poster

Nejistý (festivalový název)

 • Francie

  Qui vive

 • angličtina

  Insecure

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2014, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hafran
  ****

  Multi kulti sociální drama, kterého jsem se bál a nakonec příjemně překvapilo. Ne že by se dostalo z festivalového (KV) rámce sociálních dramat, ale hlavní herec, stísněnost paneláků pod povrchem kamarádských pozdravů a piv, nedramatická neutěšenost a morální rozbroj, který nejde jasně dekodovat dělá z tohohle filmu parádní zážitek. Ano, jedno špatné rozhodnutí může změnit vše, ale dokáže si člověk vždy uvědomit všechny dopady? A navíc ostatní lidi mají přece také možné něco změnit - reagovat, takže lidskost a soucit přece jen dopady zmírní nebo otočí.(10.7.2014)

 • Fancipal
  ***

  Nejistý sleduje nesnadné životní osudy potomků druhé generace imigrantů žijících na francouzském předměstí. Téma v současné době hodně rezonuje ve francouzské společnosti, tj. životní podmínky přistěhovalců, absence pracovních příležitostí a jejich kariérního postupu a z toho plynoucí beznaděj, který vyúsťuje v kriminalitu a vysoký počet násilných úmrtí mezi mladistvými. Zajímavá myšlenka se ovšem utopila v příběhovém balastu a nezajímavém hlavním protagonistovi. Snímek je totiž po celou dobu svého trvání čistě studiem jeho osobnosti a událostí, které jej dovedli až na hranici zákona, což by u jiného hereckého představitele se špetkou charismatu nebyl problém. Přesto se najdou i působivé momenty. Úvodní předtitulková pasáž s hudebním doprovodem nebo závěrečná kriminální rekonstrukce, ve které se setkávají všichni zainteresování tváří v tvář. Nicméně v konečném zúčtování to nedrží všechno pohromadě do té míry, aby z toho byla zapamatování hodná událost.(21.7.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  (49th KVIFF) Solidně zrealizované multikulti drama, ale bohužel mu chybí nějaký silnější náboj. Hlavní hrdina není vůbec ničím zajímavý, Exarchopoulosové je tu málo a hraje podobnou postavu jako v Životě Adele (až na ty lesbické sklony). Neurazí, ale ani zdaleka nenadchne.(12.7.2014)

 • Slarque
  ***

  Sekuriťák šikanovaný v práci partou dětí si začíná románek s krásnou dívkou, ale všechno zhatí jedno nevydařené loupežné přepadení. Neklišovité postavy, ale jinak ničím zajímavé. Adèle Exarchopoulos ve filmu rozhodně nehraje tak velkou roli, jak se snaží namluvit trailer, plakát či anotace (50%).(15.7.2014)

 • Pluhy
  **

  Pokud vám práce sekuriťáka v supermarketu připadá, jako neskutečně naplňující, dobrodružný a akční job, budete ze snímku Nejistý nadšeni. V opačném případě budete koukat na nudné a zdlouhavé vyprávění, které jakoby korespondovalo s noční šichtou hlídače v místním skladišti. V závěru přináší snímek velmi zajímavý zvrat, který ovšem tu nudu ze začátku nezachrání.(7.7.2014)