Motel

The Bag Man

Motel

(neoficiální název)

Krimi / Drama / Thriller

USA / Bahamy, 2014, 109 min (Alternativní: 105 min)

Další živoucí důkaz extrémně podhodnoceného filmu místními čsfd odborníky. 46%?? WTF? The Bag Man je parádní napínavý krimi thriller, který má grády. Celých 100 minut mě to nepustilo a kombinace dvou velmi dobrých herců, jedné sexy herečky, jednoho sympaťáka z Prison Breaku s temným prostředím, záhadnou taškou a napínavým scénářem na mě fungovala. Apeluji na hodnotitele: "Buďte prosím objektivní", nehodnoťte jaké vlasy má De Niro a nejprve si film pusťte, než udělíte počet hvězdiček. Za sebe říkám: "velmi dobrá práce", dostalo se mi fakt kvalitního thrilleru. 77%(27.4.2014)

• *CARNIFEX*

Jack je excentrickým milionárom Dragnom najatý aby vyzdvihol špeciálnu zásielku. Vysokú finančnú čiastku za zdanlivo jednoduchú úlohu dostane potom, ako dodrží všetky veškeré pokyny. Za prvé, za žiadnych okolností nesmie nazrieť do tašky, za druhé, po prevzatí batožiny sa musí ubytovať v neďalekom Motely, v izbe číslo 13. Tam bude čakať dovtedy, kým si Dragna zásielku neprevezme. Nato, aby Jack získal svoju zaslúženú odmenu, bude musieť urobiť "viac", ako len v kľude prespať do nasledujúceho dňa. Po "krku" mu ide nejeden "zabiják". Príčinu má zdanlivo ukrytú rovno pred očami. Čo je vlastne obsahom záhadnej batožiny? Cusacka som mal vždy rád. Ani v tomto filme nehrá zle, no bohužiaľ, akosi ma to veľmi nebavilo. Miestami dosť neuveriteľný, nereálny, nemastne, neslane natočený príbeh na úrovni TV filmov nijak nezaujal. Najmä vďaka rozuzleniu poukazuje na fakt, akúže to frašku, vlastne divák sledoval.(7.3.2014)

• fugazi

Cusack od první minuty čumí stejně, jako ve všech jeho filmech - jako totální mentál, kterýmu musíte vysvětlit co má dělat pomocí brokolice, brambor a masa, které máte zrovna před sebou na talíři. K tomu si připočtěte nejtrapnější dialogy, který jsou trapný i když je řiká De Niro a vážně nepovedenej střih a skript. Cusackovi se na tý jeho dutý palici každou chvíli objevuje a mizí kšiltovka s nápisem Memphis ... 3/10.(10.3.2014)

• kaylin

Film se skvělými nápady - taška, v které je něco zajímavého, mafián, který chce, aby vrah dodržel pravidla, další postavy, kterým jde o tu tašku. Tohle je prostě výborně rozehrané, navíc Cusackovi poslední dobou podobné ambivalentní, spíš temnější role jdou. Robert De Niro je v tomhle trochu klišé, ale má boží vlasy. Jenže film postupuje a celé se to rozpadá pod rukama. Postavy přestávají dávat smysl, jsou zde zbytečné a příběh končí naprosto tuctově. Další promarněná šance.(14.5.2014)

Takhle by to asi dopadlo, kdyby nějaký dvanáctiletý, přechytralý, ale od reality odtržený nerd zkusil napsat krimithrillerový scénář, jemně okořeněný Lynchem a Tarantinem, a jeho zpracování by se chopila nějaká provinční poloamatérská televizní stanice. Námět příběhu není špatný, obsah tašky přinese docela zajímavé rozuzlení, ale ten scénář, ty dialogy... fakt nevím, co si o tomhle mám myslet. Kvůli "taškáři" Cusackovi, kterého mám rád, dám slaboučké tři, ale určitě si to hned tak znovu nepustím, jedině až úplně zapomenu... což bude ale vlastně asi docela brzy, ach jo. Cusack tradičně dobrý, De Niro hodně zoufalý, Glover standardně svůj, brazilská štětka Da Costa pěkná, ale s tím extrémním makeupem vypadala spíš jako tranďák, než jako ženská.(30.4.2014)

• - Spoiler: Milion dolarů v hotovosti váží 9kg, ve zlatě ještě více. Pět milionů dolarů by tak vážilo minimálně 45kg a rozhodně by nebylo lehké podobné zavazadlo nést. (Hal_Moore)