Reklama

Reklama

Den, kdy zastřelili Kennedyho

(TV film)
  • Česko Kennedy: Vražda (více)
USA / Velká Británie, 2013, 54 min

Režie:

Leslie Woodhead

Hudba:

Nainita Desai

Hrají:

John F. Kennedy (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Lee Harvey Oswald (a.z.)

Obsahy(1)

Tento mimořádný pořad natočený v Dallasu a Washingtonu D.C. pojednává o atentátu na Johna F. Kennedyho. Přináší exkluzivní, dosud neodvysílané rozhovory a působivé archivní záběry, jež postaví tragické události tohoto osudného dne v roce 1963 do nového světla. Poslední hodiny vedoucí k jeho předčasné smrti nám přiblíží lidé, kteří byli u toho: od novináře, který s Kennedyovými strávil celý den, až po zdravotní sestru, která v nemocnici zjišťovala, zda prezident jeví známky života. (Viasat)

(více)

Recenze (17)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

I have promises to keep, but no miles to go before I sleep.. Emočně zabarvená rekonstrukce onoho dne, kdy skončil čas nevinnosti. Occamovou břitvou jsou odříznuty konspirační teorie a servíruje se spousta autentických záběrů a svědectví. Zajímavé informace podává bodyguard paní prezidentové, především tu o volbě limuzíny bez střechy, aby Jackie bližším kontaktem s publikem získala v Texasu nepříliš populárnímu vůdci nějaké politické body. Kdo čeká, že uslyší, jak Lyndon Johnson při improvizované přísaze říká Karlovo: „Tohle jsem opravdu nečekal.“, musí jinam.. ()

PEZ 

všechny recenze uživatele

Strucny dokument, ktory objasnuje zakladne fakty jednej z najsokujucejsich udalosti americkej historie. Udalosti, ktora v istom zmysle ukoncila tzv. moderny vek nevinnosti. Ako bonus pridava dobove zabery (priamo z miesta cinu a osudovej chvile JFK) a vypovede svedkov, ktori boli priamo na mieste diania - clen prezidentskej ochranky, osetrujuca sestra, ociti svedkovia stojaci vokol, policajny vysetrovatel, novinari...pravdou vsak je, ze usmrtenim L.H. Oswalda len 35 hodin po jeho zatknuti sa cely pripad skomplikoval (minimalne sa nezistil motiv) a zapricinil vznik konspiracnych teorii. Na tie sa vsak tento dokument nezameriava, riesi cisto oficialnu verziu. V originalnom zneni nahovoril komentar Kevin Spacey. ()

Reklama

Una111 

všechny recenze uživatele

Nevěřte oficiálnímu textu distributora: Pohled, který film přináší na onen den, není ani nový, ani dramatický. (Dramatická je tak leda samotná skutečnost, že byl prezident před očima davů zastřelen.) Ta různá důležitá a "objevná" svědectví diváků mi silně připomínají televizi Novu a její každodenní zprávy. Sice se v takových zpravodajstvích nic nedozvíme, ale představte si, byl tam Pepík od sousedů! A to je přece tak děsně přesvědčivé, že? - - - Kolem smrti JFK toho tolik nesedí nebo sedí až moc, přesto nevěřím, že se někdy dozvíme pravdu stejně jako o mnoha a mnoha dalších a možná i významnějších historických okamžicích. Chtěli byste vědět něco víc o tom spiknutí proti Kennedymu, o kterém hovořila oficiální verze? To máte smůlu, dozvíte se jen o pocitech lidí, kteří se motali v těch chvílích okolo, ke slovu se dostanou i ti, kterým tehdy bylo celých šest let (!). Toto není nic víc než mediální obraz pro veřejnost, navíc střižený a la Hollywood, to je takzvaně "to, co chceme, abyste si mysleli". ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Nic objevného, jen stručný popis události (osvěžující jsou pouze některé nově zveřejněné záběry a fotky). Mnohem zajímavější by byly souvislosti, které mohly k oné tragédii vést (komu vadil, s kým byl ve sporu, vztahy uvnitř administrativy, mezinárodní situace). Jinak řečeno, stačí si přečíst jeden či dva novinové články a nemusíte na tohle koukat. 3/10! ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Jů Es Ej, nebo-li vraždy v přímém přenosu. Naneštěstí obal tohoto dokumentu je skutečně několikavrství. Zabil ho prostě ten bláznivej komouš ze skladu knih, víte? Utřete slzu, politujte nešťastnou vdovu a zítra ráno nanovo. Zbývá tak jen detailní časový pohled na osudnou jízdu Saraj...pardon, Texasem (ach, ta stále se opakující historie...) a skvělý detailní záběr na poslední ránu pro JFK. Velmi povrchní informace o jedné z nejkontroverznějších událostí v USA a zpracování ve stylu Hollywood emotions. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama