Muž se zprávou

(pracovní název)

Akční

Indonésie / Austrálie, 2018, 90 min

• Fr

„ NEBUDU TĚ MUČIT. ANI TI DÁVAT NĚJAKÉ LEKCE. TOHLE JE KOMBINACE TVÝCH ŠPATNÝCH ŽIVOTNÍCH ROZHODNUTÍ KONCENTROVANÝCH DO JEDINÉ VĚCI. A TOU VĚCÍ JSEM JÁ...“ /// Tak ten úvod (25 minut) – to je kurevská zívačka. Pak slušná (krátká) akcička a zase nuda. Chápu, že jako bych měl něco vědět vo příběhu, ale… je to jednoduchá píčovina v níž jeden týpek jde po nějakým sráči. Teda alespoň zjednodušeně řečeno. Stejně na to sere pes, protože bavit vás můžou maximálně useklý hnáty, rozstřelený makovice a vodkrvení nožem. Taky ti indonéští parchanti jsou hrozný zjevy… Asijský béčko, ve kterým má hlavní roli běloch, takže vo to míň blbejch ksichtů… jinak není na co vzpomínat. Akce má vomezený choreo i lokace… a nakonec jí ani není tolik, aby přebila ten děj. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě práce s nožem, mačetou i snajperkou. 2.) Miluju ty indonéský ksichty. 3.) Thx za titule „vegetol.mp“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(27.3.2019)

Message Man ukazuje krásy Indonéských ostrovů. Bohužel obřím populačním růstem dostává příroda na frak. Historka sleduje Ryana Tellera (Paul O'Brien), který má temnou minulost a zhroucený morální kompas. Rozhodne se žít nomádským životem s místním hochem Donim (Aji Santosa) s nímž naváže přátelství. Když je hoch téměř zabit, uvede to v Ryanovi do pohybu násilné pomstychtivé síly z jeho minulosti.(13.4.2019)

• Lacike

Ja by som to prirovnal ku goreshitu Night Comes for Us. Akurat sa tu ovela snazivejsie buduje pribeh, takze fanusikovia tupej akcie behom prvej polovici filmu zdochnu od nudy. Ale potom konecne nejaki neumyti makakovia unesu devu s ktorou sa nas umyty hlavny biely hrdina skamatil a vypukne akcne inferno plne gore druhej cenovej. Bitky maju primitivnu choreografiu. Su tocene vo velkych detailoch, strih ignoruje rytmus jednotlivych chvatov a pôsobi to jak keby sa strihalo pevne danou frekvenciou, takze to na mna pôsobilo rovnako neprijemne ako Megatonove veldiela. Prestrelky su pre zmenu monotonne. Akcia proste katastrofa, ktoru si uziju len fanusikovia gore. Najhorsie ale dopadol predstavitel hlavneho hrdinu. Taky nevyrazny xicht, ktoremu som toho megazabijaka neveril ani sekundu. 2/10.(27.3.2019)

• sedm.1

Hodně slaboučké, laciné béčko, kde se přes mnoho slibných náznaků v podstatě ale nakonec nepovedlo vůbec nic. Hlavní hrdina v podání Paula O´Briena je sice tichá, osamělá a tajemná postava, jejíž představitel bojové umění evidentně ovládá, nicméně jeho motivace, minulost, charakter, pohnutky a nakonec i sympatičnost samotného herce nejsou vůbec jasné a přesvědčivé. Zápletka je pak neskutečná pohroma, to je i na laciné béčko až nevídaná tupost, ale především to celé působí strašně nesrozumitelně a zmateně, jako by snad její vývoj vznikal až při natáčení, neboť to vážně nedává vůbec žádný smysl, prostě děsná slátanina. A co se toho nejpodstatnějšího týče, tedy akce, tak něco tak mizerně nasnímaného, sestřihaného a tím pádem nepřehledného, snad ani nikoho nemůže bavit, a i když ty likvidace jsou vážně hodně krvavé, nekompromisní a brutální, což já velmi, velmi rád, tak i to se nakonec v té šílené nepřehlednosti ztrácí a zdaleka to nemá takový efekt, jaký by to při lepším zpracování mohlo mít. Message Man tak zkrátka není ani trochu tím zábavným nářezem, který jsem očekával, a na mě to tedy celé zapůsobilo, a to především díky práci režiséra a scénáristy v jedné osobě, až neskutečně amatérským dojmem, kterému doporučuji se obloukem vyhnout.(11.4.2020)

Hitman na odpočinku se spřátelí s malým klukem a posléze i s jeho matkou a sestrou a začíná se rýsovat něco na způsob ideální rodiny. Jenže čert nikdy nespí. Tak do půlky žádná hitparáda. Trocha jateční akce tu sice je, ale po většinu stopáže se O´Brien snaží hrát a nejde mu to ani trochu. Druhý poločas je ale o něčem jiném. Ne že by se jednalo o něco kulervoucího, ale film nabral tempo a bitkovalo se tu prakticky neustále. K Raidu a podobným indonézským záležitostem se to sice nepřibližuje ani na míle, ale jako průměrná akční jednohubka na deštivé dopoledne to docela funguje. 50%(11.3.2019)