Slavné dny

(pořad)
Publicistický / Krátkometrážní
Česko, 2010, 7 min

Reportáže o milnících lidské historie. Dny, které změnily tvář tohoto světa. (Stream.cz)

M_Bery

Vlastně je to celkem fajn. Akorát to nepředá ani všechny informace, hraje to na emoce a vlastně hned po videu už člověk pořádně neví, o čem to celé bylo. Myslím, že je lepší někde vyhledat lepší zdroj informací, a nepřijde mi, že by se toto dalo používat třeba jako vyukový materiál. Je to prostě pořad do televize, a je uplně jedno, jestli mluví o "střípkách z historie" nebo o domácích mazlíčcích, těm babičkám co na to koukaj to bude stejně uplně fuk. A pokud na to kouká někdo, se zájmem se něco naučit, tak toho nikdy moc umět nebude... ()

darthboal

Pro lidi, kteří jsou lenošní otevřít knihu a občas si něco přečíst úžasný pořad. V několika málo minutách získají základní informace o důležitých událostech historie. S úchvatným komentářem Pavla Zuny nic, čemu nelze nevěnovat chvilku pozornosti. ()

Marsijeta

Ze sedmi minut tohoto seriálu si vždycky vezmu víc, než z několika hodin dějepisu! Naše dějepisářka na základce nám je často pouštěla a vždycky tím vykompenzovala to, že neuměla učit! Pavel Zuna do nás nacpe poutavou formou takové množství informací, že žasnu! To zase u mě stream zabodoval! ()

belinko

Nápad a celkovo seriál cením už len za zhrnutie tých najpodstatnejších míľnikov a udalostí, ktoré formovali našu históriu. Stopáž je primeraná, i keď mám radšej dokumenty do hĺbky, avšak vďaka rôznorodosti dokumentov a stručnému podaniu faktov nemám hlavu zasieranú zvytočnosťami, ale len najpodstatnejšími faktami o konkrétnej udalosti. Príjemné, stručné a informatívne. No na 5* mi tam chýba viac omáčok okolo :) ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých historických událostech. ()

Mildiatoyo

Poučné, nenudí. Hlas Pavla Zuny se na tyhle tipy reportáží hodí. Občas nějaké nesrovnalosti, ale jinak většina věcně správná. Rád se vždy podívám. ()

rass

Máte školou povinné děti, které neudrží pozornost déle než 10 minut? Chtěli byste, aby se nenásilně vzdělávali? Chcete, aby při vysedávání u computerů pochytili zajímavé a poučné informace? Chcete se něco dozvědět i vy sami? Pak sledujte na Stream.cz skvělý publicistický seriál krátkých dokumentů Slavné dny a nemůžete udělat chybu! Tleskám týmu kolem Pavla Zuny za nápad i provedení. V přibližně sedmiminutových dokumentech je stravitelnou, svižnou formou našlapáno tolik informací, kolik se žáci nedozví ani zdaleka za celou hodinu dějepisu nebo ZSV ve škole. Není to asi vždy úplně bez faktografických chyb, ale je to podáváno v souvislostech, poutavě a dozvíte se i drobné zajímavosti, které jste dosud neslyšeli. Doporučuji! ()

zucchini

Někdy až trochu moc patetické a hlas Pavla Zuny často zní až trochu dojímavě. Ale je to určitě skvělý způsob, jak se v krátkém čase dozvědět spoustu cenných informací o historických událostech ()

Glamdring

Myslím si, že tenhle pořad i přes kritiky zde obsažené má co říci především pak mladším divákům, protože je to kráké, stručném a jasné. Může být pravdou, že informace a záběry pochází z jiných dokumentů, ale to nic neubírá na tom, jaký má pořad vliv. Kdo z mladých uživatelů si dnes pustí v TV nebo na netu nějaký dokument? Mě např. velmi zajímají a tvoří většinu mnou sledovaných pořadům nicméně, u většinové populace mých vrstevníků a jejich mladších kolegů jsem drtivou vyjímkou. Proto hodnotím tento pořad víc než kladně, jelikož nezabředá do detailů, které jsou pro nadšence, ale udržuje alespoň základní všeobecný rozhled. Závěrem okřídlená věta s nádechem patosu, který se sem hodí :o) : " A i kdyby oslovil jen jednoho člověka a donutil ho o naší hystorii přemýšlet, pak má cenu." HOW ()