Generation Iron

Jedná se o dokumentární snímek z kulturistického světa, kde nahlédneme nejen do zákulisí kulturistických soutěží, ale i do běžného života několika borců. Film je situovám a určen pro širší spektrum publika. Zjistíme tak co pojem "kulturista" všechno obnáší. (Expertt)

Elanornegra

Velmi emotivny dokument o sucastnej kulturistike a ako sa od Arnieho zmenila. Nic zasadne som sa nedozvedel a na Arnolda nebude mat nikto nikdy ale i tak i vdaka slovnemu doprovu Mickey Rourkeho 90% ()

Digi_cz

Pohled do běžného života jednotlivých borců, kteří nám pootevřou okénko jaká ta Kulturistika vlastně je. Sám jsem na vlastní kůži zažil soutěž a mám asi proto jiné pochopení/hodnocení než ten kdo o soutěži jen slyšel. Dokument měl určitou hloubku a dynamický nám servíroval rivalitu jednotlivých kulturistu před Mr.Olympia v době přípravy a později při následném pózování na pódiu. Je to dřina, která má odměnu pouze sošku Sandowa a docela luxusní zajištění. Každopádně kulturistika nám nabízí dva úhlu pohledu z nichž ten první se ubírá uměleckému kumštu a ten druhý klade otázku jak je tohle možné? Tělo takovým způsobem změnit a vyhnat ho do extrémních svalových podob. Vždyť tohle je proti fyziologii člověka samotného. Každý žije jinak. Když Arnold vyhrával 1000 dolaču a teď jsou v tom miliony musím se smát. Dobře zvolený komentátor celého dokumentu Mickey Rourke s jeho pronikavým hlasem, který v nás zanechává jednotlivé příběhy v mluveném slovu. Nejlíp se má pouze král na trůnu a ostatní jakoby nebyli. Na konci příjemná hudba a co mě pobavilo nejvíc, tak Mike Katz. Sále pořád hledá své tričko :-) ()