Orfeova pieseň

(studentský film)
  • USA Song of Orpheus, The

Orfeova pieseň rozpráva o mladom Dávidovi, ktorého vnútorní démoni, prenasledujúci ho už od detstva, donútia konečne konať a tak sa vďaka terapeutovi Arturovi rozhodne napísať divadelnú hru. Vloží do nej všetko, celý svoj život a pocity. Stretáva sa s hercom na voľnej nohe, Alexom, ktorý mu pomôže s realizáciou samotnej hry, no keď sa už zdá, že je všetko na dobrej ceste, Dávidovo znovu nadobudnuté sebavedomie sa začne rozpadať. Tu prichádza tajomný Sandman, ktorý z ríše snov zasahuje do životov smrteľníkov a ukáže mu, že vždy existuje ešte iná alternatíva.

Tento príbeh je inšpirovaný komixovou poviedkou Strach z pádu, ktorá je stručným, ale výstižným príkladom toho, že sa človek nemá vzdávať a že vždy má možnosť zvíťaziť nad svojím strachom. Zámerom tohto diela je dať nádej tým, ktorí sa boja spraviť krok vpred a ktorí sa pri len maličkom záchveve boja postaviť problému a čeliť mu. (oficiální text distributora)

ellessar01

Nejak nemam slov...sandmana miluju a tenhle film to presne vystihnul...neskutecny zazitek, na jehoz konci jsem skoncil zirat na titulky s otevrenou hubou a po tvari mi tekly slzy...I want MOOOOOOOOORE...much moooore ()

magu

Graficky, herecky slušné, ale tých zbytočných minút tam bolo zbytočne veľa. Na konci som už zaspával. O tom, že kto nepozná predlohu, netuší "vo co go", tu už popísané bolo dosť. A kde ste vlastne videli ten horor? Takže držím palce autorom v ďalších projektoch, ktoré budú dúfam, už len lepšie a lepšie, až k piatim hviezdičkám. ()

Zelda knihkupec

Atmosférické, temné a inteligentní tak na takovéhle přísady jsem u Gaimana zvyklý a jsem jen rád že se to podařilo i klukům ze Slovenska. Navnadili jste mě tak doufám že se ještě do Sandmanova světa podíváme... ,,BOJÍŠ SA PÁDU?,, ()

dzetko83

velice bych si přál delší stopáž.180 minut by bylo adekvátní k tomu abych se s postavama vícero skamarádšoftoval a seznámil.jinak se mi to líbilo dost...hudba i ty kecy vokolo :-) Aj nýd móre :-) ()

rebelmia

Veľmi kvalitný študentský film, výborná kamera, scenár, hudba, zaujímavý námet, no najmä skvelá voľba obsadenia do rol Hrčku i Kadlečíka. ()