Generation Iron

Jedná se o dokumentární snímek z kulturistického světa, kde nahlédneme nejen do zákulisí kulturistických soutěží, ale i do běžného života několika borců. Film je situovám a určen pro širší spektrum publika. Zjistíme tak co pojem "kulturista" všechno obnáší. (Expertt)

Triple H

Kulturistiku nesledujem, ale je to pre mňa do určitej miery fascinujúci šport. Predovšetkým po psychologickej stránke - na motiváciu kulturistov doťahovať svoje telo až do estetického extrému sa dá pozerať aj ako na úchylku, resp. veľmi exotickú formu márnivosti a narcizmu. Neodsudzujem to a minimálne mám rešpekt k evidentnému úsiliu, ktorý do svojej "profesie" títo páni vkladajú. Dokument je celkom podarený a odsýpa, pričom pre diváka je fajn, že jednotliví účastníci sú štylizovaní do určitých polôh - naturálny talent, poctivý makač, technologický freak á la Ivan Drago a osamelý outsider. Neviem nakoľko táto štylizácia nie je umelo vykonštruovaná, ale rozhodne dokumentu dodala šťavu. Je fajn, že sa tvorcovia obtreli aj o steroidy - pri tejto látke by bolo od veci pokúšať sa im vyhnúť. ()

Johnny.ARN

Pre mňa, čo mám 60 kíl aj so zimušnými kanadami, je niečo také nepredstaviteľné. Obludy, hory svalov, ale nie len o tom je tento film. Máte možnosť nahliadnuť do zákulisia, tréningov, stravy ale hlavne sa dostanete do hlavy jednotlivým obrom. Dozviete sa rôzne zaujímave veci z ich súkromného života, ako sa dostali ku kulturistike, aké ťažké je sa udržať, kvalifikovať, o čom všetkým ide a aké medzi nimi panujú vzťahy. Veľmi dobre a veľmi zaujímavo natočený dokument, ktorý má potenciál a dokáže ho dopozerať aj nekulturista. A zachytenie stresu a nervozity v samotnom závere je len čerešnička na torte. 4 z 5 ()

rockwoman

"Kulturistika spadá do unikátní kategorie, je to sport, je to zábava, je to životní styl a je to taky umění. Takže musíte mít cit sochaře a vytesat svoje tělo." - Arnold Schwarzenegger ...Arnie slovy zkušeného profíka vystihl hlavní myšlenku a já jako úplný neználek nahlédla do světa namakaných, upocených, soupeřících samců. ()

neoBlast

Samozřejmě se nelze vyhnout srovnání s Pumping Iron, klasice s Arnoldem, ale dle mého má tento nový dokument formátem blíže k vynikajícímu "sportovnímu" dokumentu Spellbound. První dvacetiminutovka je opravdu epická, režisér zručně pradstavuje dva ústřední charaktery, kteří nemohou svojí filozofií být více odlišní a my zkrátka víme, že závěrečné utkání bude soubojem titánů. Skvělý klimax ale nevydrží a s dalším novým představeným borcem jsem se více a více ztrácel v postavách, které byly v konečném důsledku jenom do počtu. Dokument mohl být jenom o ústřední dvojce - šampiónovi a černém koni (Rocky vs. Clubber Lang). Prostříhat by dokumentu vůbec neškodilo, protože celá rozmáchlost a opulentnost mu nakonec zlomila vaz. Ale přesto všechno co zde píšu je to film VELKÝCH rozměrů a produkčních hodnot, který zvláště na velké televizi/plátně vynikne (i když původní hudba je opravdu tragická) a stojí za pozornost. 70 % ()

Pump

Tak tohle je nádhera. Veliká paráda se skvělými záběry a skvělými rozhovory a pohledy. Mickey Rourke je fantastický. Jsem opravdu nadšený. A účinkující? Veliká radost. nevěřil bych, že tohle někdo někdy natočí. Díky. ()

Castrator

Dokument zajímavý (dle hodnocení asi nejen pro příznivce posilování nebo kulturistiky), ale o profesionální kulturistice není, ukazuje jen přípravu na soutěž, a to především v posilovně a lehce škrtne o stravu. O tom dalším-steroidech, které jsou součástí i té "amatérské" kulturistiky, ani slovo, což je jako natočit dokument o Tomáši Rosickém a nezmínit ve dvou hodinách jediné jeho zranění. Kulturistika není sport, jako není sportem modeling. Sportovní aktivita, v tomto případě posilování, je prostředkem, samotné soutěžení sportem není. Dalšími prostředky k dosažení cíle-ideální postavy, jsou již zmíněné steroidy (užívané v mnohem větší míře než u jiných sportů) a přežírání se, které dává zabrat orgánům natolik, že o zdravém životním stylu nelze hovořit. Suma sumárum dokument ukazuje hlavně to hezké a ušlechtilé ze světa kulturistiky a někdo by mohl nabýt dojmu, že je to aktivita sice šílená, ale svým způsobem neškodná, což není pravda a dokument jako takový v tomto ohledu selhává. ()

VanTom

Dokument poutavě zaznamenává přípravu několika profi kulturistů na vrcholnou soutěž – Mr. Olympia 2012. Jsou to svébytní, nabušení, až namachrovaní týpci, opravdové "korby", kteří posilování obětují vše, vyznávají však odlišné přístupy, názory a pocházejí z jiných poměrů. Jak jde tato disciplína (jj, samozřejmě zaznělo, že se jedná o "umění") absolutně mimo mě, fakt mě zajímalo, kdo nakonec zvítězí. ()

Specs

Hláška: Phil Heath: - "Jsme ti, co nic neví, jsme jen hromada svalů s činkami, a tak dále, vymaštěné hlavy, idioti... Jsme ale schopní dělat to, co nedokáže 99,8 % populace na Zemi. Tedy shazovat tuk a přitom nabírat svaly." ()

herr_carter

Po "Pumping Iron" tu máme "Generation Iron", který divákovi přináší daleko více kreatinu a testosteronu - inu, doba se mění a kulturisté s ní. Zatímco v prvně zmiňovaném snadno uvěříte například Arnoldovi, že by stihnul doběhnout ujíždějící autobus, zatímco v novém dokumentu pánové Heath a Greene podle mě potřebují asistentku už i například u konání velké potřeby. Nicméně příjemně natočený dokument a jelikož mám k posilovně blízko, hodnotím kladně........moje hodnocení = 8 z 10. ()

Dyas

Pro fanoušky Bodybuildingu je tohle jeden z výborných dokumentů, které vám ukážou detailněji svět kulturistiky, přičemž na tom krásně vidíme, že to není jednoduché - žít tímto stylem. Oni ale do toho dávají všechno a jdou si pevně za svým snem. Všechny příběhy mě zaujaly, obzvlášť mě zaujal Victor Martinez a Ben Pakulski. Já si film užil, ale Pumping Iron je prostě legendární klasika. Tento snímek bych však upřednostnil, kdyby se chtěl někdo něco dozvědet o bodybuildingu, protože Generation Iron se tím krásně obecně zabývá a uvidíte nejen velká očekávání odhodlaných kulturistů, ale u některých i jejich velká zklamání a s tím i emoce. ()

peto580

no čakal som viac musím povedať. Viac rozpracované veci či už osobné alebo tie ktoré jednoducho pre verejnosť nie sú. Nedostal som ich, ale napriek tomu je dokumentov tohto typu ako šafránu preto 4*. ()

