Reklama

Reklama

Duchové lesa

(amatérský film)
Krátkometrážní / Animovaný / Horor
Česko, 2013, 43 min

Režie:

Miroslav Bula

Scénář:

Miroslav Bula

Hrají:

Miroslav Bula

Obsahy(1)

Příběh o ženě, která je posedlá chamtivostí a honbou za penězi. Díky nešťastné události se jí podaří získat přízeň muže a jeho dcery, avšak netuší, co jí toto setkání nakonec přichystá za osud. (Brodequin)

Recenze (14)

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Strašné zpracovaní (powerpoint =/= animace), povídka je dobře napsaná a hudba celkem slušná. Bohužel zpracování to pro mě táhlo dolů. Pokud už si autor vybral techniku "powerpoint" bez mluvení mohl by, alespoň nějak kreativně vyřešit texty. Tohle je vážně lehce nadprůměrná povídka s obrázky. Jako film to pro mě dostane 2/5. ()

LV.Helter 

všechny recenze uživatele

Poetická očista, ktorá každou ďalšou minutou irituje viac a viac diváka.Takže viacmenej sa to zaseklo v priemeri a nahor to ťahá silný záver. Bez slov, len hudba, "obrazy" a text. Hudba tu dodávala veškéru melancholiu a pri pár scenách zrobila svoje. Avšak nápad je fakt skvelý, niečo také sa len tak často nevidí. Myslím, že viacej od amaterského českého undergroundu sa čakáť nedá! ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Lehce hororová pohádka pro děti, vytvořená jako obrázková knížka, doslova. Doslova. FAKT doslova. Žádné mluvené slovo, jen text na animovaných obrázcích. On to sice je originální nápad, ale to si můžu přečíst jakoukoli takovou knížku, pustit s k ní nějakou děsivou hudbu a efekt bude úplně stejný. Tady to hodně zachraňuje právě skvěle zvolená hudba, díky které to občas má určitou atmosféru a díky které ta stopáž utíká podstatně rychleji. Má i na to, aby to díky ní aspoň do určité míry opravdu fungovalo, ale dost jí v tom brání pitomý příběh, který má spoustu nesmyslných míst i na pohádku. Jakou roli v tom měla ta dvě další děcka? Proč se její otec po své smrti taky nestal duchem jako ostatní, proč by se pak nemohli maceše jít pomstít spolu? Proč čarodějka maceše prodávala ten jed, když už s ní očividně nějakou zkušenost má? Nemůžu si pomoct, ale vymyšlené je to prostě hodně laxně. Nemít to originální nápad a skvělou hudbu, tak to fakt nestojí za nic. Čertova díra se Bulovi povedla podstatně líp, i když i tam se ten vizuál časem omrzí, ale aspoň se tam konečně mluví. Slabé 2* ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Vdovec, mladá dceruška, macecha, zrada, smrt, podivné lesní bytosti...? Horrorové pohádky by nám docela šly. Bula mě zaujal již svým krátkým fotopříběhem Victim a tak jsem se na jeho další středometrážní příběh docela těšil. A bylo na co. Po vizuální a zvukové stránce je to fakt lahůdka. Krásně se na to kouká a ten hudební a zvukový doprovod je kurevsky atmosférický (koukat na to někdy o půlnoci se sluchátkama, musí to být fakt palba). Příběh je takový obyčejný, ale promyšlený. Nic nového nepřináší, ale dobře pracuje s natolenými fakty a zápletkou, není to žádná tuctová odrhovačka. Výtku bych měl jen k jedné věci. některé ty obrázky by nemusely být tak dlouho a nehybné, občas je to hodně strnulé. A vlastně mě i napadlo, že by bylo hrozně fajn, kdyby tam ten text nebyl a nahradil ho mluvený komentář. Zbylo by více času prohlížet si dané obrazy a odhalovat zákoutí a tajemství jejich detailů. Ale nepochybuji, že se to časem a dalšími Bulovými pracemi bude v tomhle ohledu jen a jen zlepšovat. I přesto všechno je to hodně sugestivní, poutavý, atmosférický a uchvacující podívaná. kromě toho, že je do dost ojedinělý a až originální (na české, horrorové a animované) poměry. Opravdu slušná práce. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Já bych přivítal spíše mluvený doprovodný dialog, nežli ten psaný už kvůli navození ještě hustější atmosféry (protože tak jsem cítil jisté napětí jen místy – v určitých pasážích) a rovněž musím přitakávat k výtkám k těm zdlouhavým nepohyblivým obrázkům. I přesto mne však Miroslav Bula celkem mile překvapil. Jen tak dále, pokud natočí něco dalšího, určitě se na to podívám. Dávám mu zelenou a lehce nadprůměrné hodnocení. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama