V jeho očích

• Brazílie Hoje Eu Quero Voltar Sozinho (více)

Giovana (Tess Amorim) je Leova (Ghilherme Lobo) najlepšia priateľka. Trávia spolu popoludnia pri bazéne, hodnotia spolu momentálnu úroveň nudy a len tak sa pofľakujú. Ich vzťah však nie je na intímnej úrovni. Leo je pomerne uzavretý, nepúšťa si k telu ani svojich spolužiakov vytvára si vlastný svet nezávislý od ostatných. Slepý pätnásťročný Leo je už unavený z ochranných postojov rodičov a je rozhodnutý prevziať kontrolu nad svojím vlastným životom, preto požiada o výmenu školy. Príchod nového žiaka do jeho starej školy však donúti Lea, aby prehodnotili svoju každodennú rutinu. Potom, čo sa spriatelil s Gabrielom (Fabio Audi), musí nájsť spôsob, ako sa vysporiadať s Giovaninou žiarlivosťou. Keď si však Leo začne uvedomovať, čo cíti ku Gabrielovi, začína mať obavy z budúceho vývoja ich priateľstva. (figliar)

Grossing

Od narození slepý teenager objevuje svět s pomocí nového spolužáka a ubližuje tím kamarádce od dětství, která ho miluje. Citlivý film o postižení a gueer problému, chlapci se do sebe postupem času zamilují. ()

AdelleR

Je špatný, když si během filmu řeknete, že vás to nebaví; je ještě horší, když si uvědomíte, že je vám vlastně naprosto fuk, co se s nimi stane, protože ať se stane cokoli, bude to nereálný. Bylo fajn, že k LGBTQ+ tematice tvůrci nepřistupují klišoidně, jak tomu většinou bývá, ale celkově vzato tu žádná lovestory nebyla. To byl jeden okamžik, druhý, a bum, je to tu, bez vývoje, bez chemie, bez ničeho. Děj se v podstatě veze na tom, že na sebe žárlí přátelé, protože se přátelí s jinými lidmi, aniž by se nějak snažili se pochopit nebo si to alespoň jít vyříkat, romantika, na niž jsem čekala, dočista pohřbena. Hezké bylo pojetí Leovy slepoty, jak s tím kdo zacházel, ale ani na tom to bohužel nemůže stát. ()

TeRry.Doo

Srdce mi plesá...Tak úchvatný, procítěný snímek jsem již dlouho neviděla... Sympatičtí, pohlední, velmi přirození herci. Nápaditý scénář s hudbou, která ho jemně doplňuje. Kouzlo brazilské přírody, doupě mladých a úžasně vyřešený konec. Žádná negativa mě nenapadají, snad bych si jen přála, aby byl snímek dvakrát delší. Za mě jasných 5 hvězd + kdyby to šlo, tak jedna navíc. ()

vyhnalek

Jednoduchý příběh bez větších překvapení. Vlastně by tento film nebyl ničím originální, kdyby hlavní hrdina nebyl slepý. A to je na tom filmu úžasné, protože představitel hlavního hrdiny jej hraje naprosto úžasně - téměř nesleze z plátna, a díky tomu jeho hereckého koncertu neodtrhnete oči z plátna až do závěrečného finále. ()

Polda99

Dlouho jsem přemýšlel, jaký komentář napsat, abych stručně a co nejlépe a nejvystižněji popsal tento film a přitom zbytečně nepopisoval děj nebo neřešil otázku sexuality, poznávání sama sebe či se nerozepisoval o dospívání mládeže, které musí být pro mladého nevidomého gaye obzvlášť těžké a nevyzněl zbytečně pateticky či nadměrně nepoučoval potenciální diváky a tak mi nezbývá než zůstat u první myšlenky, která mě po zhlédnutí filmu napadla a ta zní: " To je tak sladký" :)))) ()

Rajca

„Leo, keby si niekomu ukradol bozk, ako by si ho vrátil?“ Citlivý pohľad do duše slepého chlapca – jeho dospievaní, prvej láske, túžbe byť sám sebou. Film vyniká ľahkosťou spracovania a pôsobí absolútne prirodzene, takže divák je okamžite vtiahnutý do deja a prežíva všetko dobré aj zlé s hlavným protagonistom a vôbec nerieši, či je Leo slepý, alebo či objekt jeho túžby je osoba rovnakého pohlavia. Film svojím spracovaním napomáha k väčšej tolerancii voči akejkoľvek inakosti, či už sa týka fyzického handikepu alebo sexuálnej orientácie. Kiež by bolo takýchto filmov viac! ()

hofiktom

Nádherný příběh slepého kluka, který mě dojímal už od začátku. Nebylo chvíle, kdy mi ho nebylo líto, a o to víc jsem mu tu pravou lásku přál. :) Moc hezký počin o tom, že láska je opravdu slepá. ()

anti-hil

Mezi filmy s gay tematikou, které vesměs spojuje otevřenost sexuálních scén, je Hoje Eu Quero Voltar Sozinho osamělým skvostem. Daniel Ribeiro s neskutečnou lehkostí vypráví jeden z příběhů, které patří mezi literárně a filmově nejprovařenější - první láska mladého člověka. Jaké je však překvapení, když divák není svědkem křečovitosti, nereálnosti dialogů či situací a místo toho je mu dovoleno nahlédnout do každodennosti jednoho slepého mladíka, může sledovat pozvolné probuzení tužeb mladého člověka, je svědkem momentů jeho osamění (scéna ve sprše), ryzí intimity (scéna se zapomenutou bundou), přátelství, nepatologické žárlivosti. ()

Rathe

Jo, tenhle snímek si to zaslouží. Ještě jsem nenarazil na snímek, který by zkombinoval tématiku homosexuality a slepoty. Pohled na mladé lidi ve mě evokoval pocit, že to není ani tolik o homosexualitě jako o čistotě duše. ()

martinicon

Jeden z nejlepších LGBT filmů, které jsem měl tu možnost doposud spatřit. Jednoduchý, přesto silný a emotivní příběh. ()