guruhonza

1. Nudný, nezajímavý, oničem - řeknu proč 2. Když koukám na film, tak se chci dozvědět něco novýho... to se mi nepovedlo tady 3. Film byl prakticky dělanej k přípravě na 2012 Olympii. Po tý Olympii čekali rok, než ho týden před 2013 Olympií dali do kin... a další půlrok na to se dostaly do oběhu DVDčka => torrenty => slavný link na youtube 4. Těšil jsem se, jak si zaplatím za film, kterej chci podporovat... No jsem rád, že jsem za to nedal ani korunu, protože to za to nestálo. 5. Proč je ve filmu kurva tolik kulturistů? Phil a Kai měli být hlavní, okolo nich 2 menší role... ale nemělo to bejt rozhodně tak, že tam bude 1,2,3,4,5,6,7 (asi) kultíků, každej stejně velká role a ve výsledku vlastně tak širokej záběr, že se o každým z nich dozvíme velký hovno. Phil že je namyšlenej? Ok. Možná. Kai je ten kluk z děcáku, co byl jako mladej agresivní? Aha. Ok. Ale proč? Jen proto, že tam o tom je jedna, nebo dvě scény? Děláte si srandu? K čemu tam kurva byli Hide a Roelly, když neuměj vůbec anglicky a nedozvěděli sme se o nich nic zajímavýho? Proč tam je Pakulski, když se o něm dozvíme jen to, že to je science geek a že sou aSteroidové v každém sportu? Jako nějakej klip ok, ale část filmu? Herecká role Charakter? Ne!!! 6. Dennis Wolf, nejlepší herec ze všech tam, dostal tak malou roli, že tam vlastně byl taky jako pátý kolo vod vozu... achjo 7. Z toho filmu jsem si neodnesl jedinej moment, kterej bych si nějak zapamatoval. Žádná hláška, žádný nic... Když tohle srovnám s Pumping Iron, tak WHAT THE FUCK???? 8. Yudin neumí 9. Ve filmu je pár dobrých záběrů. Super. Oceňuju a palec nahoru...... palec dolů za to, že to je tak 2% celýho filmu. 10. Píšu důvody k něčemu, co mě nebavilo... bože. Nuda. áaaaaaaaaaáaáaáaá... a ještě jedno á. á... áááuvejsk sledoval tenhle film bolelo. 11. Drama je jaký? Že namyšlenej černej američan, kterej JE OPRAVDU NEJLEPŠÍ KULTURISTA NA SVĚTĚ nechce prohrát s druhým nej kulturistou na světě? Wtf? Nuda - ano, napětí - žádné. 12. Eat clean and train hard. - Tak tady jsem byl zklamanej nejvíc... o stravě prakticky nic a trénink, na to, že snima byli tolik času, taky nic. Kurva to tam nemohli dát Kaie, jak drtí záda bez trička, Phila jak pumpuje nejlepší paže na světě, nebo Branche jak jako epileptik cvičí ramena? Ale jakože... fakt na minutu, intenzivně, jak lidi na ně koukaj... já nevím. Proč... cokoliv. Něco... prosím. Nic? ()

Everyone

Až na "Predátora" Kaie to byli všechno lidé bez charismatu. ___ Ve filmu bylo vidět, že cesta k vrcholu je u každého trochu jiná (viz životní osudy jednotlivců, kterým byl věnován největší prostor)...každý využívá trochu jiné způsoby (více vědy, méně vědy, popř. více/méně zakázané podpory...o které samozřejmě nepadlo ani slovo konkrétního...v podstatě je to taková tabuizovaná nezbytnost)...ale stále je to o tomtéž - dřít až do úmoru (formování svalstva, 2-3 fázové tréningy, 1 den v týdnu na regeneraci...je to o schopnosti vypnout mozek...překonávat bolest...o pokoře před ní...v podstatě to je ta nejsilnější droga na cvičení, kvůli vylučování hormonů do těla), stravovat se jak zvířata do výkrmu (živení kolosu), potravinové a jiné suplementy (tuny bílkovin a aminokyselin + mnoho těch ze seznamu zakázaných či ze zakázaného modifikovaných), mít dobrou genetiku (nejlépe genetickou odchylku s nadprodukcí testosteronu), před závodem nepít (vysušit....vyrýsovat se), umět hrát psychologicky (hra těla při pózování nebo slovní přestřelky před soutěží, chovat se jak vítěz), být showman (vítěz pak lépe reprezentuje/prodá titul), mít permanentní motivaci (procvičit se na vrchol za 15-20 let), spát (regenerace)....a toto platí (s drobnými modifikacemi) pro každý vrcholový sport...kde je potlačena štěstěna (jako atletika, cyklistika...na druhé straně stojí (nejsou tak náchylné k masivnímu zneužívání dopingu...s náhodou ve sportovní disciplíně klesají výhody spojené s užíváním dopingu) např. míčové, často kolektivní, sporty; střelba....nebo kde se kombinuje oboje...biatlon). ()

Platom

Skvělý dokument z prostředí moderní kulturistiky, jež se snaží přiblížit současnou scénu i širší veřejnosti. Důstojná pocta filmu Pumping Iron, jež se může pochlubit skvostnou kamerou, zachycením atmosféry, propracovanými charaktery a výborným komentářem od Mickeyho Rourka. ()

Hapretor

Jako dokument k ničemu, ale jako "reportáž" o několika momentech několika bláznů - bodybuilderů (?profíků?) ucházející. Jen na zabití času - divák se alespoň dozví něco málo, co jen z videí na YouTube neskoukne. V životě by mě nenapadlo: že Kai Green umí tak hezky a zvláštně malovat, a že je takový filozof, který pak ze sebe dělá totálního kašpara s dementními maskami a kostými a culíčkem před publikem ... - že Phil Heat je nazývám "The Gift", proč jako? jako že má výjimečnou genetiku? - houby s octem! - z videa na mě působil jako zastydlý puberťák, který dělá to, co ho baví, protože si to může dovolit. nehledě na to, že se chová na pódiu jak mentál - koho zajímaj ty jeho přiblblý grimasy!!! - že Branch Warren je takový tvrďák, který se s ničím nemaže - Dennise Wolfa parádně setřel a taky parádně spadl z koně - no další pablb do fronty - zrovna když má nastoupit do kvalifikace !!! - že Dennis Wolf má tak nechutnou držku - hej chlape, sebehezčí tělo tě nezachrání, když máš obličej jak prase !!! - že se tam objeví Michael J. White - karatista s postavou bodybuildera, a že má taky díru mezi předními horními zuby - opičí se po Arnoldovi, to je tim. a že Hidetada Yamagishi neví, že když má chlap jen 168 cm, může mít ve svalech klidně 120 kg, ale stejně nebude budit pořádnej respekt oproti 190 cm vysokýmu 100 kg těžkýmu borcovi - Nenechte se zmást - sám strašně rád chodím do fitka, přivydělávám si jako trenér, rád, když můžu si to dovolit, dřu tělo až na dřeň, znám toho dost, ale do úplného pozadí bodybuildingu jsem ještě nepronikl a ani proniknout nechci - je to celé pokrytecké a lživé. Nemůžu si pomoct, ale i když sám beru posilování jako skvělý relax, dá se říct jako drogu, nikdy nezajdu a ani se nedostanu tak daleko - a ani nechci - ti chlápci, bohužel, přes to, jak impozantní maj muskulaturu, působí vesměs směšně. Kouzlo kulturistiky a přístup k ní srdcem a normálním pózováním a ukázkou, jak se dá tělo krásně vypracovat, je tatam. Čekají nás 140 kilový nasteroidovaní kašpaři, kteří se budou snažit zaujmout sebedementnějšími nápady, jak se na pódiu zviditelnit, místo toho, aby v pokoře nastoupili, krásně a bez ksichtů zapózovali sladěni s hudbou a opět v pokoře odešli. „Celý lidský život není nic jiného než cesta k smrti.“ (Seneca). ()

Evander

Výborný a velmi poutavý dokument o pravděpodobně nejnáročnějším sportu naší doby. Potěšil pohled do zákulisí Olympie i životní příběhy soutěžících. Zvláště bych vyzdvihnul skvělý komentář Mickeyho Rourkeho. ()

HappyDeath

Zbytečně moc postav ve filmu, kde se toho člověk moc nedozví (chápu, že si tajemnství tréningu a stravy borci chrání, ale od toho je režisér aby to dal dokupy jako zajímavý celek ne?). Je pěkné, že nám představili zákulisí nejvyšší kulturisické soutěže, ale už od začátku to bylo směřováno na Phila a Kaie, tak proč nebyly hlavnimi postavami? Kdyby to bylo zaměřené hlavně na ně, mohlo to být daleko lepší a záživnější. Rozpytvávání 10 postav ve 20 městech USA na 106 minut... Od půlky jsem se začal nudit a bohužel to ani ten konec nevyřešil. Škoda. ()

PlutisMovie

Naprosto fenomenální dokumentární film ze světa kulturistiky. Neobyčejné příběhy neobyčejných lidí. Emotivní a motivační monology au neskutečné příběhy Kai Greenea a Martineze jsou opravdovou třešničkou na dortu. Dozvíte se, co jsou steroidy a jak fungují. Dozvíte se, že kulturistika není jen o zvedání težkých činek. ()

Zodiak455

Miluju kulturistiku a sám se jí chci v budoucnu věnovat.Tento film je skvělý a velmi mne též motivuje.Krom toho jsem zde našel svého oblíbence Dennise Wolfa. ()