poster

Kluci z východu

 • Francie

  Eastern Boys

 • Velká Británie

  Eastern Boys

Drama

Francie, 2013, 128 min

Režie:

Robin Campillo

Scénář:

Robin Campillo

Kamera:

Jeanne Lapoirie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ***

  Dát šlapce z ulice svou domácí adresu nemusí být ten nejlepší nápad. Navíc je šlapka kluk. 1) Spoiler. Snímek stojí a padá s nevěrohodným až nesmyslným chováním protagonistů._____Daniel dá pouličnímu prostitutovi svou adresu a domluví budoucí schůzku u sebe doma, což prokazuje zřejmý nedostatek pudu sebezáchovy._____Chování party v Danielově bytě, zejména její ukázněnost, je absurdní._____Samotné navázání vztahu pochází z bujné fantasie tvůrců gayovské červené knihovny._____Navíc Daniel vůbec nepůsobí jako osamělý zoufalec vyhledávající šlapky._____ 2) Velmi podařené je zobrazení celé situace, atmosféra i pocit určité odevzdanosti. Trochu pohádkový konec nevadí._____ 3) 51letý režisér filmů s homosexuální tématikou Robin Campillo (scénář, režie, střih) patrně ve snímku zúročil i vlastní pocity, ne-li zkušenosti._____ 4) 32letý přitažlivý Daniil Vladimirovič Vorobjov (sexy boss) se v Rusku zabývá nejenom herectvím, ale také režií, malířstvím a poesií._____22letý Kirill Emeljanov (milenec Marek) je zajímavý stejně jako 54letý Olivier Rabourdin (postarší podnikatel Daniel).(18.12.2018)

 • claudel
  ****

  Začátek naprosto skvělý, neotřepaný námět, divákovo napětí, kam se tahle prekérní situace bude ubírat, herecky více než solidní. Pak nastupuje až příliš dlouhá střední část filmu, která i liberálního heterosexuála úplně nenadchne a nedojme, až nastupuje opět slušná závěrečná půlhodinka s evropským, respektive francouzským rozuzlením. Spíše komorní snímek, který nadchne po umělecké stránce, u fanoušků s radikálnějším pohledem na svět stoupne tep na maximum, ale myslím, že i u liberálů musí dojít na přetřes neskutečná drzost imigrantů.(8.10.2018)

 • vyhnalek
  ****

  Festivalová anotace k filmu skutečně nelže. Film, který nutí člověka přemýšlet od své první minuty. Opravdu je pařížské severní nádraží tak nebezpečným územím, které střeží vojáci se samopaly a policisté se odváží jen v pětičlenných hlídkách? A film pokračuje dále a otázek přibývá. Chvílemi je až fyzicky nepříjemné sledovat dění na plátně. Hlavní hrdinové vlastně nejsou ani moc sympatičtí, ale jak bychom na jejich místě reagovali my? Jazyk je dalším důležitým hráčem tohoto filmu a váš pohled na filmu bude záležet na tom, na kolik umíte francouzsky či rusky. Pokud neumíte žádný z těchto jazyků, bude moci opět o to více přemýšlet. Celkově je možné filmu vytýkat, že příliš přehání, že možná příliš tlačí na pilu, ale v tomto směru je naštěstí film vyrovnaný od začátku až do konce...(23.3.2014)

 • Kristyn-K
  ****

  Divila jsem se, že měl Daniel odvahu vpustit Marka/Ruslana do svého bytu. Nakonec z toho ale vznikla zajímavá studie vznikajícího vztahu mezi dvěma hlavními postavami. Proti klidu Danielova bytu stojí ruský Boss, hlava celého východního gangu, kterého herec skvěle ztvárnil a divák ho za to musel nesnášet. Při posledních scénách jsem jen trnula nad tím, jak to všechno skončí. Zvlášť znepokojivé bylo téma imigrantů shromážděných v jednom hotelu, kde byli odděleni od zbytku světa. Otázkou zůstává, zda je toto běžně možné a nebo zde zafungovala hodně fantazie autora a snaha přeháněním upoutat na podobnou problematiku pozornost. (FebioFest 2014)(23.3.2014)

 • DonBraso
  ***

  Já měl malinko šoky na začátku a na konci.Tím prvním je rozhodně,když Vám někdo vyplení byt,že neuděláte vůbec nic.Prostě vidíte kluka Marka a něco Vás k němu přitahuje,tak nějaká televize a další elektronika nerozhodí,že jí někdo ukradne přímo před Váma.Daniel je prostě sám a nejspíš dost vydělává.Bohužel to je právě ono.Vydělává,ale přijel vlakem a jezdí v obyčejným Fordu.Vlastně o postavách se zde ani na Markově straně moc nedozvíte,u Marka aspoň zjistíte jeho stav s rodinou a jeho pravou identitu.Malinko škoda vynechané části o další hlavní postavě,která měla být nejspíš záhadnou,ale nebyla.No vše se drží mantinelu lásky dvouch stejných pohlaví.Plusem je zde určitě ukrajinský gang,kde v roli Bosse herec Vorobjov předvádí na pár minutách skvělý herecký um.Bohužel konec jestli měl být satisfakcí za začátek,tak je bohužel neskutečně prvoplánový.Je až moc náhodný a takový,že projel šustěním papíru,aby byl.Což je nesmírná škoda,protože to vypadalo,že Daniel už ty policajty volá z domova:)Jinak to mělo svůj styl evropského rukopisu,přesto tomu chyběla větší jiskra,než zapojit nakonec,že emigranti jsou nelegálně v hotelu.Tam byla ta postava černošky tajemná,ale proč byla?70%(7.11.2019)