Partyzán

Scénografie:

Steven Jones-Evans

Kostýmy:

Maria Pattison

Docela silný snímek, který si moc hraje na to, jak je velkým filmem, přitom samotné sledování toho příběhu je docela dobrý zážitek. Je zde spousta zajímavých aspektů, které jsou s příběhem spojeny a které samy o sobě stojí za to. Ta umělecká forma je mnohdy až na škodu, což mi trochu vadilo a tolik jsem si film neužil.(8.10.2015)

Vypadá to, že jsem narazil na brilantně natočený film, který se ovšem tak nějak nerozvinul. Pokud to byl účel a měl se rozvinout jen v divákově hlavě, povedlo se. Partyzán je drama o izolované komunitě několika žen s malými dětmi a jediné mužské, zato hlavní postavě ztvárněné suverénním, až hypnotickým Vincentem Casselem. Zoufale pomalé tempo ovšem Partyzána neprodá, rozdílová je zde nádherně zasněná pohádková hudba, která ve mně vyvolávala dojem, že každou chvíli odněkud vyleze zlý skřítek a bude všechny strašit. Na celovečerní režijní debut artová paráda a za obsazení klučiny Jeremyho Chabriela líbat ruce, jinak se jsem trošičku nudil.(8.11.2015)

Silné, jiné, komunitní, chlapské, střelné, panelové. Ono to tam bylo. Ta surovost, ta hlubší myšlenka, ty dva kohouti na smetišti. Ale nevím, zda se mi to líbilo nebo ne. Každopádně snímek lepší kinematografie. Ono je občas fajn podívat se na něco jiného než na vyretušovaný život v jůesej. Herecké výkony fantastické, Vincenta máme rádi, a Jeremy Chabriel překvapil. Dobrý film. Hodně dobrý. Tři hvězdy za to, že si za pár měsíců nevzpomenu na děj. ..svého muže jsem nenásilně donutila podívat se i na jiný film, možná že se za pár desítek let budeme moci koukat na klubovky spolu.. (5.3.2017)

50. KVIFF - První film na filmovém festivalu, který jsem viděl. To už samo o sobě znamená hodně a především asi to, že na něj nikdy nezapomenu. Za to ale nemůže jenom samotný fakt prvního viděného filmu na festivalu, jako spíš samotný příběh, který mě během okamžiku vhodil do nějakého nejistého meziprostředí toho nejhoršího panelákova, kterého byste si v "civilizovaném" světě snad jenom dokázali na zlomek vteřiny představit. No a v tomto prostředí má hlavní roli Vincent Cassel, který byl naprosto skvělej, ale opět předvedl roli, která nikomu za žádných okolností nemůže být sympatická. Tudíž jeho klasika a já opět marně budu čekat dál, jestli se někdy vůbec dočkám. Partyzán nicméně otevřel hodně zajímavé téma a uzavřel ho přesně v tu chvíli, kdy jsem se nad tím vším začal zamýšlet. Výborný film, ale na mě možná až moc depresivní. I když...jak se to vezme.(5.7.2015)

Variácia na Shyamalanovú Osadu z roku 2004. Komornejšie podané, bez hororového rozmeru, za to s lepšou psychológiou postáv. Film sa vlečie, nie je vhodný pre konzumného diváka. Je to komorná psychologická dráma rozoberajúca fungovanie uzavretej komunity uprostred nevraživého, špinavého a zlého sveta založenej na jednej autorite a rodičovskú autoritu a obdobie detstva, ktoré je najnáchylnejšie na protesty a odklon od pôvodnej rodičovskej výchovy, ktorým sme si prešli všetci. Aj keď len málokto so zbraňou v ruke. Alexandrové hypnotizujúce anjelské oči a Vincentov štandartne vynikajúci herecký výkon to vyťahujú na 4*. Zaujímavé.(25.12.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2015 na filmovém festivalu Sundance. (Stoka)

• - Postavu Grigoriho mal pôvodne stvárniť Oscar Isaac. Po jeho odstúpení z projektu ho na poslednú chvíľu nahradil Vincent Cassel. (ambron)