. Škoda, že ten pes nebyl větší a nenakousnul ji zadek. Viděla jsem to pár minut, slyšela jsem pár písniček, je to humus. ()

Ell8

Po dlouhém čekání na tak úžasně opěvovaný film This Is Us jsme se konečně dočkali. Ať jste nadšeným fanouškem a nebo zarputilým odpůrcem, i tak musíte uznat, že film je nádherně zpracovaný, nebyla jsem na lepším 3D filmu/dokumentu. Film obsahuje celkem vše, co jsme potřebovali: začátky v X-Factoru, rodina i život nejslavnější skupiny Největší palec nahoru za koncerty a zážitky z UAN a TMH tour :) 3* ()

ESNYR odpad!

Měl jsem připravený plamenný komentář na téma "Blijeme hrůzou nad touhle lůzou" ale po přečtení komentářů od verbala a bestlamy bych se bohužel jen opakoval, takže dám jen odpad ( a přečtěte si komentáře od nich ) Vzkaz pro spaceboyCZ : v průběhu a po zkončení téhle hrůzy, mě to na pár vteřin napadlo. Naštěstí jsem odolal, takže - běž se bodnout sám ( Dodatek : znám minimálně 20 skupin ( bavíme li se o skupinách ) které by si zasloužily svůj film. Tahle banda kriplů, je jen uměle vytvořenou partou která má vydělat peníze. Nikdy z nich nebudou Beatles, Queen, Aerosmith, nebo třeba Police či Genesis. ()

Weany

Skvělý dokument. Je mi trochu trapně za lidi, kteří kvůli svým předsudkům vůči novodobým boybandům zavrhují snímky jako je třeba tento! ()

cervenyji odpad!

Pro třináctky na ***** hvězd, pro dorostlýho člověka, co vnímá realitu a základní hodnoty je to totální odpad. ()