Je suis né d'une cigogne

• Austrálie

Children of the Stork

Francie, 1999, 80 min

Na Gatlifa, profesionála každým coulem, film poněkud amatérský, začátečnický - a to měl už za sebou Gádžo dilo a Mondo, a před sebou Swing a Vengo. Možná si chtěl splnit sen o "čápovi", nebo se odreagovat mezi velkými díly. Možná také si chtěl přihřát svojí polívčičku. Filmů o moderních desperados bylo natočeno už celkem dost. Možná (do třetice) ne tak inteligentních, ale nejde tu jen o "čapí" úlet. Jde tu o přirozenost "čápa", který nosí nejen novorozence, ale také jejich podstatu: nespoutanost a bezmocnost. Pozn. 1: Včera jsem kousek za vsí potkal čápa, šel jsem po silničce, on stál od ní deset metrů na louce a vůbec si mě nevšímal. Pozn. 2: Cigogne (čti cigoň), Cigogne algérienne má možná (po čtvrté) něco z Tonyho Gatlifa (nebo naopak, možná).(4.4.2017)

Do určitej miery úlet, fantázia, komédia alebo realita, či iba trpká ilúzia ?! Neviem to posúdiť. Zopár vecí tam bolo celkom zaujímavých. Občas si pri tom aj zasmejete, ale keď to mám porovnať k filmom Transylvánia alebo Gadžo dílo ,, tak potom tento film mi vychádza od tohto režiséra ako najslabší. U mňa je to slabšia trojka.(19.10.2009)