Motel

The Bag Man

Motel

(neoficiální název)

Krimi / Drama / Thriller

USA / Bahamy, 2014, 109 min (Alternativní: 105 min)

• kaylin

Film se skvělými nápady - taška, v které je něco zajímavého, mafián, který chce, aby vrah dodržel pravidla, další postavy, kterým jde o tu tašku. Tohle je prostě výborně rozehrané, navíc Cusackovi poslední dobou podobné ambivalentní, spíš temnější role jdou. Robert De Niro je v tomhle trochu klišé, ale má boží vlasy. Jenže film postupuje a celé se to rozpadá pod rukama. Postavy přestávají dávat smysl, jsou zde zbytečné a příběh končí naprosto tuctově. Další promarněná šance.(14.5.2014)

• verbal

Kdyby se mnou někdo konečně chtěl udělat inteligentní rozhovor a zeptal se mě: "Tak jak to vidíte, verbale?", odpověděl bych mu oduševnělými slovy reprezentačního útočníka: " Eeeeeeeeeeeeee, tak určitě.... První třetina byla dost slabá, eeeeeee, snad jen když to Kachna šoupl v desáté minutě Vláďovi mezi beky, eeeeeeee, sice to tam nespadlo, ale dost mi to evakuovalo situaci, jakože když jsme to zkoušeli předtím na Američany, tehdy to tam spadlo, ale teď to tam nespadlo. Eeeeeeeeeeeee, řeknu to bez skrubtulí, já i klucí jsme mysleli, že to tam ve druhý třetině konečně spadne, když máme v týmu takový hvězdy, ale trenér to i v tý dvojce trochu eeeeeeeeee progaučoval, takže klucí nedostali moc prostoru a když už nějakej ten eeeeeeeeeeee prostor jakože dostali, stejně to tam jakože nespadlo. Byli jsme z tý situace jakože dost eeeeeeeeeee konstatovaní a modralka celýho týmu byla jakože eeeeeeeeeee úplně dekompostující. Eeeeee, tak určitě...., v šatně jsme si sice s klukama eeeeeeeee řekli, že to v tý třetí třetině jakože víc otevřeme, vlítnem do toho a musíme hrát dopředu, i trenér to eeeeeeeeee říkal, ale ta eeeeeeeeeeeee barisféra už tam prostě jednou byla a prostě jsme se jakože z té eeeeeeeee konstelace nemohli ani zaboha dostat, a tak musím jen odevzdaně eeeeee konsternovat, že to tam teda jako nepadalo ani po tom. Tak určitě......... byl z toho dost nasranej dokonce i Jarda a to se, jakože jistě víte, útočníkovi jeho eeeeeeee formálu stává málokdy. Jako jak ste eeeeeeeee mohli sami vidět, šli nám docela dost eeeeeee do těla, a na to se jako dost blbě eeeeeeeee adoptuje, nějak jim to tam pořád padalo a nám to tam ne a ne spadnout, a tak sme si to pak všechno eeeeeeee, jakože klucí s trenérem, eeeeeeee vyagromentorovali a došli jsme jakože ke eeeeeeeee všeobecný koncenzúře, jakože to eeeeeeeeeeee byla totální kastratofa!". Hovadina hloupější než národní manšaft, na kterou zapomenete rychleji, než byste třikrát po sobě zhnuseně zopakovali "Hadamčyk".(16.3.2014)

• *CARNIFEX*

Jack je excentrickým milionárom Dragnom najatý aby vyzdvihol špeciálnu zásielku. Vysokú finančnú čiastku za zdanlivo jednoduchú úlohu dostane potom, ako dodrží všetky veškeré pokyny. Za prvé, za žiadnych okolností nesmie nazrieť do tašky, za druhé, po prevzatí batožiny sa musí ubytovať v neďalekom Motely, v izbe číslo 13. Tam bude čakať dovtedy, kým si Dragna zásielku neprevezme. Nato, aby Jack získal svoju zaslúženú odmenu, bude musieť urobiť "viac", ako len v kľude prespať do nasledujúceho dňa. Po "krku" mu ide nejeden "zabiják". Príčinu má zdanlivo ukrytú rovno pred očami. Čo je vlastne obsahom záhadnej batožiny? Cusacka som mal vždy rád. Ani v tomto filme nehrá zle, no bohužiaľ, akosi ma to veľmi nebavilo. Miestami dosť neuveriteľný, nereálny, nemastne, neslane natočený príbeh na úrovni TV filmov nijak nezaujal. Najmä vďaka rozuzleniu poukazuje na fakt, akúže to frašku, vlastne divák sledoval.(7.3.2014)

Film s hodně rychlým a přímým vstupem do děje, u kterého jsem ocenil hlavně nepřetržité napětí a palčivou otázku, co obsahuje ona záhadná taška. Pravda, občas nedávaly všechny události úplně smysl, ale i tak mi film přijde podhodnocený. David Grovic přibližně hodinu umně těží z toho, jak jsou karty na začátku dobře rozdány, pak se film trochu zvrhne ve sled bizarních scének a přestane držet pohromadě. Ale už kvůli pohledné Rebecce Da Costě stálo za to film vidět.(6.6.2014)

Takhle by to asi dopadlo, kdyby nějaký dvanáctiletý, přechytralý, ale od reality odtržený nerd zkusil napsat krimithrillerový scénář, jemně okořeněný Lynchem a Tarantinem, a jeho zpracování by se chopila nějaká provinční poloamatérská televizní stanice. Námět příběhu není špatný, obsah tašky přinese docela zajímavé rozuzlení, ale ten scénář, ty dialogy... fakt nevím, co si o tomhle mám myslet. Kvůli "taškáři" Cusackovi, kterého mám rád, dám slaboučké tři, ale určitě si to hned tak znovu nepustím, jedině až úplně zapomenu... což bude ale vlastně asi docela brzy, ach jo. Cusack tradičně dobrý, De Niro hodně zoufalý, Glover standardně svůj, brazilská štětka Da Costa pěkná, ale s tím extrémním makeupem vypadala spíš jako tranďák, než jako ženská.(30.4.2014)

• - Spoiler: Milion dolarů v hotovosti váží 9kg, ve zlatě ještě více. Pět milionů dolarů by tak vážilo minimálně 45kg a rozhodně by nebylo lehké podobné zavazadlo nést. (Hal_Moore)