poster

Madonna: American Life (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2003, 5 min (SE: 4 min)

Režie:

Jonas Åkerlund

Hrají:

Madonna
 • Larrysbride
  ****

  Necenzurovaná verze (http://www.dailymotion.com/video/xz7og2_madonna-american-life-uncensored-video_music) hodně dobrá. Verze s vlajkami jen nuda...(14.11.2013)

 • kingik
  ****

  Kontroverzním klipem za lepší Ameriku. Madonna v khaki mundúru, opásaná střelivem a granáty a s bojovou náladou, zaprovokovala asi nejvíce v novém miléniu, co se týče její hudby. Třaskavý klip, a to doslova, je v necenzurované verzi hodně provokativní záležitost, která si servítky nebere a střílí náboji do americké politiky, do hlavy státu a politického systému jako takového. Kdyby trochu ubrala, nebylo by to na škodu. Přitom kvality písničky jsou položeny zdatně vysoko, než poněkud přepálený klip, který v osekané verzi s vlajkami působí až fádně. Jednou za čas, maximálně k tomu může docházet jednou až dvakrát za deset let, se politika do hudební tvorby zatáhnout dá, ale už by bylo horší, kdyby se to stalo pravidlem. Madonna ať raději střídá zajíčky v posteli, než tahá zbrojní arzenál do hudebních klipů, které mají diváka především bavit než militantně děsit. V každém případě je to záležitost, která hudební svět na nějakou dobu rozdělila. 80%(9.1.2014)

 • NinadeL
  ****

  Necenzurovaná verze je dobrá, montáž Madonna a vlajky je naprostá zbytečnost.(26.10.2013)

 • Marek1991
  **

  Cenzurované dielo s vlajkami je dosť veľká zbytočnosť, no to necenzurované je provokatívne miestami správne, miestami nie a je pokrytecké z jej strany, lebo aj ona je zodpovedná za mnohé veci. Mimochodom nechápem prečo tam spieva, že nie je kresťanka ani židovka, keď vieme, že vyznáva alebo vyznávala kabalu, ktorá je druh židovskej mystiky. No opäť aj tu je veľa nevkusu a trápností, rozhodne to nie je nejaká ikona, ktorá by mala byť oslavovaná podľa mňa.(6.12.2013)

 • Karlsberger
  *

  Zpracování vlajek mě nijak neohromilo. Ihned bych odstranil „špinavý efekt“, který požitek z vlajek a i následné určování jen kazí. Kdyby klip nebyl od Madonny, tak bych vyřadil i ji, protože většinu lidí zajímají jen vlajky, na které se dívá opravdu špatně, když tam Madonna pořád zaclání. Tudíž, pokud jste přišli kvůli vlajkám budete jedině zklamaní. Jestli si budete chtít spravit chuť, doporučuji si radši pustit „Zábavné Vlajky“, které svou kvalitou i informační hodnotou bezproblému tento klip převýšily.(17.7.2016)

 • - V cenzurované verzi klipu se nacházejí následující státní vlajky: vlajka Švédska, vlajka Mexika, vlajka Spojeného království, vlajka Kuby, vlajka Makedonie, vlajka Jordánska, vlajka Pobřeží slonoviny, vlajka Chile, vlajka Madagaskaru, vlajka Kyrgyzstánu, vlajka Paraguaye, vlajka Palestiny, vlajka Svazijska, vlajka Srí Lanky, vlajka Haiti, vlajka Jihoafrické republiky, vlajka Rakouska, vlajka Ruska, vlajka Mosambiku, vlajka Mauricia, vlajka Maroka, vlajka Mauritánie, vlajka Rumunska, vlajka Íránu, vlajka Guyany, vlajka Guatemaly, vlajka Kazachstánu, vlajka Ománu, vlajka Nigeru, vlajka Austrálie, vlajka Nikaraguy, vlajka Chadu, vlajka Libanonu, vlajka Seyschel, vlajka Dánska, vlajka Litvy, vlajka Kolumbie, vlajka Džibutska, vlajka Jamajky, vlajka Německa, vlajka Kambodži, vlajka Gabonu, vlajka Francie, vlajka Estonska, vlajka Norska, vlajka Pákistánu, vlajka Mikronésie, stará vlajka Libye, vlajka Grónska, vlajka Sýrie, vlajka Arménie, vlajka Toga, vlajka Indonésie, vlajka Indie, vlajka Zimbabwe, vlajka Nového Zélandu, vlajka Španělska, vlajka Turkmenistánu, vlajka trinidada a tobaga, vlajka Jemenu, vlajka Libérie, vlajka Thajska, vlajka Bahrajnu, vlajka Izraele, vlajka Gambie, vlajka Eritreje, vlajka České Republiky, vlajka Kostariky, vlajka Komor, vlajka Ghany, vlajka Burundi, vlajka Mali, vlajka Malajsie, vlajka Etiopie, vlajka Súdánu, vlajka Taiwanu, vlajka Lucemburska, vlajka Senegalu, vlajka Japonska, vlajka Číny, vlajka Spojených arabských emirátů, vlajka Uzbekistánu, vlajka Srbska, vlajka Albánie, vlajka Filipín, vlajka Andorry, vlajka Vietnamu, vlajka Nizozemska, vlajka Malawi, vlajka Peru, vlajka Bulharska, vlajka Angoly, vlajka Finska, vlajka Brazílie, vlajka Ázerbájdžánu, vlajka Venezuely, vlajka Belgie, vlajka Argentiny, vlajka Somálska, vlajka Saúdské Arábie, vlajka Portugalska, vlajka Palau, vlajka Zambie, vlajka Malty, vlajka Jižní Koreje, vlajka Burkiny Faso, vlajka Nigérie, vlajka Bangladéše, vlajka Alžírska, vlajka Bruneje, vlajka Botswany, vlajka Bosny a Hercegoviny, vlajka Beninu, vlajka Surinamu, vlajka Tanzanie, vlajka Rwandy, vlajka Portorika, vlajka Namíbie, vlajka Mongolska, vlajka Kataru, vlajka Papuy-Nové Guiney, vlajka Panamy, vlajka Nepálu, vlajka Lotyšska, vlajka Laosu, vlajka Sierry Leone, vlajka Islandu, vlajka Slovenska, vlajka Vatikánu, vlajka Tuniska, vlajka Slovinska, vlajka Kanady, vlajka Ukrajiny, vlajka Švýcarska, vlajka Chorvatska, vlajka Egypta, vlajka Dominikánské republiky, vlajka Kuvajtu, vlajka Irska, vlajka Polska, vlajka Turecka, vlajka Řecka, vlajka Guineje, vlajka Severní Koreje, vlajka Maďarska, vlajka Hondurasu, vlajka Uruguaye, vlajka Singapuru, vlajka Ugandy, vlajka Vanuatu, vlajka Kamerunu a vlajka Spojených států amerických. (Karlsberger)

 • - K videoklipu existují dvě verze. Ta první zachycuje módní přehlídku s válečnou tématikou, objevuje se zde postava tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe nebo Saddáma Husajna a také jsou tu záběry z války. Tato verze se ale vysílala jen velice krátce a Madonna pak byla nucena celý videoklip přestříhat. Konečný výsledek byl takový, že Madonna po celou dobu stojí před plátnem, kde se promítají vlajky mnoha zemí světa. Druhá oficiální verze ale takový úspěch nezaznamenala. (veronica 01)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace