Reklama

Reklama

Den, kdy zastřelili Kennedyho

(TV film)
  • Česko Kennedy: Vražda (více)
USA / Velká Británie, 2013, 54 min

Režie:

Leslie Woodhead

Hudba:

Nainita Desai

Hrají:

John F. Kennedy (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Lee Harvey Oswald (a.z.)

Obsahy(1)

Tento mimořádný pořad natočený v Dallasu a Washingtonu D.C. pojednává o atentátu na Johna F. Kennedyho. Přináší exkluzivní, dosud neodvysílané rozhovory a působivé archivní záběry, jež postaví tragické události tohoto osudného dne v roce 1963 do nového světla. Poslední hodiny vedoucí k jeho předčasné smrti nám přiblíží lidé, kteří byli u toho: od novináře, který s Kennedyovými strávil celý den, až po zdravotní sestru, která v nemocnici zjišťovala, zda prezident jeví známky života. (Viasat)

(více)

Recenze (17)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Dávam jednu za výpovede ľudí, ktoré som doposiaľ nevidel. Nič to však nemení na situácii, že Kenedy bol zavraždený vlastnou vládou, pričom v samotnom dokumente sa absolútne nezaoberajú vyšetrovaním, iba zverejnením pocitov ľudí, ktorí boli v tom čase na mieste činu. Nič z vyšetrovania. Nič. Nič. Absolútne nič. Dnes už sa vie, že smrteľná guľka nebola vystrelená z uvedenej budovy, ale z poza plota. Je to aj na zábere "krásne" vidieť, keď odletí kus hlavy Kenedyho. Budova stojí za jeho chrbtom, pričom časť lebky sa odtrhne v smere spredu do zadu, viac od tváre k temenu, než naopak. Takže tento dokument viac prezentuje hon a popravu na nevinného, obetného baránka Osvalda. Taktiež nemá logiku tvrdenie, že Osvald zavraždil Kenedyho z dôvodu, lebo sympatizoval s komunistami. Osvald žil v Rusku a mal manželku, pochádzajúcu z tejto nenávidenej krajiny, bol zaregistrovaný v kubánskej "strane", tak prečo by to robil? Človek by skôr povedal, že mali rovnaký názor na politiku, než odlišný postoj. Presne v 40 minúte tohto dokumentu môže divák vidieť fotku, kde nový prezident Johnson skladá prísahu. Ja som videl dokument, kde je tento významný moment zostrihaný do viacerých záberov, pričom prejav muža s motýlikom, stojaceho na fotke úplne v ľavo, je prinajmenšom vzhľadom k tragickému okamihu, trápny a pohŕdajúci k pamiatke zosnulému. Je hanbou, že týmto vôbec kŕmia ľudí a je ešte väčšou hlúposťou, že tomu podaktorí veria. História sú fakty a nie pocity nahonobené nejakým 6 ročným chlapcom, ktorý v čase streľby vnímal akurát tak farbu kvetov (ako to sám uviedol). V televízii sa objavuje mnoho dokumentov, no väčšina z nich prezentuje verziu vyšetrovania štátom, ktorý tak či onak, publikuje to, čo sa mu hodí. Bolo by načase, keby mali ľudia možnosť vzhliadnuť aj iný uhol pohľadu. Každý iný názor je považovaný za konšpiráciu. Je to trápne. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Nic objevného, jen stručný popis události (osvěžující jsou pouze některé nově zveřejněné záběry a fotky). Mnohem zajímavější by byly souvislosti, které mohly k oné tragédii vést (komu vadil, s kým byl ve sporu, vztahy uvnitř administrativy, mezinárodní situace). Jinak řečeno, stačí si přečíst jeden či dva novinové články a nemusíte na tohle koukat. 3/10! ()

Reklama

Una111 

všechny recenze uživatele

Nevěřte oficiálnímu textu distributora: Pohled, který film přináší na onen den, není ani nový, ani dramatický. (Dramatická je tak leda samotná skutečnost, že byl prezident před očima davů zastřelen.) Ta různá důležitá a "objevná" svědectví diváků mi silně připomínají televizi Novu a její každodenní zprávy. Sice se v takových zpravodajstvích nic nedozvíme, ale představte si, byl tam Pepík od sousedů! A to je přece tak děsně přesvědčivé, že? - - - Kolem smrti JFK toho tolik nesedí nebo sedí až moc, přesto nevěřím, že se někdy dozvíme pravdu stejně jako o mnoha a mnoha dalších a možná i významnějších historických okamžicích. Chtěli byste vědět něco víc o tom spiknutí proti Kennedymu, o kterém hovořila oficiální verze? To máte smůlu, dozvíte se jen o pocitech lidí, kteří se motali v těch chvílích okolo, ke slovu se dostanou i ti, kterým tehdy bylo celých šest let (!). Toto není nic víc než mediální obraz pro veřejnost, navíc střižený a la Hollywood, to je takzvaně "to, co chceme, abyste si mysleli". ()

Tominecek 

všechny recenze uživatele

Další z řady dokumentů, ktery nenápadně hájí oficiální verzi o jediném střelci. Ale pozorný divák si všiml dvou detailů, které tuto verzi naprosto vyvraci: 1) Rodiče, kteří zalehli sve děti hned vedle auta, ve kterem byl před jejich očima třetí ranou zastřelen prezident Kennedy, vypověděli: "Výstřely přišly zpoza za námi." (chápej: z travnatého pahorku, nikoliv ze skladu učebnic). 2) Ihned po úprku auta se zastřeleným prezidentem z místa činu se lidé dali hromadně do úprku na travnatý pahorek, protože tam chtěli vidět vraha. Neběželi ke skladu učebnic... ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Viděno dne 22.11.2013, k připomenutí 50. výročí této nešťastné události, kdy byl prezident Kennedy zabit při návštěvě Dallasu. Dokument zachycující téměř minutu po minutě poslední okamžiky života prezidenta Kennedyho i výpovědi očitých svědků od přihlížejících, až po ochranku a "vraha Lee Harveye Oswalda". ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama