Motel

The Bag Man

Motel

(neoficiální název)

Krimi / Drama / Thriller

USA / Bahamy, 2014, 109 min (Alternativní: 105 min)

Já taky musím říct to co už někteří přede mnou, je to extrémně podhodnocený film. Jen 46 % za tu profi práci tady je mimo moje chápání. Propracovaný scénář, víc než perfektní výkon De Nira, originální příběh, vynikající práce se světly, kamerou, bravurní Crispin Glover, film temný, plno krví a přitom není jeden jediný zbytečný anebo přehnaný záběr-střela. A John Cusack má roli kde nemá minutu klidu. Občas je mi smutno kam směruje dnešní film, ale občas si taky říkám že spousta dnešních diváků ani si nezaslouží lepší. Přečetl jsem několik rozhovorů s režisérem tohoto filmu a já smekám před ním. A abych nezapomněl, originální soundtrack a skladba od Gary Clark Jr. - Numb, taky super. 4-4,5/5(15.7.2014)

• fugazi

Cusack od první minuty čumí stejně, jako ve všech jeho filmech - jako totální mentál, kterýmu musíte vysvětlit co má dělat pomocí brokolice, brambor a masa, které máte zrovna před sebou na talíři. K tomu si připočtěte nejtrapnější dialogy, který jsou trapný i když je řiká De Niro a vážně nepovedenej střih a skript. Cusackovi se na tý jeho dutý palici každou chvíli objevuje a mizí kšiltovka s nápisem Memphis ... 3/10.(10.3.2014)

Takhle by to asi dopadlo, kdyby nějaký dvanáctiletý, přechytralý, ale od reality odtržený nerd zkusil napsat krimithrillerový scénář, jemně okořeněný Lynchem a Tarantinem, a jeho zpracování by se chopila nějaká provinční poloamatérská televizní stanice. Námět příběhu není špatný, obsah tašky přinese docela zajímavé rozuzlení, ale ten scénář, ty dialogy... fakt nevím, co si o tomhle mám myslet. Kvůli "taškáři" Cusackovi, kterého mám rád, dám slaboučké tři, ale určitě si to hned tak znovu nepustím, jedině až úplně zapomenu... což bude ale vlastně asi docela brzy, ach jo. Cusack tradičně dobrý, De Niro hodně zoufalý, Glover standardně svůj, brazilská štětka Da Costa pěkná, ale s tím extrémním makeupem vypadala spíš jako tranďák, než jako ženská.(30.4.2014)

• dr.fish

Opravdu nevím, na co se celé dětství pan režisér koukal na televizi, ale to co jsem vídal já, to určitě nebylo. Anebo se mu ňák hrubě pomíchaly data. Musím uznat, že prvních patnáct minut mne film opravdu zajímal, asi tak do té doby, než se tam objevila ta bárbína. Pak se z toho stala stupidní limonáda, a když hrdinu mrtvola chytla za nohu, vykřikl jsem:"Ať žije Tarantino!"...a to ho fakt nemám rád. Všechno je v tomhle filmu nalevačku, ale nejvíc ze všeho ta ženská. Nevím, čí je to příbuzná nebo s kým spí, ale hrát v tom opravdu neměla. Už dlouho jsem neviděl takovou zpackanost a přitom to mohlo dopadnout velmi dobře. 20% za úvodní čtvrthodinku.(7.1.2015)

• bourec

Chtělo se mi napsat,že celý režijní vedení,a scénář k filmu dělali samí dementi.Ale nemůžu,tam totiž jedno ani druhý vůbec neni.Film tak šedivej nezábavnej,že od půlky sem se u monitoru vošíval,jak když mám blechy.Třikrát se zjevil De Niro,role,za kterou by se styděl i Krytinář v nej letech,Cusacka moc nemusim,vlastně když to vezmu kolem a kolem,ani nevim,co mě přimělo chtít to vidět.40%.(14.2.2015)

• - Spoiler: Milion dolarů v hotovosti váží 9kg, ve zlatě ještě více. Pět milionů dolarů by tak vážilo minimálně 45kg a rozhodně by nebylo lehké podobné zavazadlo nést. (Hal_Moore)