Jiang Shi

Rigor Mortis

Thriller / Fantasy / Mysteriózní / Horor

Hongkong, 2013, 105 min

• ricci.s

Budem v tomto prípade stručný. Mne sa túto bezdejovú, predigitalizovanú pičovinu nepodarilo dopozerať. Nepodarilo sa mi dostať dokonca ani do polovice. Niekto môže argumentovať, že načo to hodnotím, keď som to nedopozeral, ale tak čo som mal robiť, keď sa to fakt nedalo? :-) S hororom to nemá nič. Kto ale obľubuje šikmooké poletovačky vzduchom o hovne a nepotrebuje naozaj nič viac, ten tomu možno príde na chuť. Bohvie, o čo tam vlastne šlo, ale zisťovať sa mi to už nechce.(27.1.2014)

• EvilPhoEniX

Stylové,ale prázdné a absolutně neuspokojující. Film má působivý vizuál a pár zajímavých sekvencí, ale toť vše. Zápletka je velmi nepřehledná, postavy strašné a celý film plyne velmi pomalu. Čekal jsem upířinu a o upírech se zde vlastně jen mluví, což taky pokládám za mínus. Tohle je typ filmu, při kterém po skončení mám problém říct v 5 větách o čem to vlastně bylo. 40%(27.1.2014)

• maddy

Po ohavnostiach (a to vážne ani pri horore nemyslím ako kompliment) Tales from the Dark 1 & 2, v poradí ďalší tohtoročný (2013) Hong Kongský fantasmagorický pokus o horor s prehnane štylizovaným vizuálom a chaotickým príbehom. Story síce môže vychádzať z akejsi čínskej legendy, ale v tomto spracovaní je dej v podstate nesledovateľný, bez akéhokoľvek zmyslu. Všade prítomné CGI len podtrhujú lacnosť celého snímku - aj keď musím uznať, že v niektorých prípadoch tie efekty zase až tak strašné neboli, len sú používané v prehnanom množstve. Zámerom bolo pravdepodobne docieliť akúsi „štýlovosť“, ale tú nech Juno Mak nabudúce radšej prenechá v rukách bratov Pangovcov, tí to v Hong Kongu zvládnu lepšie (Diary, The Eye, Re-cycle a pod.). Pár scén síce zaujme, ale v rámci celého filmu buď nedávajú zmysel alebo sú nepodstatné a v závere je úplne ukradnuté čo sa vo filme celú dobu vlastne dialo. Vážne mám problém napísať aspoň jednu vetu o čom to celé vlastne bolo?! Márny mix hororu, fantasy, ázijskej mytológie, duchov, upírov a nevie čoho všetkého bez akejkoľvek atmosféry, napätia, nebodaj strachu a ešte aj s poriadnou dávkou sentimentu. Tá jedna hviezda len čisto subjektívne za to, že ázijská kinematografia, resp. celkovo Ázia, je inak môjmu srdcu veľmi blízka (a práve Hong Kong ešte aj s Taiwanom obzvlášť!), a za úctu k Junovi Makovi, ktorého uznávam ako celkom nápaditého hudobného interpreta, ktorý sa nebojí kontroverzie (viď jeho najnovšie provokatívne video: http://www.youtube.com/watch?v=JQ04wh1nic8). Svoj detský režisérsky sen si pravdepodobne splnil, ale nabudúce nech sa iným do práce radšej nepletie. Jeden útrpný pokus stačil, ten mu odpúšťam, avšak nikdy viac!(8.2.2014)

• Prometheus69

Východní variace na Silent hill... Mytologická stránka a martian-art, hudební mimořádně povedený.. vizuál trochu pokulhává na dost podivínských efektech... Například samotný upír nedává vůbec žádný smysl.. bohužel to ZPRACOVÁNÍ! Děje postavy, chování, žinžák.. OTŘESNÉ! Jediné co stojí za zmínku je příběh dvojčat... jinak je to jen krví nasáklá vata. Smutné. 35%(24.7.2016)

Hongkongský snímek „Geung see“ je jednoznačně na vizuální stránce, a ta – ač je digitální a je to hodně poznat – se mi prostě zamlouvala. Tohle je vizuál, který je nápaditý, je děsivý, má fantazii. Jasně, mohl tu být lepší nosný příběh, mohla tu být lepší počítačová grafika, ještě dokonalejší, ještě realističtější, ale i tak je to vizuálně zajímavé dílo, které mě osobně bavilo sledovat.(6.11.2019)

• Kara Hui