Reklama

Reklama

Kluci z východu

  • Francie Eastern Boys (více)
Trailer

Obsahy(1)

Daniel, osamělý podnikatel ve středním věku, osloví na pařížském vlakovém nádraží mladého ukrajinského prostituta Marka a naivně mu dá adresu do svého bytu. Jejich rande však neproběhne podle očekávání, protože do Danielova bytu místo toho vtrhne gang mladých východoevropanů, kteří ukradnou veškeré cennosti i nábytek. Daniel si z události odnese trauma, avšak o několik dnů později dorazí stydlivý Marek, aby naplnil svůj sexuální příslib. A tak začíná jejich křehká tajná romance. Svižná studie sexuality a touhy gayů na pozadí současných problémů s imigrací v dnešní Francii nutí k zamyšlení. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí tohoto filmu musím konstatovat, že byl lepší než sliboval jeho název i obsah Febiofestu. První minuty filmu mě sice málem odradily od jeho dalšího sledování, ale byl jsem rád, že jsem vytrval. Ke komplikovanému, ať už smyšlenému nebo opravdickému, příběhu bych snad jen poznamenal, že uvědomit policii včas, by bylo podle mě rozumnější. Film má sice konec, ale přece jen bych uvítal, kdyby ten konec byl tak nějak úplnější; jako kdyby mu chyběla tečka. ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

70% ... Príbeh imigranta z východnej Európy, ktorý je súčasťou imigrantského gangu a často si privyrába prostitúciou, a dobre situovaného podnikateľa, ktorého sexuálna túžba sa pomaly mení na potrebu chrániť a usmerňovať mladého chlapca. Išiel by som ešte hlbšie, z tohto sa dalo veľa emócií vytrieskať. Na druhej strane, dobre zahrané. ()

Reklama

bllm 

všechny recenze uživatele

Zajímavě natočenej film o dobře situovaném homosexuálovi okolo 40 a mladém prostitutovi z východu, mapující jejich vzájemný vztah. U Daniela se počáteční chtíč mění ve snahu ochránit a zachránit Marka. Markův vztah, (u nějž není ze začátku jasné, zda je vůbec homosexuál nebo vše dělá jen pro peníze) je podstatně komplikovanější, postupně začíná mít asi Daniela ráda, ale nestydí se říct si o dražší dárky a smlouvat o vyšší taxe a nejspíš v něm vidí pouze cestu, jak se dostat ze srabu a trochu si přilepšit. Navíc vše komplikuje parta ostatních imigrantů, do které patří. Perfektně natočená a pojatá je část, kdy gang vtrhne do Danielova bytu a tady musím vyzdvihnout herecký výkon Bosse, který nemá chybu. Je to docela pomalu plynoucí příběh s trochou napětí na konec a pro mě trochu nečekaným ikdyž logickým závěrem. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dát šlapce z ulice svou domácí adresu nemusí být ten nejlepší nápad. Navíc je šlapka kluk. 1) Spoiler. Snímek stojí a padá s nevěrohodným až nesmyslným chováním protagonistů._____Daniel dá pouličnímu prostitutovi svou adresu a domluví budoucí schůzku u sebe doma, což prokazuje zřejmý nedostatek pudu sebezáchovy._____Chování party v Danielově bytě, zejména její ukázněnost, je absurdní._____Samotné navázání vztahu pochází z bujné fantasie tvůrců gayovské červené knihovny._____Navíc Daniel vůbec nepůsobí jako osamělý zoufalec vyhledávající šlapky._____ 2) Velmi podařené je zobrazení celé situace, atmosféra i pocit určité odevzdanosti. Trochu pohádkový konec nevadí._____ 3) 51letý režisér filmů s homosexuální tématikou Robin Campillo (scénář, režie, střih) patrně ve snímku zúročil i vlastní pocity, ne-li zkušenosti._____ 4) 32letý přitažlivý Daniil Vladimirovič Vorobjov (sexy boss) se v Rusku zabývá nejenom herectvím, ale také režií, malířstvím a poesií._____22letý Kirill Emeljanov (milenec Marek) je zajímavý stejně jako 54letý Olivier Rabourdin (postarší podnikatel Daniel). ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Začátek naprosto skvělý, neotřepaný námět, divákovo napětí, kam se tahle prekérní situace bude ubírat, herecky více než solidní. Pak nastupuje až příliš dlouhá střední část filmu, která i liberálního heterosexuála úplně nenadchne a nedojme, až nastupuje opět slušná závěrečná půlhodinka s evropským, respektive francouzským rozuzlením. Spíše komorní snímek, který nadchne po umělecké stránce, u fanoušků s radikálnějším pohledem na svět stoupne tep na maximum, ale myslím, že i u liberálů musí dojít na přetřes neskutečná drzost imigrantů. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama