Reklama

Reklama

Kluci z východu

Obsahy(1)

Daniel, osamělý podnikatel ve středním věku, osloví na pařížském vlakovém nádraží mladého ukrajinského prostituta Marka a naivně mu dá adresu do svého bytu. Jejich rande však neproběhne podle očekávání, protože do Danielova bytu místo toho vtrhne gang mladých východoevropanů, kteří ukradnou veškeré cennosti i nábytek. Daniel si z události odnese trauma, avšak o několik dnů později dorazí stydlivý Marek, aby naplnil svůj sexuální příslib. A tak začíná jejich křehká tajná romance. Svižná studie sexuality a touhy gayů na pozadí současných problémů s imigrací v dnešní Francii nutí k zamyšlení. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Mishqo 

všechny recenze uživatele

70% ... Príbeh imigranta z východnej Európy, ktorý je súčasťou imigrantského gangu a často si privyrába prostitúciou, a dobre situovaného podnikateľa, ktorého sexuálna túžba sa pomaly mení na potrebu chrániť a usmerňovať mladého chlapca. Išiel by som ešte hlbšie, z tohto sa dalo veľa emócií vytrieskať. Na druhej strane, dobre zahrané. ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Zajímavě natočenej film o dobře situovaném homosexuálovi okolo 40 a mladém prostitutovi z východu, mapující jejich vzájemný vztah. U Daniela se počáteční chtíč mění ve snahu ochránit a zachránit Marka. Markův vztah, (u nějž není ze začátku jasné, zda je vůbec homosexuál nebo vše dělá jen pro peníze) je podstatně komplikovanější, postupně začíná mít asi Daniela ráda, ale nestydí se říct si o dražší dárky a smlouvat o vyšší taxe a nejspíš v něm vidí pouze cestu, jak se dostat ze srabu a trochu si přilepšit. Navíc vše komplikuje parta ostatních imigrantů, do které patří. Perfektně natočená a pojatá je část, kdy gang vtrhne do Danielova bytu a tady musím vyzdvihnout herecký výkon Bosse, který nemá chybu. Je to docela pomalu plynoucí příběh s trochou napětí na konec a pro mě trochu nečekaným ikdyž logickým závěrem. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Začátek naprosto skvělý, neotřepaný námět, divákovo napětí, kam se tahle prekérní situace bude ubírat, herecky více než solidní. Pak nastupuje až příliš dlouhá střední část filmu, která i liberálního heterosexuála úplně nenadchne a nedojme, až nastupuje opět slušná závěrečná půlhodinka s evropským, respektive francouzským rozuzlením. Spíše komorní snímek, který nadchne po umělecké stránce, u fanoušků s radikálnějším pohledem na svět stoupne tep na maximum, ale myslím, že i u liberálů musí dojít na přetřes neskutečná drzost imigrantů. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Já měl malinko šoky na začátku a na konci.Tím prvním je rozhodně,když Vám někdo vyplení byt,že neuděláte vůbec nic.Prostě vidíte kluka Marka a něco Vás k němu přitahuje,tak nějaká televize a další elektronika nerozhodí,že jí někdo ukradne přímo před Váma.Daniel je prostě sám a nejspíš dost vydělává.Bohužel to je právě ono.Vydělává,ale přijel vlakem a jezdí v obyčejným Fordu.Vlastně o postavách se zde ani na Markově straně moc nedozvíte,u Marka aspoň zjistíte jeho stav s rodinou a jeho pravou identitu.Malinko škoda vynechané části o další hlavní postavě,která měla být nejspíš záhadnou,ale nebyla.No vše se drží mantinelu lásky dvouch stejných pohlaví.Plusem je zde určitě ukrajinský gang,kde v roli Bosse herec Vorobjov předvádí na pár minutách skvělý herecký um.Bohužel konec jestli měl být satisfakcí za začátek,tak je bohužel neskutečně prvoplánový.Je až moc náhodný a takový,že projel šustěním papíru,aby byl.Což je nesmírná škoda,protože to vypadalo,že Daniel už ty policajty volá z domova:)Jinak to mělo svůj styl evropského rukopisu,přesto tomu chyběla větší jiskra,než zapojit nakonec,že emigranti jsou nelegálně v hotelu.Tam byla ta postava černošky tajemná,ale proč byla?70% ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dát šlapce z ulice svou domácí adresu nemusí být ten nejlepší nápad. Navíc je šlapka kluk. 1) Spoiler. Snímek stojí a padá s nevěrohodným až nesmyslným chováním protagonistů._____Daniel dá pouličnímu prostitutovi svou adresu a domluví budoucí schůzku u sebe doma, což prokazuje zřejmý nedostatek pudu sebezáchovy._____Chování party v Danielově bytě, zejména její ukázněnost, je absurdní._____Samotné navázání vztahu pochází z bujné fantasie tvůrců gayovské červené knihovny._____Navíc Daniel vůbec nepůsobí jako osamělý zoufalec vyhledávající šlapky._____ 2) Velmi podařené je zobrazení celé situace, atmosféra i pocit určité odevzdanosti. Trochu pohádkový konec nevadí._____ 3) 51letý režisér filmů s homosexuální tématikou Robin Campillo (scénář, režie, střih) patrně ve snímku zúročil i vlastní pocity, ne-li zkušenosti._____ 4) 32letý přitažlivý Daniil Vladimirovič Vorobjov (sexy boss) se v Rusku zabývá nejenom herectvím, ale také režií, malířstvím a poesií._____22letý Kirill Emeljanov (milenec Marek) je zajímavý stejně jako 54letý Olivier Rabourdin (postarší podnikatel Daniel). ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama