poster

Aluna (festivalový název)

 • Kolumbie

  Aluna

Dokumentární

Kolumbie, 2012, 86 min

Režie:

Alan Ereira

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • ledzepfan
  ***

  Nevím no. Tihle kluci a holky mi připadají trochu jako z hipísácké pohádky pro děti. Chodí kolem dokola koukolem, obsesivně si leští tykve a táhnou za sebou zlatou šňůru o kterou pak zakopává (a následně trhá a rozkrádá) půlka Kolumbie. Celá cesta vede (i díky ne úplně zručné dramaturgii filmu) tak trochu odnikud nikam. Chlapi čtou něco z bublinek které nikdo nevidí. Občas prohodí něco trefného, občas zase nějakou tu eko-banalitu. Dost často zaujímají docela arogantní postoj ( "..i kdyby jsme to vysvětlili krok za krokem, bratr by stejně nerozuměl.." "My jsme tu 500let, toto je Naše.Kdo jste vy..") Myslím, že je to ale spíše povrchni filmařina která zde dělá z Kogiů takové poblázněné JardyDušky. Možná kdyby se film zaměřil spíše na poznání jejich způsobu života, měl by nakonec mnohem větší dopad než tahle rozpačitá cesta.(7.4.2017)

 • Stanley
  ****

  Indiáni kmene Kogi v předtuše vlastního konce před hrozbou, kterou pro ně představuje naše civilizace, se rozhodli o nemožné - sdělit nám něco pro nás prakticky nesdělitelného a naházet tím perly sviním. Že je to jako postavit apoštoly před Sanhedrin je asi každému jasné, ale třeba naše ochota a schopnost učit se Porozumění ještě není tak úplně beznadějná...(26.5.2016)

 • sator

  Dokument který předcházel... http://www.csfd.cz/film/299648-varovani-starsiho-bratra je na youtube...(28.3.2016)

 • coscarelli
  *****

  Bratranci z Kogi maju vo vsetkom jasno od pociatku a ja im davam za pravdu a kazdemu zvuku, ktory z nich vyliezol. Naopak zle mi prichadza z pochybovacnosti a skeps "odbornikov" v bielych satach a perom vo vrecku, ktorí dupu do zeme tvrdenia domorodých kmenov a snaziac sa presadzovat ,v podstate ten isty pohlad , no odbornym slovom, ktore tak pekne s istotou zerie stado. Vsetko je zasraty biznis, ..vratme sa na zaciatok ..k myslienke.(13.3.2017)

 • Brylin
  ****

  Aluna nabízí neuvěřitelně poutavý vhled do naprosto odlišné kultury indiánského kmene Kogi. Hluboké znalosti našeho světa a kosmu, přirozená moudrost a dokonalé sepjetí s přírodou mě fascinují. S formou snímku je dalo jistě daleko více pohrát, avšak obsah je neskutečně inspirující a podnětný. Tento Ereirův dokument navazuje na skromnější a o dost méně působivé Varování staršího bratra. Zdá, že mladší bratr je nepoučitelný. Silné čtyři hvězdy.(1.1.2017)

 • VanillaIce
  ****

  Poselství jasné a srozumitelné, obsah silný, ale filmařina trochu kulhá...(4.8.2016)

 • trepiel
  ***

  nějak jsem poslání filmu nebyl schopen docenit(10.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace