Reklama

Reklama

Partyzán

  • Austrálie Partisan
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Na okraji rozpadajícího se města žije jedenáctiletý Alexander v odloučené komunitě po boku matek, jejich ratolestí a charismatického vůdce Gregoriho. Ten děti učí chovat dobytek, pěstovat zeleninu, pracovat v rámci komunity - a taky zabíjet. Alexander, jehož mysl tíží narození malého bratříčka, začne zpochybňovat Gregoriho pronikavý vliv na děti i výcvik, který musejí podstoupit, aby se z nich stali zabijáci. Gregori se cítí Alexanderovou rostoucí neochotou dodržovat pravidla ohrožen a začne proto k chlapci, jehož kdysi považoval za syna, přistupovat nepřátelsky a nevyzpytatelně. Zatímco oba nebezpečně balancují na ostří nože, jejich společenství se rozpadá a mezi členy panuje obava z blížícího se násilí. Thriller Partyzán byl oceněn na filmovém festivalu Sundance. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (58)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Vypadá to, že jsem narazil na brilantně natočený film, který se ovšem tak nějak nerozvinul. Pokud to byl účel a měl se rozvinout jen v divákově hlavě, povedlo se. Partyzán je drama o izolované komunitě několika žen s malými dětmi a jediné mužské, zato hlavní postavě ztvárněné suverénním, až hypnotickým Vincentem Casselem. Zoufale pomalé tempo ovšem Partyzána neprodá, rozdílová je zde nádherně zasněná pohádková hudba, která ve mně vyvolávala dojem, že každou chvíli odněkud vyleze zlý skřítek a bude všechny strašit. Na celovečerní režijní debut artová paráda a za obsazení klučiny Jeremyho Chabriela líbat ruce, jinak se jsem trošičku nudil. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Tenhle film, je přesně ten důvod, proč Vincenta tak bezmezně miluju. Jako herce, samozřejmě. Umí jít proti proudu a (někdy) dokáže kývnout na scénář, nad kterým by jeho někteří kolegové ohrnuli nos. Jemu je to, ale jedno a za to jsem osobně moc rád. Jeho výkon je tradičně skvělý, což lze říct i o dětských hercích, kteří spolu s netradičním příběhem tvoří jedno z největších filmových překvapení tohoto roku. A to myslím naprosto vážně. Vinci, jen tak dál, tohle se ti moc a moc provedlo. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Mrzí mě, že nejlepší tv stanice u nás - Cinemax, podléhá tlaku blbců a dává i takový film s dabingem. Film je totiž postaven na atmosféře a poutavosti slov, obrazu a absolutního herectví v podání Vincenta Casela. Trošku mě sralo, že film kašlal na mé myšlenky a na lecos mě zcela záměrně neodpovídal, protože tím by narušil uzavřenou atmosféru komunity na kterou tvůrci zcela zjevně vsadili karty. Musíš ten film dobře vnímat, což se bohužel s dabingem nedá. ()

Chrysopras 

všechny recenze uživatele

Originální námět je stále vzácnější úkaz. Tady se to myslim povedlo. Když se navíc přidá Vincent a sympatický klučina v hlavní roli... První projekce 50. KVIFF již jsem absolvoval ( a nakonec jedna z nejlepších ). P.S. Po roční přestávce mi tahle projekce připomněla ty drobné radosti, co člověk zažívá ve Varech: velký sál sám o sobě, sympatická delegace, která přiletí přes půl planety včetně bezprostředního klučiny a herečky, pro který je to první role, aplaus pro mistra pokladače mikrofonu pana Folprechta... ()

TommyDiamond 

všechny recenze uživatele

Celý film jsem se snažil v příběhu hledat vyšší význam, ale strohost a uzavřenost díla mi to nedovolila. Uzavřená komunita, které cvičí z dětí vrahy, ale naopak je učí vážit si bližního a všeho kolem. Proč vlastně to všechno? I kdyby nebylo dvou malých vzbouřenců, stejně by podobná komunita časem a s věkem děti nakonec padla.... Příběhově je tak film dost průstřelný a nepomůžou mu ani dobré herecké výkony a skvěle vytvořená atmosféra.... ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2015 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Reklama

Reklama