Cooltúra

(festivalový název)
  • Slovensko Cooltúra (více)

Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej cooltúry. Cooltúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom '89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-cooltúrnemu uvoľneniu, naša cooltúra stále hľadá svoju identitu. V tomto cooltúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných cooltúrnych podujatí. Objavili sa nové cooltúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona slovenská cooltúra? (oficiální text distributora)

cartyci

Veľmi dobrý dokument o tom ako skutočne vyzerá Slovensko.A mal by ho vidieť každý človek nech sa mu otvoria oči. ()

januar789

Každý, kto žije na Slovensku a nieje zavretý celé dni doma, tak sa nájde vo viacerých častiach tohoto dokumentu. Všetci vieme ako je na tom Slovensko biedne, Miro Remo to ale všetko zobral a vyhodil nám to týmto na oči. Poukazuje však iba na negatívne veci v našej krajine, nehovorím, že to tak nie je, no máme aj veľa dobrým a kvalitných vecí na Slovensku. Po zhliadnutí tohoto filmu som mal vcelku negatívne myšlienky, a teda aj dojem z filmu nebol moc príjemný. ()

flegmos

Napriek vybornej predajnej kampani k tomuto treba mi v zasade konstatovat je to sklamanie lebo ak sa autor snazil ukazat dno slovenskej kultury tak sa mu to neporilo. Mne to tak pride ze jeho postoj zjavne kriticky a vybera si zo siroka. Kazdopadne mame i v SK kulture i pozitiva ktore tu chybaju. Cas bude dobrym kritikom tohto filmu a dufam ze Miro Remo natoci pokracovanie. ()

pallok

Obdivujem niektorých politikov a bohužiaľ aj političiek, že sa ráno respektíve vôbec dokážu pozrieť na svoj odraz v zrkadle. Pre Luciu neakceptovateľný súdruh je dnes jej premiérom, následník Janka Slotu sa dnes kamaráti s Bélom, ktorý sa niekedy volal Vojtech (už vtedy bol Béla, ale bez majetku, dnes má ešte niečo viac), ak je toto všetko pravda pravdúca - tak čo všetko sa dialo za súdruha Vladka? Kde ste dnes babky demokratky? Markovič kvôli Vám ušiel do Českého kráľovstva, kde zarába síce len v českých korunách ale asi mu to "100jí" za to!!! COOLTÚRE som dal 4* ale mohlo to byť aj lepšie, keby film aj niečo evokoval - myslím niečo pozitívne. Vo mne to evokovalo hnus a SMER-ácky hnis . Dúfam, že už dohnije. Jedno aj druhé. ()