The Class of 92 je dokumentem o nejdůležitějších zápasech a hlavně vzestupu šesti mladých fotbalistů - Davida Beckhama, Nicky Butta, Ryana Giggse, Gary Nevilla, Phila Nevilla a Paula Scholese z britského fotbalového klubu Manchester United od roku 1992 do roku 1999. Dokument také sleduje dění sociálních i kulturních změn probíhajících ve Velké Británii v té době. (Dragoni)

Blazis34

Krásně udělaný dokument o "klukách", kteří psali novodobou historii Manchesteru United. Co hráč to pojem, který by sám o sobě zasloužil film, protože každý je svým způsobem v něčem zvláštní a proto k sobě tolik zapadli. Každý měl svoji úlohu, vzájemně se doplňovali a tvořili nedílnou součást každého kategorického týmu v kterém hráli. Zastavím se u dvou jmen - David Beckham a Ryan Giggs. Becks byl první fotbalovo-módní ikonou, dokázal skloubil osobní život s tím na hřišti a všude byl ikonou a vzorem. Po celou dobu kariéru (až na pár vyjímek - např. vyloučení na MS) působil (a stále působí) jako elegán, který to má prostě v hlavě a v noze. U Giggse zase žasnu nad jeho výkonností a trvalostí po celou jeho kariéru. V podstatě od 17 let do 40 let hraje na té nejvyšší možné úrovni a víc než dvacet let je strašákem všech obran a hráčů, kteří ho mají "hlídat". Velice kvituji myšlenku pánů Benjamina a Gabeho Turnera zrežírovat takovýto vzpomínkový dokument o jedné neskutečné éře jednoho obrovsky silného týmu, který má dlouhotrvající tradici a kde není fotbal jen fotbal, ale něco víc. Dávám 85% - což stačí akorát na dolní hranici pěti hvězd. ()

zerk0

Ako fanúšikovi United mi nezostáva nič iné, než dať plný počet. Skvelý dokument o skvelých hráčoch, kedy bol futbal ešte futbalom. 99' rok bude navždy historickým momentom pre červených diablov. ()

oSiSko

Dokument o skupine hráčov, vďaka ktorej milujem futbal a milujem Manchester United. Tento dokument mohol trvať aj celý deň a nepohol by som sa od toho. Fantastický snímok a prijal by som takých viac, aj o iných hráčoch iných klubov. Pre mňa 100 % ()

Hadravinho

Rad jsem si zavzpominal na casy kdy jeste Alex Fergusson byl relativne pri smyslech a vytvoril naprosto uzasny tym. Dokument prinesl zajimavy pohled hracu na sebe navzajem. Trochu bulvar, ale kdo tyhle kluky videl hrat a fandil jim, tak to proste musi videt a urcite se jejich vtipkum bude smat s nimi. Mozna skoda ze nepromluvili Smeichel, Solskaejer, Sheringham, Stam, Cole nebo Yorke... Zidanovi fraze dokumentu nic nedali. Naopak jsem rad ze do toho nebyla vpustena nejaka soucasne "hvezda" s tim jak mela plakat Beckse v pokoji. ()

66pepo66

Som unesený. Ako fanúšik Manchestru United som si snáď nemohol predstaviť lepší dokument. Naozaj skvelé. U historiek som sa pobavil skvele a tiež som sa dozvedel aj niečo nové. Jediné čo ma mrzí je, že som ich naživo nikdy nevidel hrať spolu. Aspon ak nerátam rozlúčkový zápas Garyho Nevilla, ale to je už o inom. Naozaj príjemne strávený čas. Skvele zachytená atmosféra, doplnená o rozhovory nie len samotných The Class of 92, ale aj legiend ako Cantona či ZIdane. Tento dokument je jednoducho povinnosťou pre fanúšikov United, ale prakticky aj fanúšikov futbalu samotného. Proste... proste 100% :) ()

Brumo

Není lepší příběh než pár kamarádů, kterým se splnil sen a bok po boku hráli za největší fotbalový klub světa. Být zároveň kamarády z dětství a k tomu spoluhráči v jakémkoliv klubu je privilegium, které nemá jen tak někdo na světe. Jejich skromnost, pokora a neskutečné výsledky udělali Manchester United něčím mimořádným a jedinečným! GGMU ()

Samann

Tady nešlo jinak než 5 hvězd. Jsem velikým fanouškem Manchesteru United a příchod těchto „dětí“ do prvního mužstva United znamenal začátek jedné neskutečné éry. Dokument plný vzpomínek hráčů, kteří s United vyhráli, co se dalo. Myslím, že po zhlédnutí se blahem tetelilo každé srdíčko fanouška United. Dokument obsahuje i spoustu informací, které nejsou tak notorické známé a rozšíří pohled na tuto partu kluků, co se stali legendami. Natočené je to mistrně a nejedno oko určitě nezůstalo suché. Dokument bych doporučil i všem nefanouškům United, určitě se jim bude líbit. ()

Sjoduk

Obrovská dávka pozitívnej nostalgie, špeciálne pre fanúšikov United (teda aj mňa, tak trochu aj hanba, že som sa k tomu dostal až teraz). Avšak myslím si, že aj nefanúšikovia a všetci, ktorí si pamätajú danú dobu si to naozaj užiju. Film je kombináciou zostrihov zápasov a interview so šesticou futbalistov, kde o sebe povedia aj nejaké pikošky zo zákulisia. Je to skvelá ukážka ako aj napriek prognózam veci do seba zapadli a United vyhrali všetko, čo sa dalo. Plus boli súčasťou nie len veľkej revolúcie v športe, ale aj vo vtedajšej kultúre a teda mali vplyv na spoločnosť aj za hranicami futbalu. ()