Ramones - I Wanna Be Sedated

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1988, 2 min

Punk rockový video klip nakrútený na jeden záber s rozsahom dve a pol minúty bez použitia strihu. Členovia kapely Ramones sedia pri stole. Dee Dee číta časopis. Marky pojedá kukuričné lupienky. Johnny sa nudí a Joey spieva. Okolo nich sa postupne začne motať mnoho rôznych ľudí. Pobehujú, hmýria sa. Chalani z Ramonesu stále nerušene sedia pri stole a vôkol nich je úplný chaos. Objavia sa tam mažoretka, kvetinárka, doktor, terorista, údržbár, nevesta, mníška, zdravotná sestra, hráč na gajdy, prostitútka, farmár, blázon, deti, baletka, školáčky... dokonca aj kameraman, režisér a Pinhead. Ku koncu skladby sa rozídu a na scéne ostanú zasa len štyria členovia kapely. (MM_Ramone)

K.I.N.G.

I Wanna Be Sedated je jedna z nejznámějších písní skupiny Ramones. Byla to jedna z prvních, kterou jsem od nich znal a určitě napomohla k růstu mé lásky k této punk rockové partě skvělých hudebníků. I přesto, že nikdy nepatřila mezi moje nejoblíbenější, je skvělá a je to rozhodně jedna z těch, které se mohou líbit širokému spektru lidí, i těm, kteří punk vyloženě nevyhledávají. Ke skladbě byl natočen zajímavý a zábavný videoklip, bizarní chaos kolem uklidněných Ramonesáků. Song - 80%, Video - 80%, |Celkem = 80%| ()

MM_Ramone

Perfektný punk rockový video klip. Celý je natočený na jeden záber. Dve a pol minúty bez použitia strihu. Členovia kapely Ramones sedia pri stole. Dee Dee číta časopis. Marky pojedá kukuričné lupienky. Johnny sa nudí a Joey spieva. Okolo nich sa postupne začne motať mnoho rôznych ľudí. Pobehujú, hmýria sa. Chalani z Ramonesu stále nerušene sedia pri ich stole a vôkol nich je úplný chaos. Objaví sa tam všelikto. Tak napríklad: mažoretka, kvetinárka, doktor, terorista, údržbár, nevesta, mníška, zdravotná sestra, hráč na gajdy, prostitútka, farmár, blázon, deti, baletka, školáčky... dokonca aj kameraman, režisér a Pinhead. Ku koncu skladby sa rozídu a na scéne ostanú zasa len štyria členovia kapely. Rocková genialita. Výborný klip. ***** ()

corpsy

Táto skupina mi svojím prejavom vo videoklipoch pripomínala jednu psiu rasu a to nielen svojim výzorom. Ale klip je proste jedna radosť. ()