Pee Mak (festivalový název)

• Thajsko

Pee Mak Phrakanong

Komedie / Horor / Romantický

Thajsko, 2013, 115 min

Toto byla naprostá bomba. Thajsko nezklamalo a opět se mi dostalo skvělé, komediálně naladěné podívané, u které jsem se smál už po první minutě a nepřestal až do uplakaného konce. Film na svou stopáž drží diváka bez jakékoliv hluchého místa a servíruje mu jednu výbornou scénu za druhou. Hlavní hrdinové totální mačové, ale frajeři co mě rozesmáli. Jejich kecy a teorie, mě dostali. Za mě 95% a určitě překvapení.(20.9.2013)

• Fr

,,OMLOUVÁM SE TI, ALE TY UŽ NEMŮŽEŠ ZEMŘÍT DŘÍVE NEŽ JÁ.…“ /// Romantika + komedie + duchařina. Bláznivá kravina vo pěti kreténech co hledaj/nehledaj ducha, jakoby vypadla z Troškovi dílny. A pozor! Jsou tady i popěvky! Dementi si moje srdce nezískali. A vo citech ani nemluvím. Bát se není čeho, romantiku neřeším a smích? Von ten thajskej humor není pro každýho. Tak zbejvaj jen nekromantský choutky. Aha… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Malej se nám v noci nikdy nebudí. 2.) Když jdem se starou do strašidelnýho hradu, strašidla zdrhaj. 3.) Ujíždím na tomhle. 4.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(29.9.2013)

Banjong Pisanthanakun (Shutter, Alone, Phobia, Phobia 2) zase a opět exceluje! Připravte se křičet a smát se ve stejný čas! Ten chlap je Génius! Tentokrát řemeslně  a technicky perfektně zvládl comedy-horror fest. Je to lehce uřvané, přehnané, ale stále velmi příjemně sledovatelné a velmi vtipné. Je zde mnoho odkazů na různé americké filmy, spousta zvratů a nepředvídatelnost a komplikovanost děje, tenhle Thajský skvost dělá mnohem kvalitnějším. Je to jako sledovat 3 skvělé filmy pokaždé z jiného žánru za cenu jednoho! Velmi milé překvapení  a doporučuji všemi deseti.(25.9.2013)

Tahle přímočará komedie mi celkem sedla. Sice některé vtípky zabíjí trošku odlišné postředí a podivná thajština, ale jinak jsem se velmi dobře bavil. Obzvláště čtveřice kamarádů je hodně zábavná. PS: herci neměli zkažené zuby. Čené zuby byly záměr, protože v době, kdy se odehrává tento film žvýkal skoro každý ořech arekové palmy, která způsobovala různé nemoci (nejen) zubů, dásní a i ony sexy černé zoubky :-)(26.1.2014)

Mak spolu s pár priateľmi uniká z bojiska domov za svojou manželkou, ktorá je v druhom stave. Pôrod síce nestihne no jeho žena Nak ho už nedočkavo očakáva. Spočiatku sú všetci krásou Makovej ženy dokonale očarení, ale je Nak naozaj tá za koho sa vydáva? Po dedine sa totiž šíri hrôzostrašná klebeta. To mi vysvetlite, kto na tejto stránke zaraduje filmy pod konkrétne žánre. Tento snímok je všetkým možným len hororom nie. Romantický, áno. Komédia, áno. Z prvkov hororu tu nenájdete nič. Scény sú veľmi odľahčené a film pôsobí viac komicky ako strašidelne. Pri sledovaní tohto filmu sa prevažne zasmejete a jeho sledovanie využijete najmä v spoločnosti vašich polovičiek. Prípadne si môžu prísť na svoje ešte gay-ovia. Nech už je kritika tohto snímku taká, alebo onaká, film je to dobrý!(20.10.2013)