Reklama

Reklama

Duchové lesa

(amatérský film)
Krátkometrážní / Animovaný / Horor
Česko, 2013, 43 min

Režie:

Miroslav Bula

Scénář:

Miroslav Bula

Hrají:

Miroslav Bula

Obsahy(1)

Příběh o ženě, která je posedlá chamtivostí a honbou za penězi. Díky nešťastné události se jí podaří získat přízeň muže a jeho dcery, avšak netuší, co jí toto setkání nakonec přichystá za osud. (Brodequin)

Recenze (14)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem se obával toho, co se stane, když Miroslav Bula svou techniku roztáhne do středometrážního filmu, ale nakonec se ukázalo, že to fungovat může. Tohle je dobrý příběh, který stojí na celkem klasické legendě a vlastně i na pohádce o Jeníčkovi a Mařence. Kreslená podoba tohoto filmu, který opět není animovaný, ale jedná se o přechody jednotlivých fotografií, respektive snímků, které i díky hudebnímu doprovodu navozují naprosto skvělou atmosféru. Docela by mě zajímalo, jak by tenhle snímek vypadal s mluveným slovem místo psaného textu. Přesto atmosféricky i designově skvělé. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Grafická stránka zcela převálcuje neumělé školometské vyprávění. Příběh uměle natahovaný, není vystavěn natolik napínavě, aby udržel pozornost celou dobu a začne nudit. K tomu přispívají i četné titulky. Divák je nucen soustředit se na méně kvalitní text a není mu dopřáno nerušeně se kochat zdařilou vizuální stránkou. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Já bych přivítal spíše mluvený doprovodný dialog, nežli ten psaný už kvůli navození ještě hustější atmosféry (protože tak jsem cítil jisté napětí jen místy – v určitých pasážích) a rovněž musím přitakávat k výtkám k těm zdlouhavým nepohyblivým obrázkům. I přesto mne však Miroslav Bula celkem mile překvapil. Jen tak dále, pokud natočí něco dalšího, určitě se na to podívám. Dávám mu zelenou a lehce nadprůměrné hodnocení. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Vdovec, mladá dceruška, macecha, zrada, smrt, podivné lesní bytosti...? Horrorové pohádky by nám docela šly. Bula mě zaujal již svým krátkým fotopříběhem Victim a tak jsem se na jeho další středometrážní příběh docela těšil. A bylo na co. Po vizuální a zvukové stránce je to fakt lahůdka. Krásně se na to kouká a ten hudební a zvukový doprovod je kurevsky atmosférický (koukat na to někdy o půlnoci se sluchátkama, musí to být fakt palba). Příběh je takový obyčejný, ale promyšlený. Nic nového nepřináší, ale dobře pracuje s natolenými fakty a zápletkou, není to žádná tuctová odrhovačka. Výtku bych měl jen k jedné věci. některé ty obrázky by nemusely být tak dlouho a nehybné, občas je to hodně strnulé. A vlastně mě i napadlo, že by bylo hrozně fajn, kdyby tam ten text nebyl a nahradil ho mluvený komentář. Zbylo by více času prohlížet si dané obrazy a odhalovat zákoutí a tajemství jejich detailů. Ale nepochybuji, že se to časem a dalšími Bulovými pracemi bude v tomhle ohledu jen a jen zlepšovat. I přesto všechno je to hodně sugestivní, poutavý, atmosférický a uchvacující podívaná. kromě toho, že je do dost ojedinělý a až originální (na české, horrorové a animované) poměry. Opravdu slušná práce. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Kdo si nepřečte nestoudně vyspoilerovaný zdejší komentář jednoho uživatele, vrátí se možná tak trochu do dětských let, kdy si ve světle lampičky četl tajuplné pohádky o zlé maceše, nebohém děcku, která se stalo obětí její zloby a o vdovci, který na tom není o moc lépe. Ano číst, je tady skutečně potřeba. Skvělé fotografické obrazy, stupňující se příběh a skutečně vynikající hudba. Výsledkem toho všeho je originální ztvárnění. Vynikající závěr už má do pohádky docela daleko a krajan Miroslav Bula má u mně velké prvopočáteční plus. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama